Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesja 01.10.2021

Za nami sesja podczas której nasz indeks był tym najmocniejszym. Inna sprawa czy ta „moc” wynikała z ostatniego dnia miesiąca i kwartału czy jednak oznacza ona , że najgorsze dobiegło końca?

Wzrost wartości indeksu o 0.84% przyczynił się do powstania na wykresie dziennym małego Pin bara „na wzrosty”. Chciałoby się powiedzieć, że ta świeca została podparta większym obrotem jednak tu trzeba zachować ostrożność. Wszystko za sprawą tego, iż był to ostatni dzień miesiąca i kwartału a w takie dni dochodzi do różnych transakcji mających inny zupełnie cel niż dalszy wzrost cen akcji. Myślę, że tę kwestię rozszyfrujemy dokładniej po dzisiejszej sesji kończącej cały tydzień. Tak na marginesie cały miesiąc na wykresie nie dał sygnału wielkiego zagrożenia ale o tym więcej w weekendowej.

Na wykresie intra kontraktów mamy tendencję wzrostową , która na tę chwilę jest tylko i wyłącznie korektą. Oprócz układu falowego , niepokojącym dla byków może być fakt, iż cena w swojej szczytowej wartości nie wybiła największej korekty w spadku i tym samym nie pokonała choć na trochę poziomu 2314. Przedłużenie obecnego ruchu w dół to duże prawdopodobieństwo wejścia w swing spadkowy zmierzający na nowy dołek co oznaczałoby zejście w kierunku 2263 a dalej po wybiciu tego ostatniego poziomu w kierunku 2240. Dlaczego? Ponieważ jedyne aspekty przemawiające na korzyść możliwości dalszego wzrostu zostały by zniwelowane do zera. A co mam konkretnie na myśli. Dalszy spadek złamałby zakres OB a takie wybicie poziomu ok. 2295 byłoby również złamaniem wcześniej wybitej linii szyi ORGR.

Indeks DAX

Spadek wartości indeksu DAX spowodował powstanie czarnej świecy , która razem z kilkoma poprzednimi dalej podtrzymuje mocno scenariusz z dalszym zejściem w kierunku 14850 i ….. . Oczywiście przed takim ruchem jest jeszcze poziom ok. 15000 który zapewne również stanowi dojść silne wsparcie ale pamiętajmy przy spadaniu ważne są opory a nie wsparcia.

Na wykresie intra po wykonaniu korekty odpowiadającej OB rynek kontraktów na DAX wszedł ponownie w tendencje spadkową i po wybiciu dołka na ok. 15209 zszedł do kolejnej strefy wsparcia budując na niej konsolidację. Na tę chwilę jakiegoś mniejszego ruchu w dół można oczekiwać ale zmiany kierunku na coś więcej raczej wydaje się że nie. Tu powinniśmy zejść w okolicę 15000 a po ewentualnym wybiciu iść dalej w kierunku 14800. W tej ostatniej kwestii ważnym jednak będzie zdecydowane wybicie przekraczające 50 pkt tzn wybijające ważny technicznie poziom wsparcia w rejonie 14955-14965. Aby myśleć o jakiś większych wzrostach cena na dobry początek musiałaby wyjść wyraźnie ponad 15150.

Indeks S&P

Spadek wartości indeksu S&P spowodował wyrysowanie czarnej świeczki, która zeszła ponownie do poziomu 4306 czyli do poziomu poprzedniego dołka i zakresu mniejszego OB. Sam kształt świecy powoduje, że zakładanie zatrzymania na tym poziomie jest znacznie mniej prawdopodobne niż dalszy spadek do okolic 4250. I tu warto pamiętać że nawet zejście do 4250 czy jeszcze niżej do 4200 stanowić będzie tylko i wyłącznie korektę a zakładanie czegoś innego jest w takim układzie mocnym naciąganiem prawdy choć oczywiście mającym jakieś małe szanse na zrealizowanie bo na giełdzie nie ma pewników. Jednak o tym szerzej w weekendowej.

Na wykresie intra kontraktów na S&P, w obecnym trendzie spadkowym mamy chwilowe zatrzymanie i małą konsolidację tuż nad strefą wsparcia. Analizując jednak układ mniejszych swingów należy założyć co najmniej zejście do strefy i jej sprawdzenie a korzystając z większego zakresu czasowego trzeba brać pod uwagę zejście w rejon 4230. Innymi słowy należy spodziewać się , iż ostatnie kilka godzin postoju jest przerwą w spadaniu. Takie podejście można będzie przekreślić dopiero kiedy jednak konsolidacja zmieniłaby się w nieco większy ruch w górę i cena wybiła poziom 4311.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ŁiktorKazimierzRadcaWiesławBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie dzisiaj szansa na zwrot.
Statystycznie wygląda to fatalnie – kolejna (już trzecia) sekwencja 4 czarnych świec na FW20 za nami i odbicie doszło do wierzchołka trzeciej świecy, której poziom zbiega się z czwartą czarną poprzedniej sekwencji (15-20.09.2021).
Po wczorajszej luce nowe bandy przesunęły się na 2382 i 2224. Najbliższe to 2293, 2294, 2290, 2256 a w górę 2312, 2313, 2316, 2350.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2293 odwrócić na S – 14 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Rafał
Gość
Rafał

