Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 09.11.2021

Z racji niemal żadnych zmian w układach dziennych , dzisiaj tylko wykresy a kilka słów w temacie intra.

Indeks WIG 20

Po pierwszym swingu wzrostowym wybijającym ostatni potwierdzony szczyt, obecnie jesteśmy w korekcie. Moim zdaniem jest grana korekta nieregularna , której obecna fala c może zejść w rejon dolnej granicy obecnej strefy wsparcia albo w rejon nieco niższy tj. ok 2414 . Jeśli natomiast mylę się co do rodzaju korekty to zejście do okolic 2409 będzie tym właściwym. Jakby nie patrzeć zakładam wykonanie korekty po której powinien nastąpić kolejny impuls wzrostowy. Ewentualne wybicie dołka to przekreślenie takiego scenariusza i gra na zejście do 2350 albo 2320.

Indeks DAX

Na wykresie intra kontraktów na DAX jesteśmy w konsolidacji , której szerokość mieści się niemal idealnie w zakresie OB co dla mnie oznacza, że po wybiciu 16033 powinniśmy już myśleć niemal tylko o nowym szczycie. Przekroczenie OB samo w sobie nic nie zmieni bo dalej będzie to tylko korekta prosta.

Indeks S&P

Na wykresie intra kontraktów na S&P moim zdaniem znajdujemy się w fali 4 płaskiej w postaci trójkąta swingu od poziomu 4543, który to może być falą 5 większego swingu od 4317. Jednak na najbliższe godziny widzę tu potencjał do wzrostu na nowy szczyt no może nie koniecznie najbliższe godziny bo jeśli trójkąt to możliwe w nim jeszcze podejście do górnego ograniczenia a następnie jeszcze jedno zejście do dolnego albo takie nie osiągające dolnego ograniczenia i po nim wybicie górą i wyjście na nowy szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

35
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
29 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
KazikDariusz BartłomiejczakbibiDominoLeh Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

Bitcoin zgodnie z tym co kiedyś opisałem ….
https://www.tradingview.com/x/QqCFngH8/
mamy podobny scenariusz co przy wybijaniu szczytów z 2017 roku …czyli 3 tygodnie walki pod szczytem i wybicie w górę
dodam jeszcze że po wybiciu cena korygowała na fibo 227,2 i 361,8
https://www.tradingview.com/x/RmjpD5rT/
jeżeli w tym tygodniu „nie spalą na panewce” to miejmy nadzieje że ruszy machina na kolejny poziom 🙂

Konrad
Gość
Konrad

Lottonumerologie rozbieżne – od 2441 napina się sprężyna na wzrost, a z drugiej strony w EPremii same parzyste (częściej czarna), ale też 3 raz z rzędu suma losowanych kul w MM się zmniejsza, co daje szanse dzisiaj na dno, ale może nieco niżej, bo wczoraj otwarcie=data i najpierw był zryw, więc ruszyli od maksimów.
Też czekam na kolejny impuls, który powinien podejść co najmniej pod 2460.

andy
Gość
andy

imo mocny poziom 2405-04 harmonia + fibo

Konrad
Gość
Konrad

Zapomniałem dodać, że po wczorajszej sesji Arms wolumenowy wyniósł ponad 3[!], co oznacza duży pesymizm, a to z kolei najczęściej towarzyszy odwrotowi. Kasowy pozostał po stronie optymistów.
Ermanometria minimum widzi raczej po 12:00, no ale zobaczymy.

Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu/informacja pomocnicza w strategii inwestycyjnej/. Pozycja S od 2424, odwrócić na L +30 od otwarcia.
Pozdrawiam,

cherry
Gość

Witam, szkic w necie a na nim wskazane poziomy realizacji zysku z S.

Pierwszy poziom 2414 jest już w zasięgu, jednak bym S trzymał dalej.

Drugi poziom 2402, jeśli przyjęte znaczenie jest faktycznie falą 3 to tu zejdą dynamicznie, tu rozważyłbym zamknięcie, po zatrzymaniu, prawdopodobnie będzie to składowa 1w3wCw4

Trzeci poziom 2388, można poczekać na ten poziom i tu realizacja zysku.

SL dla S 2438.

Fala 3 (cała) powinna zakończyć się pod 2300

Udanych

9.15 rynek na 2416

andy
Gość
andy

kolejny poziom /harmonia +fiba/ 2394-92

Domino
Gość
Domino

Właśnie czekam na L w rejonie 2392 – 2398. Jesteśmy tak straszliwie słabi, że być może dojdziemy w spadku nawet w rejon 2385. Tam jak coś dobiorę kolejne L.

Leh
Gość
Leh

pomiędzy serią Z a H i M jest różnica 10 pkt, panowie czy ktoś zna przyczynę?

Tomasz
Gość
Tomasz

wziąłem L po 2406(za pięć 12:00) bez stopa (jak coś to zamknę na koniec sesji)

Domino
Gość
Domino

Wg mnie powinni zejść w rejony 2385 – 2398 i tam na dłużej L, jeżeli już. No ale niewykluczone, że jeśli pokonają 2407 to może chwilowy wzrost do 2412 – 2414. I dopiero wówczas spadek poniżej 2400.

Tomasz
Gość
Tomasz

Falowo patrzysz czy jakiś inny sposób?

