Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 12.11.2021

Przed ostatnią sesją tygodnia mamy różne sytuacje na omawianych rynkach. Niestety nasz należy do tych gorszych.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 mamy 3 czarną świecę. Każda kolejna jest trochę większa od poprzedniej. To nie napawa zbyt wielkim optymizmem i wskazuje na dalszy spadek. Jednak w obliczu szerszego spektrum czasowego, dalej jesteśmy w korekcie i tylko korekcie a nasilające się emocjonalne zakusy niedźwiedzi przebijające się z wielkością spadku każą jeszcze bardziej włączyć swoją uwagę. Trzeba powiedzieć sobie jasno , znajdujemy się tuż nad ważna strefa wsparcia połączoną z zniesieniem 61.8%. Dlatego wydaje się, że okolice 2350 powinny wywołać reakcję popytu. Kolejny poziom godny uwagi to ok. 2320 i zakres OB a niepokój tak naprawdę powinien wywołać dopiero ruch wybijający 2260. Na tę chwilę najważniejszym oporem jest ok. 2450 bez wybicia którego nie może być mowy o zakończeniu korekty i powrotu do trendu.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, cały czas jesteśmy w trendzie spadkowym gdzie od największej korekty w nim mamy układ przypominający nam znamiona fali 1,2 i 3 impulsu. To skłania mnie do jeszcze większej uwagi w rejonie 2350. Zwrócę uwagę na jeszcze jeden fakt , mianowicie tak jak do tej pory spadek tworzony był na bazie wyraźnie rosnącego LOP (na co niektórzy słusznie zwracali uwagę) tak już cały ruch z środy miał miejsce przy mocno spadającym LOP ( i tego już nikt nie chciał zauważyć co moim zdaniem potwierdza „rozgrzane niedźwiedzie głowy” ). Z wykresu intra można wyciągnąć jeszcze jeden wniosek, mianowicie tak jak na dziennym mamy wskazania na strefy w okolicy 2350 i 2320 tak i tu również choć na innej bazie. Okolice 2350 to konfluencja dwóch bardzo istotnych zniesień i projekcji cenowych (układ 61.8 oraz 100%), natomiast okolice 2315-2320 to układ harmoniczny wraz z wyraźną strefą cenową.

Indeks DAX

O sytuacji na wykresie dziennym indeksu DAX nie ma co pisać bo ta jest cały czas taka sama, zatem przejdźmy od razu do wykresu intra.

Na wykresie intra najlepiej widać to jak DAX nadrabia swoja przeszła słabość wobec S&P. Trend wzrostowy dalej trwa i nie widać chęci do wykonania większej na ok. 250 pkt korekty. Można chyba założyć, iż obecnie dojdzie do utworzenia korekty pędzącej (zejście do zakresu OB). Ewentualne wybicie OB będzie wskazywało na dalszy spadek do okolic 16010.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym S&P mamy korektę zbliżającą się do zasięgu OB , trudno zatem jest tu poważniej myśleć o zmianie trendu a raczej można spodziewać się, że jeśli nie dzisiaj to na początku nowego tygodnia nastąpi zmiana i kolejny ruch na nowy szczyt. W przypadku wybicia OB będziemy mieli zejście do ok. 4535.

Wykres intra, który obecnie przebywa w trendzie spadkowym wskazuje nam, że powinniśmy oczekiwać zejścia do okolic 4605-4615 czyli wypełnienia OB. W tej chwili poziom 4658 jest tym „sygnalnym” do ewentualnej zmiany obecnego trendu spadkowego. Taka zmiana mogłaby nastąpić niebawem bo jak widać na mniejszych interwałach to co powstaje obecnie to impuls w górę i korekta i znowu impuls w górę i korekta , zatem jeśli nie dojdzie do wybicia 4640 to cena po wybiciu 4652 powinna rosnąć chociażby w okolice 4680.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MadiandyBttFKonradTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu/informacja pomocnicza w strategii inwestycyjnej/. Pozycja S od 2424, odwrócić na L +32 od otwarcia.
Pozdrawiam,

cherry
Gość

Witam.

