Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 23.11.2022

Wczorajszy wzrost na naszym rynku można podważać ze względu na obroty , jak i to że dziwnie my rośliśmy kiedy inni nie byli niby do tego skorzy. Można , kto komu zabroni ale …..

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj biała świeca zasłaniającą całą poprzednią czarną. Odbyło się to przy nieco mniejszym obrocie i to dla mnie jest powód na PLUS dla wzrostu a nie minus jak w wielu miejscach można przeczytać. Dodatkowo wyhamowanie spadku i reakcja wzrostowa nastąpiła na najmniejszym zniesieniu. Oczywiście można gdzieś z tyłu głowy mieć kwestię, że rynek za chwilę może dalej spadać ale dla mnie w głównej mierze to są odznaki siły i trudno jest mi na ten moment nie patrzeć inaczej niż na cel – nowy szczyt w zakresie 1820-1850. A tak na marginesie, to że my rośliśmy kiedy DAX i S&P nie było do tego chętne, zostało od razu odebrane przez niektórych jako czarowanie na naszym rynku. W poprzednich dniach gdy my spadaliśmy a inni nie to jakoś tego nie widziano w taki podejrzliwy sposób. Dla mnie ewidentnie wskazanie na to , że jednak większa część komentatorów rynku wmawia innym że jedynie słuszną opcją są spadki. No ale dobra, zostawmy ich z tym , to nie nasz problem.

Na wykresie intra, po dojściu do zakresu realizacji teoretycznego zasięgu z RGR mamy odbicie , które w formie bliższej impulsowi umieściło swoje maksimum nad poziomem ostatniego potwierdzonego szczytu. Mamy zatem pierwsze wskazanie na możliwość zakończenia korekty. Jest też i mały problem, ponieważ znaleźliśmy się w bliskiej odległości linii szyi RGR i taki ruch jest na ten moment próbą jej re-testu. Jednak osobiście ważniejszym jest dla mnie fakt wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu w ruchu impulsowym na rosnącym LOP (przypomnę cały spadek odbył się na silnie malejącym LOP). Zatem w przypadku wejścia dzisiaj w korektę spadkową (tak pozwolę sobie traktować ewentualny spadek) poziomami do jej zatrzymania będą okolice 1710 a następnie okolice 1700.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX cały czas jesteśmy w konsolidacji lekko wzrostowej. Tu sytuacja się nie zmienia i dalej oczekujemy na bardziej zdecydowane wyjście w górę w przedział od 14600-14900. Pierwsze zgrzyty w realizacji takiego wyjścia będziemy mieli jeśli rynek zdecyduje inaczej i pokona wsparcie na 14150.

Tu właściwie nie ma co pisać bo każdy dobrze widzi.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy białą świecę i realizację zakładanego wcześniej scenariusza z nowym szczytem w przedziale 4100-4150. Warto jednak trzymać rękę na pulsie bo wczorajsze zamknięcie wypada w strefie na Koronę i jak wiemy jest to dobre miejsce aby pokrzyżować szyki bykom.

Na wykresie intra mamy wyraźną trójkę schodzącą do strefy wsparcia i delikatnie (w ramach marginesu błędu) naruszające zakres OB. Następnie rynek ruszył w górę i obecnie też trójką doszedł do strefy na koronę. Zatem na ten moment jest jeszcze w grze ewentualny układ 3-3 i możliwa 5-ka w dół. Mocnym wskazaniem na taki scenariusz (będący obecnie jako rezerwowy) będzie pokonanie w dół za sprawą impulsu niższego rzędu poziomu 3939. Zwróciłbym jednak uwagę na to , iż powstała nam ORGR z teoretycznym zasięgiem ok. 80 pkt , zatem ewentualne zejście do linii szyi może okazać się dobrą okazją do zajmowania L/

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

30
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
TsGKonradandycherryDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Domino
Gość
Domino

Panie Darku, komentarz jak moje myśli z wczoraj. Wszyscy widzą i naganiają na spadek a rynek mocno rośnie. Też uważam, że zaczynamy ruch w przedział 1820+ i nawet już zdjąłem zlecenie sprzedaży żeby wytrwać w całym ruchu wzrostowym. Dzisiaj powinni u nas pokazać minimum 1741-1748 i tam pewnie się pokręcą i ruszą znowu mocno w górę.

Domino
Gość
Domino

I już jest poziom o którym pisałem osiągnięty. Nasi jak zwykle wyprzedzają zachód. Dax po cofce do 14450 ruszy na 14600-14800

Janek
Gość
Janek

Obejrzyj wykres usd/pln i WIG 20 z tamtego tygodnia , zobaczysz co mogą nasi a kto rozgrywał ten rajd od dołka i usd/pln 5,05

Filip
Gość
Filip

Zasadniczo racja z tymi komentarzami dot, komentarzy na spadki. Tylko warto zwrócić uwagę, że to piszą pracownicy dom maklerskich. Więc takie same analizy przekazują swoim klientom. Oczywiście można mówić, że mają konserwatywne podejście do wyznaczania początku hossy (obligacja->akcje) ale w ten sposób „ulicy” nie zachęcajądo kupna akcji (indywidualnie, tfi) więc dopływu większych pieniędzy nie będzie.

Janek
Gość
Janek

Własnie czytałem że w październiku bardzo dużo indywidualnych wpłacało na fundusze , zresztą każdy może sobie zobaczyć ile jest obecnie BYKÓw w statystyce inwestorów indywidualnych -mega euforia , jaki jest pesymizm ?

Janek
Gość
Janek

Kto nagania na spadek , zacytuj ?

Janek
Gość
Janek

Kozłowski z NOBLE kazał kupowac w samym dołku WIG 20 ,tydzień temu dał klientom sygnał żeby sprzedali i wzięli 30% zysku w miesiąc , czy on nagania na spadki ?

Filip
Gość
Filip

Co Ty masz z tym „kazaniem”. Ciągle ktoś komuś co każe według Ciebie. To nie wojsko i ambona.

Domino
Gość
Domino

https://stooq.pl/mol/?id=29879

Dobry prognostyk dla byków

Janek
Gość
Janek

Darek ja jak patrzę na H1 na FW20 to wydaje mi się że do wczoraj to poszła 5 tka jako impuls ale mistrzem fal nie jestem to może jakiś falowiec się wypowie