Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 29.04.2022

Przed nami ostatnia sesja tygodnia i miesiąca , do której przystąpimy po dniu gdzie nasza słabość wobec innych rynków psuła humory inwestorów.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj druga szpulka z niemal taką samą ceną zamknięcia.Teoretycznie nic to nie zmienia a kierunek południowy jakby dalej obowiązywał. Jest jednak coś na co zwrócę uwagę bo zapewne mało kto o tym wie. Ostatnie dwie sesje utworzyły układ świec który jest mocno zbliżony o idealnej formacji odwracającej właśnie za sprawą takich samcy cen zamknięcia. Innymi słowy jeśli byki się ogarną to jest podstawa do tego aby dzisiejszy dzień zakończył się pierwszą „białą świecą” po jedenastu „czarnych”. Czy tak będzie? Okaże się a jest o co walczyć bo dalszy spadek z wybiciem 1860 to niemal jednoznaczne wskazanie na całkiem nowy dołek od wybuchu wojny.

Wczoraj pisałem, że najprawdopodobniej za nami jest cały duży impuls od 2109 i należy spodziewać się wejścia co najmniej w korektę jako ewentualna fala 4 jeszcze większego impulsu od 2208. Taki ruch mógłby również oznaczać całkowity koniec spadków ale tu potrzebne było jednoznaczne wyjście impulsem ponad poziom 1961. To co mamy na wykresie intra po wczorajszej sesji można określić własnie jako przygotowanie pod ten drugi scenariusz. Otwarcie luką i ustanowienie maksimum na 1921 i tym samym wybicie 1910 na które wskazywałem jest na obecną chwilę pierwszym impulsem na niższym interwale. Następnie przez niemal całą resztę sesji powolny spadek w układzie abc 38.2/88.6 do strefy na Koronę. I ostatnia godzina to odbicie od strefy wybijające ostatni potwierdzony szczyt na 5M . Tym samym po pierwszym impulsie mamy „głęboką korektę” a to kolejny element sprzyjający utworzeniu impulsu wyższego rzędu. Dzisiaj powinniśmy kontynuować wzrost a fala 3(c) , która rozpoczęła się w ostatniej godzinie wczorajszej sesji powinna zaprowadzić nas chociażby w okolice wczorajszego maksimum. Docelowo, moim zdaniem będziemy szli w kierunku wcześniej wspomnianego 1961.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy po wczorajszej sesji białą świecę z widocznymi cieniami po obu stronach korpusu. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 13980 pozwala spojrzeć na ostatnie 3 świece jak na formację odwracającą Gwiazdy porannej (zamknięcie wyraźnie powyżej połowy czarnego korpusu z wtorku. Przed nami dalej luka do zamknięcia no i chcąc poważniej myśleć o wzroście, konieczność potwierdzenia formacji.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy trend wzrostowy po odbiciu od strefy na ok. 13580. W obecnej sytuacji zakładam atak na poziom szczytu z lewej strony tj. poziom ok. 14182 i tym samym wypełnienie impulsu od 13837. Zatem w trakcie sesji regularnej spodziewałbym się spadku korekcyjnego i następnie kolejnego impulsu wzrostowego w kierunku 14300. Jeśli nastąpi jednak zdecydowane wybicie 14182 to rejon 14300 będzie już rano. Dla ewentualnej korekty z okolic 14182 poziomy docelowe znajdują się w okolicy 13960 a następnie 13900. Wybicie 13837 to scenariusz dla zejścia do ok. 13640 jak i również na zupełnie nowy dołek.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj wyraźna wzrostowa sesja i tym samy powstała jeszcze wyraźniejsza Gwiazda poranna. Jej ewentualne potwierdzenie byłoby nie tylko wskazaniem na ruch do testu strefy oporu na ok. 4400 ale i do inicjowania całkowicie nowego impulsu wzrostowego z celem wybicia 4637. Oczywiście nie wiemy czy tak będzie i to dzisiaj bo rynek może zarówno zanegować formację ale i bez tego może robić jakąś korektę wczorajszego wzrostu. Jednak są duże szanse aby w najbliższych dniach doszło do potwierdzenia formacji.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy trend wzrostowy po odbiciu od strefy wsparcia na ok. 4135. Na ten moment doszliśmy niemal idealnie do początku ostatniego swingu spadkowego. Falowo jednak mamy dopiero układ korekty z pędzącą po środku. Zatem dalej jest możliwość dla spadków na nowe dołki. Ostatnie godziny to lekko wzrostowa korekta pierwszego spadku od ostatniego szczytu a to zapowiada że przed nami najprawdopodobniej kolejny ruch spadkowy z okolic 4270-4280. Z racji iż pierwszy spadek był ewidentną „trójką” to po zakończeniu obecnego ruchu wzrostowego powinien przyjść impuls w ramach fali c schodzący do okolic 4230 lub niej do ok 4210 czy nawet do ok. 4195 Z tych podanych zasięgów najbardziej ciekawymi wydają się dwa pierwsze. Jeśli spadek się nie pogłębi i nie wybije granicznego poziomu 4182 to w następstwie powinniśmy mieć kolejny impuls wzrostowy zmierzający w okolice 4360. Wybicie 4182 daje sygnał do powrotu spadków w większym wymiarze tj. z celem na nowy dołek przed czym uratować chyba mogłoby tylko zatrzymanie w okolicy 4160.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
andyBttFJaro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Obecnie S. L +24 od otwarcia.

BttF
Gość
BttF

Zabawa w kotka i myszkę na rynku w PL trwa w najlepsze … ponownie doS 1920 na open https://invst.ly/y0syo i oczekujące 1925 w razie podbicia czeka

Zejście do dolnego ograniczenia dziś do końca sesji będzie przygotowaniem do LUKI wyczerpania w poniedziałek/środę.

Udanych zagrań i miłego weekendu ! 🙂

andy
Gość
andy

takie sobie dywagacje , jeśli z obecnego podwójnego szczytu zejdziemy dwukrotnością to poziom 1876, a jeśli zadziała drugi duży podwójny szczyt to i poziom 1800 byłby do zaliczenia. 🙂

andy
Gość
andy

zatrzymali się prawie na harmonii 1862 /różnica 4pkt- nie apteka jestem b. pozycji./