Bez dyrygenta też można.

Za nami sesja bez udziału USA , które zajadało się indykiem. W tym czasie nasi inwestorzy nie próżnowali i „zajadali się akcjami”. Dzisiaj zatem komentarz bez S&P.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 wyrysowała się wczoraj wyraźna wzrostowa świeca, która pozwala zachować duże szanse na realizację podstawowego scenariusza z jeszcze jednym szczytem w okolicy 1820-1850. Zagrożeniem jest fakt, iż zamknięcie dnia wypadło w strefie na Koronę ale samo zagrożenie nie powinno być dla nikogo „sygnałem”.

Na wykresie intra po trójce spadkowej z pędzącą po środku mamy obecnie ruch w górę , który w pierwszym impulsie wybił ostatni potwierdzony szczyt a po korekcie niemal 61.8% ruszył ponownie w górę. Na ten moment pojawiło się zagrożenie związane ze strefa oporu dające jeszcze możliwość do ukształtowania większej korekty spadkowej 3-3-5 jednak ostatni trwający swing ma raczej układ w którym obecnie znajdujemy się w fali 3 od 1713. Zatem w najgorszym wypadku cena powinna dojść do okolic 1775. Ponownie zwrócę uwagę na fakt, że tak jak cały spadek miał miejsce przy mocno spadającym LOP tak ostatnie wzrosty odbywają się przy rosnącym LOP . Ten wzrost jest oczywiście mniejszy niż spadek ale nie można zapomnieć o zbliżającym się dniu wygasania serii grudniowej. No i na koniec, trudno jest znaleźć na blogu kogoś kto zdecydowanie wskazywałby grę na L za to dalej nie brakuje chętnych na S. Najbardziej martwi mnie to , że nawet widząc na rynku jakiś potencjał do wzrostu padają określenia „i tam będzie można pomyśleć o S”. To jakby nie było jest jednym z ważniejszych powodów dla których tak wielu graczy traci zamiast zarabiać.

Indeks Dax

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy wybicie z konsolidacji i białą świecę z widocznym górnym cieniem. Cień ten jest reakcją na strefę oporu i nie koniecznie wskazaniem na skuteczną jej obronę przez podaż. W dalszym ciągu można patrzeć na okolice 14900 jako docelowe, chociaż pierwsza z podawanych tu już wcześniej okolica 14600 została osiągnięta. Jest też zagrożenie dla dalszego wzrostu, co najmniej bez nieco większej korekty ale o tym już pod wykresem intra.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym. Zagrożenie o którym wspomniałem wyżej to układ przypominający klin jaki rysuje się od kilku sesji. Obecnie jest jeszcze miejsce do jego górnego ograniczenia ale w klinie można dopatrzeć się już 5 swingów. Dla niedźwiedzi , możliwe wyjście dołem i realizacja ruchu do ok. 14150 . Co jednak wziąłbym pod uwagę? Mianowicie fakt powstania w trakcie kształtowania ewentualnego klina korekty pędzącej 1:1. Jest to ważne w tak wyraźnym trendzie wzrostowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

44
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
andyKiScherrySławekJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

VIX na dole trójkąta , sielanka hossy jak nigdy

TsG
Gość
TsG

Darek święte słowa napisałeś otzw.tustych S sam tak pogrywalem bo zamiast zaczekać na korektę to przeważnie jak trafiłem w szczyt moje pogrywanie kończyło się to brałem kilka punktów i niestety nie dołączyłem się do trendu

Janek
Gość
Janek

stochastic na tygodniach jest 90 jak ktoś chce grać L niech gra , ja na 1800 to gram S bo uważam że do wygasania przewagę na tym poziomie ma Miś

Janek
Gość
Janek

Tak myślę o tej serii w grudniu co Darek napisał ale jeżeli LOP malał od 1800 to tak sobie myślę kto teraz liczy na duże wzrosty na wygasanie ci co brali po te 1800 ? no bo ci co brali L przy 1300 to są zarobieni na grudniowej wiec teraz to raczej na 1800 to MIŚ ma większą szansę coś zarobić na rozliczenie czy nie ? no chyba że ktoś liczy że na grudniowej zamkniemy się po 2000 to może liczyć że L mu da zarobić na wygasnie w grudniu jak wział po 1800

