Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 25.01.2023

Czyżby pierwsze zwątpienia?

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstał wczoraj mały czarny Pin bar. Wprowadza on niepewność , czy rynek faktycznie zdoła wyjść na nowy szczyt. Jednak sam Pin bar i to niezbyt duży nie jest powodem do większego zaniepokojenia ale jeśli zostanie potwierdzony to ….. . Innymi słowy, dalej celem nowy szczyt ale ręka na pulsie. Zwłaszcza że…

No własnie, na wykresie intra widać wyraźnie że cena zawróciła pod ostatnim potwierdzonym szczytem największej korekty. Mało tego wykonała wczoraj ruch , który moim zdaniem można rozpisać jako impuls wybijający ostatni potwierdzony dołek a to oznaczałoby, że mamy poważne zagrożenie dla opcji z nowym szczytem. Faktem jest też to że spadek nie wybił linii trendu ostatniego swingu wzrostowego intra. Zatem korekta w górę i później jeszcze jeden ruch w dół są jak najbardziej realne ale czy to wystarczy aby przekreślić „nowy szczyt”? Tu niezmiennie liczy się strefa na ok. 1893.

Indeks DAX

Na dziennym DAX mamy co prawda czarną świeczkę ale wpisuje się ona dobrze w korektę swingu mającego cel na nowym szczycie. Problem wyniknie dopiero wówczas gdy cena spadnie dalej i wybije 14906.

Patrząc na wykres intra mamy układ , który w dalszym ciągu promuje nowy szczyt. Po osiągnięciu ostatniego dołka cena odbiła i wybiła ostatni potwierdzony szczyt a co za tym idzie , ostatni ruch w dół odbieramy jako korektę. Problem dla byków powstanie , gdy „korekta przedłuży się na tyle że zostanie wybite wsparcie na 15073. Wówczas do gry wejdzie RGR z zasięgiem 130 pkt co oznaczać będzie atak na ok. 14960.

Indeks S&P

Na wykresie indeksu S&P mamy walkę o linię trendu. Jej wybicie oznaczałoby atak na ostatni szczyt. Osobiście jednak uważam, że dalej podstawowym scenariuszem jest ten w którym obecnie mamy korektę po pierwszym spadku od szczytu.

Na wykresie intra , od szczytu mieliśmy „trójkę ” w dół i następnie trójkę w górę. Obecnie jesteśmy w fali c/3 i tu możliwe jest jeszcze podejście w górę przed ruchem , który zejdzie co najmniej do okolic 3990. Pierwszym poważnym sygnałem swingowej zmiany kierunku byłoby zejście niże i wybicie 3980. Scenariusz przestanie być aktualny jeśli podejście w górę skończy się wybiciem 4047.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
TommyDominojerzyKatokwot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

Domino pozycję trzymam

Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej luce bandy na [1878-2006]. Wciąż do zaliczenia z poprzedniego wskazania [1895 lub 2007]. Tym samym mamy podobne poziomy na 2006-2007. Ostatnio właśnie takie podobne przyciągnęły kurs, ale jak będzie teraz?
System wskoczy na S jeżeli spadnie 18 pkt. od poziomu otwarcia.

kwot
Gość
kwot

Konrad, wczoraj od otwarcia 1959 kontrakty spadły 24 pkt. (min 1935) i system nie wszedł w S ?
Dzięki, że podajesz przed sesją wskazania swojego systemu.

Konrad
Gość
Konrad

Rzeczywiście S od 1941 – moje przeoczenie. Wskoczy na L przy 1946

Kato
Gość
Kato

Pis zalatwil gielde wakacje kredytowe do 2024 banki ogranicza kredytowanie gospodarki

andy
Gość
andy

pozycja zamknięta po1912

andy
Gość
andy

na 1908 harmonia , jestem na L ze sl1907

Domino
Gość
Domino

Ależ dołowanie, trzymam S do minimum 1870

Domino
Gość
Domino

1907 Sl Andy wybity?? Dziś lepiej siedzieć i trzymać S i nic nie robić

andy
Gość
andy

zrobili małego orgr-a z zakresem 1924 pozycja odwrócona na S 1923, SL1925, trzeba przyznać że gruby od wczoraj gra bardzo czytelnie bez pułapek,teraz jezeli zaliczymy dużego rgr-a to można myśleć o poziomie 1840

Tommy
Gość
Tommy

To jeszcze nie jest potwierdzone, do 24r zmieni sie kilka razy. poza tym Sp500 i Dax tez leci, myśle ze PIS tak daleko nie sięga 🙂

jerzy
Gość
jerzy

na 1h jest klin ze spadkiem do 1904-to Andy bezpieczny stop loss pod 1900

andy
Gość
andy

Jerzy,gram pod tr rozszerzającego gdzie A-1939 ;B-1980 i dalej C jako abcd teraz kreślona e.

jerzy
Gość
jerzy

Andy w S wszedłeś idealnie na korekcie abc -gratki

andy
Gość
andy

dzięki

andy
Gość
andy

Jerzy dalej rozgrywasz tego klina o którym wspominałeś?