Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 02.02.2023.

Zatem FED mamy już za sobą jeszcze tylko ECB a w piątek „zatrudnienie”. To elementy, które niewątpliwie są podstawą do zaciemniania wykresów. Jednak ….

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj spadkowa świeca która wybiła dołem układ trójkąta. Tym samym teraz zmierzamy do flagi mając na uwadze że ruch w górę może mięć miejsce w każdym momencie. Ustanowienie nowego szczytu nie zostało jeszcze zanegowane.

Na wykresie intra mamy tendencję spadkową, która zdaje się wyłamywać kolejne wsparcia. Jednak to co najistotniejsze to obecne poziomy. Dlaczego? Ich zdecydowane wybicie i ewentualny re-test bez powrotu nad strefę oznaczałoby nie tylko wejście w dłuższy trend spadkowy w ujęciu intra ale i zakończenie 3 miesięcznych wzrostów. Aby wrócić do wzrostu z celem na nowy szczyt musimy wybić najszybszą linie trendu spadkowego.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym pojawiła się biała świeca , która jeszcze nie dała rady wyjść na nowy szczyt ale zdajemy sobie sprawę , że gdyby indeks notowany był do wieczora to ten szczyt byłby już wczoraj. Tym samym możemy oczekiwać go dzisiaj i równocześnie otrzymać pełen impuls wzrostowy. Co za tym idzie, bardzo duże prawdopodobieństwo zakończenia wzrostu od 13870 ale i całego dużego swingu od 11860 stoi już „za drzwiami”.

Na wykresie intra kontraktów , nowy szczyt stał się faktem a kwestią jest tylko to czy rynek zdoła jeszcze wykonać kolejny ruch w górę i wybić to co wczoraj było maksimum. Trudno jest mi jednoznacznie powiedzieć czy mieliśmy układ trójkąta i wybicie w górę co wskazywałoby na co najmniej jeszcze jeden swing niższego stopnia na północ, czy może jednak zejście do Ob było całą korektą a od dołka na OB mamy coś w rodzaju klina końcowego. Wówczas nowy szczyt mógłby już nie wystąpić. Za tym drugim wariantem przemawia trochę to, iż cena po wyjściu na nowy szczyt natychmiast wróciła pod niego.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P wczorajsza biała świeca zdaje się potwierdzać wybicie linii trendu. Tu jednak dalej nie mamy wybicia OB ani ostatniego potwierdzonego szczytu największej korekty w spadku. Ten indeks jest dalej najsłabszy i … nie, o tym w zapowiadanym materiale video, który ukaże się na dniach. Cały ostatni wzrost układa się jakby w układ klina (choć tu trzeba mieć z tyłu głowy możliwość iż są to „schodki” przed wybiciem , silnym wybiciem w górę) , który może okazać się końcówką dużej korekty.

Na wykresie intra mamy trend wzrostowy w którym powinniśmy zwrócić uwagę na to co stanie się na poziomie zakresu mniejszego, czerwonego OB. Zwrot i powrót do wzrostu z tego miejsca oznaczałby rozpoczęcie dużego impulsu. Złamanie tego OB będzie pierwszym ważnym sygnałem do zakończenia całego ruchu od 3788.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Ko.SzandyDominoKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Obecnie system na S (1911), a wskoczy na L jeżeli wzrośnie 16 pkt. od poziomu otwarcia.
Księżyc wchodzi w znak raka, co często przynosi rozchwiane sesje, zwłaszcza ta piątkowa może być skontrowana, bo tam widać sygnały zmiany trendu.
Wczoraj zaliczyliśmy „starą” bandę z pary [1895-2007] powstałą po luce z 23.01.2023.
Wciąż do odhaczenia któraś z [1878-2006][1846-1980][1840-1982]

Domino
Gość
Domino

Czyli jeśli dziś wybiją 1931, to droga na nowy szczyt otwarta. Ciekawe będzie dziś zakończenie sesji. Być może w całości za negują wczorajszą brzydką świecę spadkową 🙂

Domino
Gość
Domino

Dopuszczam jeszcze możliwość korekty pędzącej na ok. 33-34 pkt. Ostatnio od 1897do 1931 =34 pkt. I teraz od 1889 do 1922 = 33 pkt. Więc może też być jazda w dół w rejony 1870. Czekamy spokojnie i obserwujemy

andy
Gość
andy

najbliższe poziomy 1924;1931;1937; 1949;1967;

Konrad
Gość
Konrad

U mnie podobnie w tabeli po lukach: 1922,1923,1932,1938 a w dół 1900, 1899, 1890, 1884.
Od samego rana nie działa alior więc nie mogę nic zagrać. Jedynie zaraz po otwarciu skasowałem wczorajsze L po 1895, a tak siedzę po omacku.
Nadal widać, że poziomy wskazane przez system coś w sobie mają.

Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

dziękuję za analizę