Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 22.10.2021

Można powiedzieć, że sytuacja na omawianych rynkach jest podobna od kilku dni ale po dwóch dniach przerwy trzeba dzisiaj opisać choć drobne zmiany.

Indeks WIG 20

Na indeksie WIG 20 trwamy w korekcie spadkowej a po wczorajszej sesji pozostała mała luka cenowa i szpulka umiejscowiona tuż nad strefą oporu. Jak widać jest tu jeszcze miejsce do kontynuacji a o zakończeniu korekty można byłoby myśleć po wyjściu nad poziom 2454 choć pierwszym sygnałem byłoby zamknięcie dnia nad poziomem 2439.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 , wczorajsze otwarcie luką było równocześnie wybiciem linii szyi formacji DT. Obecnie strefa umiejscowiona na linii szyi stanowi opór bez wybicia którego nie ma mowy o zakończeniu korekty. Czy jest to w ogóle możliwe? Tu geometria a dokładniej zniesienie 38.2% daje taką szansę ale trzeba dostrzegać również to że zakres OB nie został jeszcze osiągnięty. Zaznaczone OB nakłada się na inne zniesienie 38,2 mierzone od dołka „pierwszego” OB . Zatem jeśli obecnie znajdujemy się w 4 fali całego swingu od 2263 to właśnie to drugie 38.2 wraz z zasięgiem OB będzie poziomem do którego będziemy podążać. Kluczem zatem jest strefa linii szyi DT i wczorajsze minima. Re-test i dobicie od strefy a dalej wybicie minimów lub samo wybicie minimów to wskazanie na kierunek ku poziomom w rejonie 2400. Ewentualne podejście pod strefę oporu i jej zdecydowane wybicie to zapowiedź ruchu w górę jako kontynuacji dużej fali 3 w wymienionym wcześniej dużym swingu wzrostowym.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX ostatnie 4 sesje wykreśliły już „pełną korektę prostą”. Oczywiście nie oznacza to że spadki to już historia ale … ? Pierwszym elementem do uznania możliwości zakończenia korekty będzie wybicie 15567. Dopóki to nie nastąpi, dopóty cały czas otwarta jest przestrzeń do ok. 15350 a jeśli to nie zatrzyma niedźwiedzi to jeszcze niżej na ok. 15240.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy cały czas męczącą konsolidację w postaci korekty. Obecnie podeszliśmy w rejon OB na spadki i aby poważniej myśleć o dalszych wzrostach cena musi wyjść nad OB i pokonać szczyt fali b w korekcie prostej od szczytu. Samo zawrócenie przed tymi poziomami nie będzie jeszcze oznaczało ponownego wejścia w tendencje spadkową której koniec można byłoby upatrywać w rejonie 15320 czy nawet 15240. Do tego potrzebne będzie najpierw wybicie dołka na 15457. A dlaczego? Bo cena od ostatniego minimum na 15380 zrobiła swing wzrostowy wybijając ostatni potwierdzony szczyt. Co prawda samo pokonanie 15457 jeszcze do końca nie przesądzi o schodzeniu na 15320 bo do tego trzeba wybić wspomniany dołek na 15380 gdzie bez tego możemy mieć korektę nieregularną ale będzie to już poważnym ostrzeżeniem właśnie przed realizacją takiego scenariusza. Jeśli rozpoczynający się spadek nie wybije 15380 to wówczas wybicie ostatniego szczytu na 15527 będzie swingowym sygnałem kupna.

Indeks S&P

Na rynku S&P mamy nowy historyczny szczyt , tam wszystko i wszystkich mają w nosie robiąc swoje. Jednak napięcie rośnie i w najbliższych dniach powinniśmy przywitać się z korektą i to taką na chociażby 100 pkt. Choć wspomniana korekta nie powinna przeszkodzić w kolejnym szczycie to jednak obecnie kupowanie jest mało rozsądne.