Janek
Gość
Janek

Ja na H1 to widzę 5 tkę w dół a 3 w górę teraz i to równiutkie a=c na tą chwilę ,

Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

to jest właśnie problem fal – można zobaczyć piątkę jak pisze Janek, ale można też zobaczyć trójkę jak pisze Pan Darek tj. 5 – 3 – 5 czyli ABC, ale to już lepiej dyskusji nie wywoływać.

Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

Dziękuję za analizę. Poproszę o analizę walutową w weekendowej 🙂

Janek
Gość
Janek

A do góry z 1300 na 1800 ja też widzę 5 fal na WIG 20

Filip
Gość
Filip

Może i szukanie „S” jest ryzykowne. Jednak kupować po 30% wzrostów wydaję mi się jednak większym ryzykiem.

Mariusz
Gość
Mariusz

Panie Darku długo bardzo długo nosiłem się z pierwszym wpisem tu na blogu. Czytam i słucham Pana od kilku lat. Jestem niemal przekonany, że znaczna część tych co komentują tutaj rzadko czyta Pana analizy (a szkoda bo 70-80% jest super skutecznych). Dlaczego tak sądzę? Ponieważ często po jakimś czasie pada tu tekst taki jak Pan wcześniej napisał w analizie dnia czy przekazał w weekendowej. Jeszcze raz powtarzam szkoda że nie czytają. O obecnych poziomach pisał Pan już kilka tygodni wcześniej , nawet w układach intra wskazywał Pan większość ruchów tak jak one miały miejsce (nie wszystko da się trafić) i… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

Możesz napisać jak doszedłeś do wniosku że każdy szuka S ? bardzo mnie to ciekawi bo bardzo często to tutaj czytam i chciałbym się dowiedzieć jaką metodologią to liczysz ? bo ja sprawdzam np .INI i tam 65% jest byków , a ty jaką metodą sprawdziłeś ile tutaj jest Miśków grających S ?

Ja jestem na S od 1770 , SL powyżej szczytu ,

Mariusz
Gość
Mariusz

Oj Janek, Pan Darek miał rację, że Ty jesteś chyba tylko zaklinacz. Powiedz mi jak napisać abyś zrozumiał o co chodzi? Mówiąc ze każdy szuka S mówiłem wyraźnie tak jak Pan Darek pisał, że „TU” na blogu , na podstawie wpisów ludzi , którzy się dzielą swoimi decyzjami. Jak dobrze pamiętam Ty nie pisałeś o S choć dzisiaj już tak, ale od wielu dni udowadniasz, ze nie będzie rosło. A jednak chyba jest nieco inaczej.

Sławek
Gość
Sławek

Dzień dobry, Panie Darku, jak można to proszę dodać do analizy weekendowej Ten Square Games (TEN). Z góry dziękuję i życzę miłego weekendu. Pozdrawiam

TsG
Gość
TsG

Wszelkie próby prognozowania mają to do siebie że albo trafimy albo pomyłka jak ktoś brał dziś S na open to Śl wynosił 24 punktów więc aby R/Z chociaż 2/1 to 24×2=48pkt a czekając na widoczną korektę co pojawiała się biorąc S po 1770-2 SL 4pkt to sami możecie ocenić jakie było R/Z przy 3/1 poziom 1758 już by dał TP a zeszli do 1756 więc byłby do osiągnięcia

KiS
Gość
KiS

Dodam ze swojej strony patrząc od VSA z M5 był widoczny pinbar na dość znacznym wolumenie z godz. 11.35 a z TFE to chyba korekta prosta po ruchu spadkowym jeśli tak to warto potrzymać pozycję S przynajmniej do równości a=c co dałoby poziom 1743 lub jescze niżej na wybicie 17337