Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P, przed sesją 15.03.2023

Za nami sesja , która zwłaszcza na rynkach „zachodnich” miała inny przebieg niż to wczoraj zakładałem. Inny, w ujęciu intra.

Indeks WIG 20

Mała szpulka na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , jaka powstała po wczorajszej sesji, nie wniosła nic nowego a wyraża jedynie brak zdecydowania. Dzisiaj jest szansa na wyższe poziomy, chociaż w pierwszej fazie sesji za sprawą rynków w USA. Jednak do zmiany sytuacji potrzeba tyle, że raczej trudno myśleć aby miało się to dzisiaj zadziać.

Na wykresie intra, choć cena zdołała wczoraj utworzyć wyższy szczyt to nie zmieniło to kwestii, iż mamy tylko i wyłącznie korektę po mocnym spadku. Strefa oporu nie została wybita mimo sprzyjających okoliczności za oceanem. Dzisiaj możemy zakładać kolejnej próby wyjścia nad strefę ale wydaje mi się, iż nawet jeśli to będzie miało miejsce to będzie to tylko chwilowe. Patrząc na przebieg spadku najbardziej realnym scenariuszem docelowym jest atak na okolice 1700.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj wyraźna biała świeca, która swoim zamknięciem pokonała połowę czarnego korpusu. Mimo tego jest to jednak na ten moment „tylko” re-test wybitej strefy wsparcia, który nie zmienia podstawowego scenariusza z dalszym spadkiem i atakiem na strefę w okolicy 14650.

Na wykresie intra kontraktów na DAX sytuacja potoczyła się nieco inaczej niż zakładałem i zamiast kolejnego minimum cena weszła w większą korektę wzrostową. Ostatnie godziny dały szansę na kolejny szczyt w korekcie po odbiciu od OB , jednak na ten moment go nie mamy. Jeśli cena zdoła go jednak osiągnąć dzisiaj to możemy spodziewać się dojścia do okolic 15380. Zakładając jednak , ze mamy korektę , musimy poważnie wziąć pod uwagę, iż takiego nowego szczytu może już nie być a po wybiciu w dół 15200 padnie pierwszy sygnał do kontynuacji spadku na nowe dołki obecnego trendu spadkowego.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wzrostowa świeczka , która swym zasięgiem zbliżyła się do zakresu OB na spadki. Równocześnie jest to re-test wybitego poprzedniego dołka. Tu o zmianie kierunku będzie można zacząć myśleć dopiero po ewentualnym pokonaniu poziomu 4018. Dopóki tego nie ma dopóty wypatrujemy sygnałów na spadki.

Na wykresie intra , główne założenie z wczorajszej analizy również się nie zmaterializowało. Cena po osiągnięciu strefy na ok. 3850 wykorzystała miej prawdopodobny dla mnie scenariusz i ruszyła dynamicznie w górę pod strefę ostatniego szczytu w trendzie spadkowym. Zejście w dół po pierwszym odbiciu od strefy , delikatnie naruszyło zakres OB i w efekcie kolejny ruch w górę ponownie zbliżył się do strefy. Jeśli cena wybije strefę to możemy spodziewać się dalszego wzrostu do okolic 3980. Jeśli jednak nie zrobi tego i zawróci wybijając 3913 to należy wówczas powziąć założenie, że jesteśmy po pierwszej fali nowego większego impulsu spadkowego i korekcie w fali 2. Innymi słowy powinien wówczas rozpocząć się kolejny , ruch w impulsie wyższego rzędu a na horyzoncie pojawią się nowe dołki wyraźnie poniżej 3800.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
SlavomirbibiKiSjerzyDomino Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

System wskoczy na L jeżeli wzrośnie 26 pkt. od poziomu otwarcia.

Tommy
Gość
Tommy

Wg mnie nie ma narazie zadnego powodu żeby grać L chyba ze DT, ale napewno nie w dłuższym terminie, dziś kolejna porcja danych o inflacji m.in. w PL i USA, sentyment na bankach nie ciekawy, a agencie obniżaja raitingi. Ciekawe jak się ma credit siusse, narazie opóźnili publikacje raportu. W każdy razie może być ciekawie.

Tommy
Gość
Tommy

No i handel akcjami credit siusse zawieszony;) czekamy na dalsze epizody, w każdym razie jak się to wywróci to będzie dopiero lawina…

Tom
Gość
Tom

Darku a jakby tak odpalić WIG roczny to tak jakby tam był ORGR.

jerzy
Gość
jerzy

dopiero po danych PPI szukam wejsćia

Tommy
Gość
Tommy

Brak reakcji na dane, teraz co inne jest na tapecie 😉

KiS
Gość
KiS

idzie klinem na godz,14.32 pomysleć o L ale na nowej serii 1727 moze juz zatrzymać

bibi
Gość
bibi

Zpomnijcie o pozycjach L,
WYŁĄCZNE POZYCJE S ,
TYLKO NASÓWA SIĘ PYTANIE ,CZY BĘDZIE MOŻNA WYPŁACIĆ KASĘ JAK SYSTEM FINANSOWY SIĘ ZAWALI.
Wygląda na to że stracą wszyscy .
KRACH to jest furtka do nowego porządku.

Slavomir
Gość
Slavomir

Mam wrażenie, że straszne wizje wyczytałeś u niejakiego G.Nowaka (podobne sformułowania). Wiedz jedno, że ten gość straszy od dwudziestu ponad lat i tym sposobem nagania sobie klientów. Mógłbym tu wiele pisać na temat tego gościa, który tak sprytnie podawał sygnały (płatne), że zawsze wynikało, że miał rację. Ale była to tylko z jego strony manipulacja. Dlatego radzę Ci bierz z rezerwą to co on pisze.

bibi
Gość
bibi

Przypominam o SFINKSIE , jak ktoś ma zamiar porządnie zarobić.
Poszybuje bardzo wysoko .