Na wykresie intra 4h widzimy silny trend wzrostowy i tu falowo powinniśmy szykować się do korekty o zakresie niebieskiego OB chociaż po takim ruchu w górę może on być nawet nieco większy. i zejść nawet do okolic 4460. Jeśli w ogóle wejdziemy w najbliższym czasie w korektę choć trochę zauważalną to takim minimum zakresu jest chyba rejon 4510. Jest to również poziom po wybiciu którego można moim zdaniem dopiero zacząć myśleć o jakichkolwiek S innych niż czysty scalping a i tak będzie to bardzo ryzykowne zajęcie..

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
15 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
DarekLehDominoTomaszTsG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

Fdax broni OB w tej kilkudniowej konsolce
https://ibb.co/k1jqkTH
wczoraj ładnie wyciągnęli i może nadrobią zaczną w końcu gonić sp500 🙂
ja dziś wziąłem L stop pod wczorajszym D1

Domino
Gość
Domino

Myślę, że przy odrobinie szczęścia można szukać dzisiaj S na otwarciu- być może nawet w okolicach 2440.

Domino
Gość
Domino

Jestem na S od otwarcia po 2434, jednak nie są w stanie przejść oporu na 2234 -2235. Liczyłem, że dadzą wejść w S wyżej. Teraz powinien być kierunek na 2414 – 2420. Czekam tam z oddaniem S.

Domino
Gość
Domino

Nic dodać nic ująć 🙂

Domino
Gość
Domino

Oddałem S po 2419. Szybkie 15 pkt zysku jest. Jak coś to ustawię się ponownie wyżej. Wczoraj odbili od dołka 12-13 pkt. Więc w okolicach 2430 można ponownie szukać S.

Domino
Gość
Domino

Ustawiłem zlecenie S na 2430

TsG
Gość
TsG

na tym zleceniu S-ki po 2430 możesz mieć problem ponieważ był impuls spadkowy wiec powinna być korekta a byc może mamy do czynienia ze startem kolejnej fali wzrostowej….L po 2423 w portfelu ponieważ intra był tu ostatni szczycik z godz.9.08
jest też mała formacja orgr gdzie prawe ramie jest wyżej niż lewe lubie takie sytuacje bo to pokazuje ze jest chec do gry w górę a ile da zarobić to sie zobaczy po czasie..

TsG
Gość
TsG

osobiście jestem zbulwersowany wczorajszym wpisem Madi i gospodarza dotyczacym unii i polexitem widocznie Madi jest zbyt młody aby pamietać jak było gdy byliśmy poza wspólnotą nie mam zamiaru ciagnąc tego tematu ale nie mam również zamiaru siedzieć cicho gdy takie wpisy pojawiaja sie tu na blogu gdzie powinnismy jedynie pisać o grze i spekulacjach

Darek
Gość
Darek

Szacun Gospodarzu

Tomasz
Gość
Tomasz

złoto się też szykuje do wzrostów
https://www.tradingview.com/x/mZF1qKTr/

Domino
Gość
Domino

Ponownie jestem na S. Szybka jazda dzisiaj 🙂

Domino
Gość
Domino

Gruby rozgrywa nasze fw20 identycznie jak wczoraj: wzrósł od dołka dzisiejszego o 13 pkt, więc teraz powinno być powolne osuwanie się w kierunku poniżej 2420. A w poniedziałek zejście w kierunku 2400

Tomasz
Gość
Tomasz

zastanawiam się czy to nie jest dobre miejsce do szhorta na dolarze
https://www.tradingview.com/x/W0lIfq15/

Leh
Gość
Leh

zamknałem S 2435 i 1 obróciłem się na L 2435, sl 2432

Tomasz
Gość
Tomasz

takie pytanko być może na weekendową 🙂
jak Pan ocenia szanse na takie coś comment image

czyli na Wielką Hossę Pokoleniową z początków lat 2000?
…..a jeśli tak to może jakie spółki mają szanse być konikiem pociągowym ?
z góry dziękuje