Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 20.10.2021

Za nami sesja podczas której każdy z omawianych rynków zachowywał się inaczej. Najsłabiej wyglądało to u Nas i od tego zaczniemy.

Spadek wartości indeksu WIG 20 o -0.5% i w efekcie czarna świeczka z delikatnymi cieniami po obu stronach, to efekt wczorajszych zmagań na warszawskim parkiecie. Choć sesja sama w sobie była spadkowa to jednak nie przyniosła ona jakiś konkretnych rozstrzygnięć bo jakby nie patrzeć idealnie wpasowała się w trwającą już 6 sesji konsolidację. Jeśli wyjdziemy z niej dołem to będziemy mieli otwartą drogę do okolic 2415 i jeszcze niżej do ok. 2400. Jednak zakładam, że nawet przy tych wariantach i tak jesteśmy w korekcie przed kolejnym swingiem na nowy szczyt. Pamiętajmy również, że mimo wszystko znajdujemy się w trendzie wzrostowym a obecna konsolidacja ma charakter prostokąta co statystycznie wskazywałoby jednak na wybicie górą. Do tego jednak nasze byki musiałyby mocno działać raczej wbrew rynkom w USA i za zachodnią granicą. Dlaczego? O tym za chwilę.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 widać dokładnie jak wygląda obecna konsolidacja, w której to wczoraj doszliśmy do dolnego ograniczenia. Tu wybicie z niej dołem dawałoby wskazanie na zejście do okolic 2420 a przy większej presji niedźwiedzi nawet i do okolic 2395-2400.

Indeks DAX

Indeks DAX po wybiciu dwa dni wcześniej zakresu OB ostatnie dwie sesje przeszedł jako re-test wybitej strefy oporu i górnego ograniczenia OB. Patrząc na to jak na korektę niestety trudno jest mocniej stwierdzić co stanie się na kolejnej sesji. Z jednej strony możemy robić tzw fale c korekty a z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie aby ten chwilowy postój był przygotowaniem do kolejnego wzrosty , tym razem z atakiem na okolice 15700. Zobaczmy zatem co podpowiada intra.

Tu widzimy, że to co wydaje się najbardziej prawdopodobne wiąże się z zejściem w dół w ramach fali c korekty całego swingu od 15064 a więc od końca korekty oznaczonej czerwonym OB w dolnym lewym rogu wykresu. Sygnałem do realizacji takiego scenariusza będzie zdecydowane wybicie poziomu 15475 co powinno przełożyć się na pokonanie 15438 a następnie wybicie 15400 i zejście w okolice 15320. Jeśli jedna podaż przyciśnie jeszcze mocniej to zejście o kolejne ok. 100 pkt nie będzie niczym dziwnym. Tylko powstrzymanie spadku na jednym z pierwszych 3 wsparć a następnie wybicie w górę poziomu ok. 15510 może dać ruch w górę do ok. 15540 ale czy na nowy szczyt powyżej 15582? Na pewno nie byłoby to niemożliwe.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy kolejną białą świecę po układzie świecowym kontynuacji. Tym samym widać że podstawowym scenariuszem w dalszym ciągu jest nowy szczyt. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę , że ostatnie 5 sesji dało ruch , który mocno jest zagrożony korektą a tylko ewentualne zejście poniżej 4330 byłoby wskazaniem na spadek do okolic 4250 czy nawet 4150.

Na wykresie intra kontraktów na S&P cena doszła w najbliższe sąsiedztwo strefy oporu, bardzo silnej strefy oporu widocznej dopiero na wykresie 4H. Zatem reakcja podażowa nie może dziwić. Zakres tej reakcji to moim zdaniem okolice 4500 lub 4487. Po jej zakończeniu powinniśmy mieć atak na wspomnianą strefę oporu choć nie koniecznie udany.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ŁiktorTomaszDominoDarekJaro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

To może z innej beczki
znów mamy sztabę złota za jednego bitkacomment image

i jeszcze coś zostanie 🙂

Domino
Gość
Domino

Wg mnie dzisiaj może nastąpić wybicie dołem z konsoli na fw20. Takiemu scenariuszowi daję 80 % szans

Tomasz
Gość
Tomasz

mamy ATH 🙂 !!!
https://ibb.co/tHTYn3d

już czyje zapach pompy hehe

BttF
Gość
BttF

Wygląda na to że czeka nas realizacja intra 2T :

https://invst.ly/wcvab
https://invst.ly/wcv8k

LUKA na 2493 póki co się broni … co jest dość ciekawe na tle silnych rynków EU/US

Udanych zagrań ! 🙂

Domino
Gość
Domino

Wziąłem S po 2454

Darek
Gość
Darek

system Kazimierza też na S.
Niestety nie podał dzisiaj poziomu kolejnego sygnału

Domino
Gość
Domino

Koniec tych szaleństw- fatalna świeczka 1H. Lecimy w dół

Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu. Pozycja S od 2454 odwrócić na L + 17 od otwarcia tj. na dziś 2464.
Pozdrawiam,

Darek
Gość
Darek

dzięki przyjacielu

Łiktor
Gość
Łiktor

wzięte S na Nasdq100 po 15405 sl 15485 .

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykam po 15415

Domino
Gość
Domino

W końcu chyba wbijamy dołem – Tp dla S ustawiam na 2414 do piątku

Łiktor
Gość
Łiktor

S 15420SL 15485