Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 16.11.2021

Za nami kolejna sesja ze słabością naszego „banana”. Choć to nie powinno dziwić na bazie szerszego spektrum wykresu i od jakiegoś czasu zakładamy własnie takie zachowanie.

Indeks WIG 20

Kolejna czarna świeca z cieniem re-testującym wybity dołek to efekt wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. Tym samym indeks wybił możliwą wcześniej strefę obrony na 2350 i kieruje się do okolic 2320. Zatem czekamy spokojnie dalej na zakończenie korekty.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy cały czas trend spadkowy a po wybiciu z trójkąta cena dotarła do strefy wsparcia cenowego w konfluencji z zniesieniem 61.8% , z równością fal oraz z zakresem OB. Powiem szczerze że brak jakiejkolwiek reakcji w takim miejscu byłby dla mnie solidnym zaskoczeniem. Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na jedną kwestię dotyczącą kontraktów. Mianowicie, cały piątek mieliśmy silny spadek LOP a wczoraj LOP zaczął ponownie rosnąć. Takie zachowanie z dużym prawdopodobieństwem oznacza dojście do okolic dołka po którym powinien nastąpić większy ruch wzrostowy. Obecnie poziom 2396 wyznacza ten graniczny , który musi zostać pokonany aby myśleć o trwalszej zmianie kierunku.

Indeks DAX

Na wykresie indeksu DAX zupełne przeciwieństwo tzn. biała świeca i cały czas trend wzrostowy. Nie mamy tu żadnych oporów cenowych a geometrie wskazują, że indeks powinien dojść co najmniej w okolice 16300 choć oczywiście po drodze może nastąpić jakaś korekta. Silna strefa wsparcia na ten moment to rejon 16000 pkt.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy lekko wzrostową konsolidację, bardzo męczący rynek nie nadający się właściwie do spokojnego grania , no chyba że tylko scalping ale i to jest ryzykowne. Całość ostatnich kilku sesji układa nam się w układ jakby klina wzrostowego co powinno zwiastować ruch w dół o zauważalnym zasięgu w rejon 15980. Pamiętając jednak że niemal w każdym aspekcie czasowym mamy trend wzrostowy nie będzie wielkiego zdziwienia jak cena dokona dynamicznego wybicia górą. Pierwszym symptomem własnie takiego ruchu byłoby utrzymanie i odbicie od strefy wsparcia w rejonie 16110-16120.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym powstała wczoraj mała spadkowa szpulka, która jest obrazem niezdecydowania. Z jednej strony mamy układ Gwiazdy porannej a z drugiej nieosiągnięty do końca zakres OB. Tu bez analizy wykresu intra ciężko będzie z większym prawdopodobieństwem wybrać dalszy kierunek. A zatem …

Na wykresie intra znajdujemy się obecnie w korekcie całego swingu wzrostowego od 4642. Ostatni dołek wypadł na zniesieniu 50% ale reakcja na niego doszła do strefy na Koronę i tam dokonał się ponowny zwrot w dół . Z takiego obrazu wyłania się scenariusz w którym to cena powinna spaść w pełnym impulsie do poziomu 4663 bądź 4654. Dopiero wybicie wspomnianego wcześniej rejonu 4642 da wskazanie na kontynuację do okolic 4608. Jednak w obecnej sytuacji trzeba również mocno zwrócić uwagę na okolice 4674 i okolice 4670 gdzie może dojść do zatrzymania i zwrotu ponieważ ruch w górę do strefy na koronę , pokonał ostatni potwierdzony szczyt i w dodatku przyjął formę czegoś co równie dobrze może być trójkątem początkowym w nowym większym impulsie wzrostowym. Taki scenariusz zostanie przekreślony w momencie wybicia w dół 4666 i wówczas nastąpi realizacja tego co wcześniej pisałem.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DominocherryandyJaroKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Od siebie tylko dodam, że: – „formacja czterech czarnych” przeszła do historii; – wczoraj w EPremii same nieparzyste (częściej czarna) – wczoraj po sesji powstała tzw. przeze mnie dysproporcja na rynku – wraz ze spadkiem ceny mamy wzrost obrotów (na Fw20), co powinno dać odbicie, chyba że dzisiaj owa dysproporcja się przedłuży. Każde nowe minimum to zapowiedź czarnej (według mnie). – dzisiaj będzie 220 sesja w roku, a takie pełne sesje dają szanse jakiegoś przesilenia (tak było np. przy sesjach 210, 200, 190). Dzięki jeszcze raz Kazik za namiar na książkę – fajna i przydatna i widać, że Darek stosuje… Czytaj więcej »

cherry
Gość

Witam fw20 na dzień 16.11., przed sesją, szkic w necie z rozpisaniem ruchu na 2293. Jestem bp, czekam na poziom 2330-36 po kupno L lub na poziomie 2253 sprzedaż S i dopiero kierunek 2330 okolice. Wejdzie L to SL 2304, wejdzie S to SL2365 (dt) Podany poziom zakończy składową falę 3 (30-36), chyba, że przelecą te poziomy i fala 3 zostanie wydłużona do poziomu 2320, obserwacja. Po uzyskaniu wspomnianych poziomów czas na ustawianie rynku w fali 4, zależy jaka figura zostanie wyrysowana, jednak SL dla granych S to 2365 (dt) a 2384 (D1) ten nie powinien być ruszony, bo struktura… Czytaj więcej »

Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu/informacja pomocnicza w strategii inwestycyjnej/. Pozycja S od 2424, odwrócić na L +27 od otwarcia.
Pozdrawiam,

cherry
Gość

Gra dt, więc wpisze, mam S 2352, dosprzedam jak dadzą 2356. SL 2365

S oddam na 2330, po obserwacji (zatrzymanie ruchu) kupię L lub wg planu kupię L dopiero na 2320-23.

Udanych

9.00 rynek na 2354

andy
Gość
andy

może czas by to zakończyć jakimś klinem kończącym? i przyłączyć się do wzrostów.

cherry
Gość

Witam, bardzo dobrze, że jest nudno to fala 4. pozostaje tylko wybór czy już 4wC czy jeszcze 4w3wCw4. Jeśli jest to ta fala drobniejsza to oberwanie w dół w zakres 2320-2332 i stąd rusza kolejna drobna, nudna fala 4w3 w zakres cenowy max 2375, tak żeby nie ruszyć szczytu spadkowej 1. Masz rację Andy na M5 oberwanie może zakończyć klin, widzę 2332 i wyjście nad 2344 potwierdzi, że fala 3 jest cała i gramy falę 4 w zakresie 2330 – 2375. To co opisuję jest na szkicu, a wracając do D1 uwaga miśki już niebawem byk wejdzie na salony i… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

na 2338 mam harmonię , która jak do tej pory dzielnie się broni przed przebiciem.,kolejne poziomy to 2325 i 2306

Domino
Gość
Domino

A ja dzisiaj czekałem na L po 2332 i się nie doczekałem. Zachód rośnie, być może blisko jest końca korekty. Czy wg Was jest szansa, że jeszcze zejdą niżej??? Mam na myśli fw20. Na moje pocieszenie Allegro coś zaczyna ruszać. Mam średnia po 42,40 zł. Może teraz Panie Darku wzrost w kierunku 52 – 53 zł o którym mówił Pan w weekendowej??