Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 17.03.2023

Wczorajsza sesja, może nie do końca na naszym rynku. miała charakter nieco bardziej byczy. Jednak w jakimś stopniu to co dzieje się w ostatnich dniach wygasu kontraktów, należy odbierać z pewną dozą mniejszego zaufania.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym, po świecy spadkowej z środy, wczoraj wyrysował się Pin bar z dolnym cieniem. Mimo wszystko korpus świecy jest również spadkowy i to zawsze osłabia wymowę formacji. Z drugiej strony trzeba powiedzieć, iż od ostatniej wyraźnej korekty mamy ruch, który mocno wykazuje charakter impulsu i to takiego „ukończonego”. Idąc tym torem , można byłoby się spodziewać wejścia w ruch w przeciwnym kierunku. To co ma swoje znaczenie to fakt, iż dotychczasowe minimum spadku zdołało wyraźnie naruszyć ostatni potwierdzony dołek z listopada 2022. Dlatego też ewentualny ruch w górę postrzegałbym jako korektę. I tu poziomem dla niej wydaje się być 1800.

Na wykresie intra mamy cały czas trend spadkowy choć ostatnie odbicie daje szansę na co najmniej próbę jego odwrócenia. Dzisiaj trochę gorzej jest podawać wartości poziomów, ponieważ tak naprawdę to mamy od wczoraj do czynienia z 2 seriami kontraktów , które z tego co pamiętam różnią sie o ok. 20 pkt. Zatem w zależności kto na jakiej trejduje ma inne poziomy do uwzglednienia.

Indeks DAX

Po środowej dużej świecy spadkowej , która naruszyła zakres OB, wczoraj mieliśmy „pin barowe doji” realizujące zakres OB ale tego w kierunku spadkowym. Jeśli cena zdoła wybić wczorajsze minimum na jednym z najbliższych zamknięć sesyjnych to raczej nic już nie powstrzyma rynku od szybkiego spadku do okolic13800. Natomiast wybicie wspomnianego OB i w następstwie wybicie 15272 pozwoli ponownie spojrzeć, choć mniej śmiało, na nowy szczyt.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po ustanowieniu nowego dołka w okolicy 14660, nastąpiło silne odreagowanie’, które miało powód w postaci szczytu swingu wzrostowego z wykresu dziennego. Forma tego odbicia przybrała postać impulsu wybijającego ostatni potwierdzony dołek. Trzeba również wziąć pod uwagę duże prawdopodobieństwo końca tego impulsu. Być może cena wybije 15275 jednak mamy tu dość duże prawdopodobieństwo powstawania fali c większej korekty pędzącej/ nieregularnej. Dlatego swingowo, zanim zacznie się myśleć o pozycjach L warto zaczekać na ruch w przeciwnym kierunku aby ewentualnie przechylić szansę na stronę scenariusza z tym impulsem jako pierwszym swingiem większego ruchu w górę. Pamiętajmy o tym jak wygląda wykres dzienny indeksu.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj dość wysoka biała świeca, która swym zasięgiem doszła do zakresu OB. Ostatni dołek jaki mieliśmy, wypadł nad strefą wsparcia co daje jakieś szanse na wybicie OB i dalszy wzrost. Jednak aby móc zacząć myśleć poważnie o nowym szczycie cena musiała by wybić nie tylko OB ale znacznie wyżej położony poziom 4079. Z racji iż ostatnie podbicie w górę rozpoczęło się po wybiciu 3885, najbardziej prawdopodobnym jest to, iż obecny ruch to jednak tylko korekta po której powrót do spadków będzie jeszcze bardziej mniej przyjemny dla posiadaczy akcji.

Na wykresie intra kontraktów na S&P jesteśmy obecnie w krótkoterminowym trendzie wzrostowym będącym korektą spadku od 4081 do 3808. Od małej strefy żółtej na dole ekranu mamy już pełen impuls , zatem dzisiaj co najmniej w pierwszych godzinach powinniśmy doczekać się ruchu w dół. Od dołka mamy na ten moment abc zatem zejście poniżej 3937 będzie pierwszym ostrzeżeniem, iż korekta wzrostowa wyższego rzędu dobiegła końca. Zakres ewentualnego ruchu spadkowego powinien zejść co najmniej w okolice 3950 i tam będzie idealne miejsce aby nie dopuścić do tego o czym napisałem. Zatem godziny dopołudniowe mogą wyznaczyć kierunek 3950.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ALFjerzyMarcinDominoTsG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

System wskoczy na L jeżeli wzrośnie 31 pkt. od poziomu otwarcia. Na zamknięciu sesji zamknę S ze starej sesji, chyba że w jej trakcie system wskoczy na L, ale tu już patrzę na nową serię.

piot
Gość
piot

Jacy różni są tutaj zawodnicy niesamowite po takim dołku – wykres !!! mieć jeszcze krótkie pozycje …można rzucać monetą i też wygrać ?

cherry
Gość

Witam

Rozliczenie 1750-70, czy ktoś da wiecej?

KiS
Gość
KiS

IMO 1700-1720…

Tommy
Gość
Tommy

Stara czy nowa seria ?

KiS
Gość
KiS

rozliczamy serię H więc typowanie dotyczy tej serii M bedziemy rozliczać w czerwcu

piot
Gość
piot

To by musiało być jeszcze min 30 pkt to by było możliwe przy założeniu zniesienia całej „5” fali do 1770 czy jednym ruchem

TsG
Gość
TsG

1690-1710 takie moja propozycja

ALF
Gość
ALF

TsG bravo dla Ciebie i Domino chociaż Ty byłeś najbliżej rozliczenia,, mam nadzieję że nie zwątpiłeś odnośnie szukania korekt na rynku

Domino
Gość
Domino

Zależy Cherry która seria ?
Obecna seria H poniżej 1700, a seria M ok. 1710 – 1720 – tak typuję rozliczenie.

Tommy
Gość
Tommy

Pisałem wczoraj o 750 – już było na nowej; wiec będzie ciężko tam podjechać ponownie

Tommy
Gość
Tommy

Chyba jednak większość ma racje 🙂

Tommy
Gość
Tommy

Jak do góry to 1722/ 1700w20musi trzymać

Marcin
Gość
Marcin

Panie Dariuszu dziękuje za analizę

cherry
Gość

Rozumiem, że są na sali osoby, które dziś rozliczają obie serię.

Seria H wygasa i w archiwum notowań zapisze się ze rozliczona została w zakresie cenowym 1750/1770.

Seria M jeśli mam się wypowiedzieć to znika ta różnica cenowa 20_24 pkt.
Jak tak ma być to już dzisiaj zakończyć się powinna w okolicach rozliczenia serii H.

Odpowiedź o 17.00.

Udanych.

Na koniec pozdrawiam Byki, czas ruszyć z robotą, koniec zimy.

Tommy
Gość
Tommy

No to ładnie ruszyli:) tylko nie w tym kierunku;)

Tommy
Gość
Tommy

Cherry mam nadzieje ze tylko tak piszesz a nie grałeś pod to

jerzy
Gość
jerzy

jeśli rozliczenie to stara seria

Konrad
Gość
Konrad

Gdzie jest teraz ten maruder od L?
Przy takim rozstrzygnięciu, w poniedziałek możliwa jest biała świeca.

Tommy
Gość
Tommy

Początek nowej serii grany do górę -moje zdanie