Rynek na godz. 9.05 2389-90

Szkic w necie, założenie dt.

Mam S po 2390, SL na 2404 i następny na 2414.

Profit z S na poziomie 2350 i niżej, dane na szkicu cherryfw20.pl

Udanych

Domino
Gość
Domino

Też czekam na S ale na 2400, może uderzą bo dość mocno idą od rana i na dużym obrocie na kontraktach.

cherry
Gość

Domino jak uderzą w 2400 to rozsypie się drobna struktura fal, nie zakładam, 96 już wystarczy.

Ze względu na to że szkic jest na instrumencie fpl20, tak się przyzwyczaiłem na bossie, to zawsze biorę poprawkę 2-3 pkt w stosunku do fw20.

Czas pokaże, przy okazji dobrałem S, czekamy wskazanych poziomów zarówno SL jak i TP.

Domino
Gość
Domino

Przestawiłem S na 2394, odbijają się od tego poziomu. może jeszcze podejdą to mi wejdzie S.

Tomasz
Gość

ja dalej trzymam longi ….trochę w piątek dołożyłem ….częściowo pozamykane
https://ibb.co/WpcCkTv
czekam co dalej

Konrad
Gość
Konrad

Jak pisałem w piątek. Z MM wynikała czarna lub odwrotka po otwarciu to 10 pkt. więc powinni dojsć do 2394 i doszli. Jak na razie tu zadyszka o ile nie odwrót. Najbliższe wsparcie na 2382, ale wolałbym nowe minima w porównaniu do środy, bo w przeciwnym razie zmarnuje się numerologia miesięczna, a pozostanie tylko Arms.

Tomasz
Gość

zastanawiam się czy nie dobierać longow

BttF
Gość
BttF

Świętowanie za nami … tymczasem PLN leci na pysk

FW szybka podbitka o poranku nie wróży nic dobrego dla byka :

https://invst.ly/wl92h
https://invst.ly/wl92w

Udanych zagrań i miłego weekendu ! 🙂

andy
Gość
andy

na 5 min wyrażnie widoczny tr rozszerzający z kończącą falą spadkową 5 z możliwymi poziomami 2355;2347-44;2333; ale również potrzebna wzmożona czujność bowiem ta fala 5 może być zakończona na 2362

Domino
Gość
Domino

Czyli rozumiem Andy, że L dopiero od poziomu co najmniej 2362 ?? Ja mimo wszystko czekam z L na 2354, skoro to fala 5 to powinni zejść w rejony przynajmniej 2340 – 2350.

andy
Gość
andy

Domino też na to liczę, ale z tyłu głowy mam to co pisałem ,zejdą poniżej sprawa się wyjaśni czym był poziom 2362.

Madi
Gość
Madi

Świetnie sprawują się waluty względem złotego liczę że euro dojedzie do 5 zl i wtedy beda bardzo radosne swieta ,a bez dotacji unijnych nawet 5,20 zl za euro mozliwe ,tylko co wtedy z cena gazu i benzyny.pozdr

cherry
Gość

Podsumowanie sesji, godz. 16.42 rynek 2367-68

Wystawione TP dla S na 2358, stoi do końca sesji.

Nie kupię, zostaje S. Kupie będę bp.

Uwaga na cudofix, utrzymają obecny poziom, mogą zamknąć na 2362 na fix.

Do usłyszenia,

Pzdr

Domino
Gość
Domino

Zamek 2369, jak sądzisz Cherry – co będzie grane w poniedziałek na naszym fw20 ??
Ja tam czaję się na L na poziomie 2354. Jeżeli SP500 zawróci z poziomu 4680 w dół to może w poniedziałek uderzą u nas w rejon 2350.