Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 10.03.2023

Za nami sesja , która miała przebieg pod presja niedźwiedzi no może z wyjątkiem indeksu DAX (kontrakty już się z tego nie wyłamały).

Indeks WIG 20

Na wykresie indeksu dziennego WIG 20 powstała czarna świeczka, która choć zwiększyła szansę na zakończenie korekty wzrostowej prostej to jednak nie przekreśliła jej całkowicie. Jakby nie patrzeć mamy obecnie układ 1:1 (mniejszy) na wzrost. Problem jednak w tym, że nie widać tu żadnej obrony wspomnianego 1:1. Zakładam zatem , że dzisiaj ten układ zostanie złamany a cena będzie dążyć do wybicia ostatniego dołka , niosąc ze sobą pewne konsekwencje o których już w weekendowej.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy kontynuacje tendencji spadkowej z dojściem do okolic jakie wskazywałem wczoraj za minimalny zasięg. W obecnej sytuacji można założyć, iż cena poleci dalej testując zakres OB i rośnie prawdopodobieństwo jego wyłamania oraz ataku na ostatni dołek. Dlaczego? Widać tu że jesteśmy raczej w fali 3 kolejnego impulsu spadkowego a to co może jeszcze powstać to układ korekty pędzącej po której dopiero to rozpocznie się 3.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj wzrostowa szpulka z wyraźnym dłuższym dolnym cieniem. Można byłoby powiedzieć, iż dalej wszystko zmierza w kierunku nowego szczytu. Jednak wiemy jak wyglądało popołudnie, po zamknięciu notowań indeksu. Dlatego dzisiaj czeka nas najprawdopodobniej niższe otwarcie i co najmniej budowanie fali c korekty jeśli nie rozpoczęcie ruchu dążącego do wyłamania wsparcia na ok. 15150.

Na wykresie intra, po wykonaniu ruchu korekty wzrostowej weszliśmy w ponowny swing spadkowy w którym to wypełniły się przesłanki do uznania go za impuls. Obecnie oporem jest wybita ostatnio strefa cenowa, jednak zakładam że wspomniany swing jest tylko składową większego swingu i mimo wszystko cena zejdzie do okolic 15380-15400. Co prawda zanim to się stanie możemy mieć jakąś korektę ale wydaje się że tylko i wyłącznie korektę.

Indeks S&P

Najsłabiej z omawianych indeksów zachował się wczoraj S&P który wyrysował dość sporych rozmiarów czarną świecę, potwierdzając układ Gwiazdy wieczornej i wskazując nieuchronny kierunek w dół co najmniej do testowania 3850. W obecnej tendencji spadkowej mamy nowy dołek a dzisiaj przy piątku możemy mieć próbę wyjścia nad poziom poprzedniego dołka. Jak wiemy piątki najczęściej są wzrostowe w USA , czy dzisiaj też tak będzie?

Na wykresie intra kontraktów na S&P mieliśmy zapowiadana wczoraj korektę wzrostową do strefy oporu i odbicie, które wywołało ruch swingowy w dół. Tu wyraźnie widać , iz cena jest obecnie w fali 3 impulsu od górnej niebieskiej strefy cenowej a zatem najprawdopodobniej jedyne co może się przytrafić w kierunku północnym to korekta, po której rynek będzie podnosił próbę ataku na okolice 3800. Specjaliści od wyszukiwania formacji RGR maja teraz swój czas ponieważ można się tu dopatrzeć takiego układu choć z unoszącą się w górę linia szyi. I tu musze na to wskazać, zakres tej ewentualnej formacji to ok. 300 pkt a to dawałoby wybicie dołka z końca grudnia ubiegłego roku.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
TommyDariusz BartłomiejczakandyDominoKiS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

System zaliczył wczoraj „wpadkę”. Nie zmienia to jednego-że poziomy wskazane przezeń mają znaczenie. Obecnie S po 1840, a wskoczy na L, jeżeli wzrośnie 18 pkt. od poziomu otwarcia.
Szukam przyczyn wpadki, ale nie wiem, czy jest tego większy sens, skoro nic nie jest pewne, a system ma pomagać, a nie sterować.
Przypominam także bandy:
[1803-1921]
[1818-1946]
[1795-2003]
Poziom 1818 pokrywa się z poziomem, na którym kiedyś aktywował się system.

Konrad
Gość
Konrad

Pozwoliłem sobie do minimum systemu dopisać +29, bo taka była luka na otwarciu względem wczorajszego S po 1840. Logika podpowiada, aby nie czekać na podejście do 1830…

Sławek
Gość
Sławek

Panie Darku jak można to proszę dodać do analizy weekendowej COMARCH (CMR) oraz KERNEL (KER) . Pozdrawiam i udanego weekendu życzę.

KiS
Gość
KiS

wczorajsza flaga pozwoliła ponownie zająć pozycję krótką teraz na godz.10.44 tworzymy być może oRGR pozycja L pod rozwagę SL pod dnem
https://ibb.co/8rKsGVP

Domino
Gość
Domino

Wg mnie dziś zamek poniżej 1796. A spadek powinien wg mnie dolecieć co najmniej do 1739. Ja teraz gram na dłuższy czas więc poczekam spokojnie z tym 1 S które odwróciłem prawie na szczycie we wtorek ;-). Godzina 13:01 – kurs 1800 ( praktycznie na minimach) a jeszcze o 14:30 dane, które powinny spowodować przyspieszenie spadku i w konsekwencji wybicie 1796.

andy
Gość
andy

Domino zrobiłem odwrotkę , na 1788 wypadał zakres z rgr-a , zobaczymy na ile im starczy sił? ,pytałemo tko bo mignął mi poziom1774, a nie jestem pewien czy to był najniższy.?

andy
Gość
andy

czy ktoś przyuważył jakie było najniższe TKO.?

Sławek
Gość
Sławek

Ciekawe dzieję się na TSG (TEN) ok miesiąc temu spółka była omawiana w analizie weekendowej i warto pilnować wymienionych tam poziomów.

Konrad
Gość
Konrad

Darku, czy to Ty wspominałeś swego czasu coś o filiżance na Ten Square Games SA (TEN)? Bo chyba dochodzimy do ciekawych poziomów.

Tommy
Gość
Tommy

Zaczynaja krążyć jakieś informacje czy art. dotyczące płynności banków w USA. Jak nie zamkną poniżej 1800 to zamykam S, które gram na dłuższy termin, ponowie wyżej jak będzie okazja