Co sądzicie o Allegro? Ważna strefa.

andy
Gość
andy

na fw20 ,gruby miesza nie patrząc co robią jankesi, gram od dołka 2268 pod abc/w/ ; zejście zrobili abc/x/; też podeszli abc/y/; wyjdą ponad 2309 gramy impuls; ,ponieważ tworzone są trójki nie wykluczam budowania tr jako łącznika między falami spadkowymi.

cherry
Gość

Witam, rynek już gotowy do ruchu w dół. 11.15-2307 Dopuszczam 2316 i tutaj +- 3 pkt jest sell do sprzedaży. Zasięg ruchu w dół to okolice 2230-5. Tu dalsze decyzje. Obecnie dwie propozycje zagrania. L do gry z poziomu 2280 -85, ze SL 2260 S do gry z poziomu 2315-20, SL 2330 Uwaga ruch w dół jest w fali C, dokładnie zakładam 3wC czyli dynamicznie. Obie pozycję, jak ktoś pod wpis chce zagrać, obecnie sa oczekujące. Szkic jest w sieci Dzisiejszy close dla miska pod 2298 będzie dobry, a close nad 2320 to wstępna informacja o ruchu w okolice 2350.… Czytaj więcej »

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Hello cherry
Czy mógłbyś zapodać adres pod którym publikujesz Swoje szkice.
pozdrawiam

Radca
Gość
Radca

Dolaczam do prosby Kazimierza.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Info dotyczące systemu: system we wrześniu miał 8 sygnałów wszystkie zrealizowały TP + 10 pkt. netto wynik:
8×10 = 80 pkt. dotyczy jednego kontraktu.
pozdrawiam

Wiesław
Gość
Wiesław

Tak, we wrześniu było lepiej z systemem.
Grając od sygnału do sygnału osiągnął wynik równy 0 pkt.
Od początku roku saldo -484 pkt.

Domino
Gość
Domino

Po wybiciu 2311 jestem już na L. Cel minimalny 2324 a maksymalny to nawet okolice 2350. Spójrzcie na świeczki 2H – trzy białe kruki się szykują a to zapowiedź rajdu w górę. Teraz może być okres w którym W20 będzie silniejszy niż rynki zachodnie.

Domino
Gość
Domino

kurcze już mi weszło zlecenie na 2324, ponownie sprobuje odkupić w okolicy 2319 – 2320, ale pompa. lepiej trzymać już na dłużej L.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wiesław
W opcji TP + 10 pkt jest dość mocno do przodu a Twój hejt odnośnie systemu jest znany dla mnie mało przydatny. Dzięki systemowi zwiększyłem Swój portfelik o 50%. Proponuję zagrać systemem w opcji TP tutaj tzw. opcja sufitowa, poza tym nie ignorować sygnału systemu i to by było na tyle.

Wiesław
Gość
Wiesław

Ja podaję fakty. Jakoś nikt ich nie zanegował. Więc trochę szacunku.
Każdy zrobi z tym co będzie uważał za stosowne. Niczego nie sugeruję.
Cieszę się , że moje wpisy są dla Ciebie przydatne ( chociaż mało).
Proponuję abyś pokazał Twoje zagrania, wtedy to będzie system.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

System jest tzw. pomocnikiem w grze na kontraktach jak trader będzie wiedział jak z tego skorzystać to odniesie sukces . Mój dziennik jest bardzo drogi i to dotyczy wyłącznie bogaczy.

BttF
Gość
BttF

Ostatnio w PL sterujący grajdołem miesza jak tylko może bez ładu i składu , więc zasięg korekty powinien być wypełniony : https://invst.ly/w6ovz

Udanych zagrań i miłego weekendu ! 🙂

Wiesław
Gość
Wiesław

Mój system FW20 ( testowany teoretycznie ). Założenia:
Stop 30 pkt od wejścia
Profit 50 pkt od wejścia
Zmiana pozycji po pojawieniu się sygnału (może być kilka sygnałów w ciągu sesji).
Po osiągnięciu Stop lub Profit – oczekiwanie na nowy sygnał.

wrzesień 137 pkt
sierpień -30 pkt
lipiec -55 pkt
czerwiec 85 pkt
maj 64 pkt
kwiecień 152 pkt
marzec -74 pkt
luty 120 pkt
styczeń 21 pkt
Saldo 2021 420pkt
Aktualna pozycja L od 2305

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wiesław
Publikuj Swój system jaki problem podejrzewam, że Darek to klepnie.

Łiktor
Gość
Łiktor

Miał Nasdq100 tonąć i tonie .