Analiza weekendowa 07-11.08.2023.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej z dodatkami w części dotyczącej spółek.

Indeksy giełdowe:

Spółki z indeksu WIG 20 PLUS

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
kwotSławekKonradandyWieszcz hossy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławek
Gość
Sławek

Dziękuję bardzo za analizę weekendową, co do spółki GOP to była omawiana w okolicach lutego. Przeglądając spółki i między innymi JSW z wykresu wychodzi głowa z ramionami tak jak to dobrych kilka miesięcy temu Pan przewidział. Pozdrawiam serdecznie.

Wieszcz hossy
Gość
Wieszcz hossy

Patrząc na to co wyprawia budimex można się rozglądnąć za podobnymi spółkami i dla przykładu :
https://www.tradingview.com/x/zSCbqczO/
i takie pytanie w związku z tym….. czy bierze ktoś pod uwagę zakończenie wojny i odbudowę Ukrainy przez polskie spółki oraz wpływ jaki to może mieć na akcje ?

Sławek
Gość
Sławek

Z tego co pamiętam to dwa tygodnie temu w analizie weekendowej była spółka Polixmex Mostostal przeanalizowana bardzo szczegółowo, też pod kątem wejścia na rynek ukraiński

andy
Gość
andy

Witam , znalezione w sieci, może być przydatne w tradingu . ,, John Gall był amerykańskim pisarzem, naukowcem i pediatrą. Gall jest znany ze swojej książki z 1975 roku General systemantics. To esej o tym, jak działają systemy, a zwłaszcza o tym, jak zawodzą. Jedno ze stwierdzeń zawartych w tej książce stało się znane jako prawo Galla. Prawo Galla mówi: Działający system złożony wyewoluował z systemu prostego, który też działał. Odwrotna teza również wydaje się być prawdziwa: złożony system zaprojektowany od podstaw nigdy nie działa i nie można go zmusić do działania. Trzeba zacząć od początku, wychodząc od prostego systemu.… Czytaj więcej »

kwot
Gość
kwot

Witam, i dlatego prosty System sygnałów podawany przez Konrada i Charego jest tak skuteczny. Dzięki za jego podawanie.

Konrad
Gość
Konrad

Do takich wniosków jak podajesz andy doszedłem dosyć szybko i stąd całe życie od tamtego momentu szukam swojego „systemu”. Moje metody są nieznane, a jakbym je podał (choć część z nich podaję przecież w ramach ciekawostek), to zostałbym zapewne wyśmiany. Uważam jednak, że wiele dróg prowadzi do Rzymu i wiele metod może być równie skutecznych. Wszystko zależy od dyscypliny, a pojawianie się nowych wynika stąd, że wpada coś do głowy i wypada to sprawdzić. Wtedy okazuje się, czy dana metoda była w przeszłości skuteczna, czy nie – bo tylko tak można to zweryfikować. Jedna metoda nie działa na wszystkich rynkach… Czytaj więcej »

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na S jeżeli kurs spadnie 20 pkt. od poziomu otwarcia.
Otwarcie na minusie da szanse na czarną świecę, chyba że byki bardzo szybko się z tego otrząsną, ale przed kolejnym wolnym może być nerwowo.