Domino
Gość
Domino

Nie znam się Tomasz na falach. Bazuje na obserwacji sesji i w jaki sposób myśli grubas. Skoro dużo spadło to my bierzemy już L więc gruby raczej nie pozwoli nam zarobić. Dlatego oczekuję spadku poniżej 2400, a do otwarcia USA czyli do 15:30 powinniśmy być poniżej 2410 (na tym poziomie podejrzewam, że dużo osób brało L). A za chwilę powinna być próba wybicia w dół 2403. Ale oczywiście mogę się mylić. Każdy niech samodzielnie podejmuje swoje decyzje. Pozdrawiam All

Tomasz
Gość
Tomasz

Ok ….rozumiem i powiem Ci że ja nie mam pojęcia co myśli gruby 🙂 otworzyłem pozycje i czekam czy pojawi się popyt

Domino
Gość
Domino

Jeszcze odnosnie Allegro – ktoś wczoraj pytał. Moim zdaniem może spaść w kierunku 40 zł ( ale nie jestem pewien) dlatego dzisiaj zakupiłem mały pakiet w cenie 43,76 zł. Jak poleci do 40 zł to kolejne zakupy.

Domino
Gość
Domino

No i są nowe minima – jak narazie gruby bardzo przewidywalny jak dla mnie. Więc jak coś to po 15:30 będzie pora na L. Obserwujmy

bibi
Gość
bibi

Powtarzam ,zachowajcie ostrożność, na wszystkich rynkach jest końcówka fali 5 głównego cyklu. Miód się leje na serca wasze z każdej strony jaki dobrobyt jest i wszystko pnie się do góry.
Nic bardziej mylnego bańka za moment pęknie.

Tomasz
Gość
Tomasz

masz jakieś pozycje pod to co piszesz? to podaj na czym i po jakiej cenie 🙂

bibi
Gość
bibi

Nie bawię się w takie gierki jak wy, Cały czas dobieram DAX na spadek, dla mnie istotny jest założony scenariusz w perspektywie długoterminowej.

Tomasz
Gość
Tomasz

No ostatnio pisał że index zejdą do zera i nie bedzie niczego ….więc małe prawdopodobieństwo bo giełda amerykańska przeżyła nawet dwie wojny światowe ….więc co musiało by się wydarzyć 😉

bibi
Gość
bibi

Nie będę dyskutował ,na ten temat ,obecne wybicie na DAXE z konsolidacji to tzw. fałszywe wybicie .
Ze względu że to Pański BLOG, nie będę uderzał w dyskusje z gospodarzem, bo gospodarz ma zawsze racje ,albo wytnie co trzeba.
Pozdrawiam
Trzymajcie się własnych założeń.

bibi
Gość
bibi

Musicie jedno zrozumieć, po tamtej stronie nie ma idiotów tylko bardzo inteligentni ludzie wspierani super szybkimi komputerami. Mówią nam co będzie jak będzie, w tym mały problem że słuchać nie umiecie.
Nawet pokazali schematy jak poruszają się rynki finansowe w postaci fal .Lecz słuchać nie umiecie…

Kazik
Gość
Kazik

Zapytam nieśmiało, gdzie SL ? Chyba, że …”stopy to tylko dla małych dziewczynek”…?

cherry
Gość

FW20 aktualizacja, rynek na godz. 14.15 – 2413-14

Mamy impuls w dół czyli falę 1w3, uwaga dopuszczam poprawienie dołka do 2395, pod warunkiem, że grana korekta dzisiejszego spadku będzie płaska nieregularna.

Gdy zagrają falę korekty a (zakładam do 2420) będzie łatwiej.

Mam L z 2402 do właśnie tego poziomu, na 2420 zamieniam na S.

Zakładam, rozegranie fali 2w3wCw4

1.2400 2420 fala a, SL konieczny dla L na 2405, strzeli pójdą na 2395
2. S 2420 – 2408
3. L 2409 -2428, SL 2405
4. S 2428, SL 2438

Udanych

Domino
Gość
Domino

Dochodzi 15:30, kurs poniżej 2410, być może czeka nas jakiś większy ruch, daję 70% szans, że w kierunku poniżej 2400.

Domino
Gość
Domino

Wziąłem S po 2414, nie powinni przejść tego oporu.

Domino
Gość
Domino

Czekam z Tp na 2394. Do dzieła gruby 🙂

Tomasz
Gość
Tomasz

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zostałem z longiem do jutra

Domino
Gość
Domino

Allegro na minimach, już niedaleko do poziomu 40 zł. Na fix zakupiłem kolejny, niewielki pakiet. Ciekawe czy zejdą jutro do okolic 40 zł. Co myślicie o dzisiejszej sesji ??

Domino
Gość
Domino

Też po cichu liczę na duży wzrost na Allegro dlatego rozpocząłem zakupy. Teraz ustawiam się z kupnem na ok. 40,50 oraz 38 – 39. I wtedy może już ruszać w górę. A co do Fw20 to brakuje mi jeszcze zejścia poniżej 2400 i być może wtedy ruch w górę. A z drugiej strony zastanawia mnie duży przyrost lop na kontraktach. Możliwe, że ładują jednak S. Co Pan o tym myśli??