Zamiast indeksów ciekawa spółka.

Niestety baza danych indeksów giełdowych jeszcze nie gotowa , ale mam zapewnienie że dzisiaj zostanie przywrócona do normalności. Dlatego postanowiłem wstawić analizę spółki , która podoba mi się tak jak kilka tygodni wcześniej JSW.

CCC, bo o niej mowa swój dołek „covidowy” osiągnęła w marcu 2020 .

Od tej pory znajduje się w trendzie wzrostowym tak jak większość. Jednak jak dla mnie ma znamiona, które pokazują, że przed nią jeszcze jest możliwy ciekawy wzrost, który może przynieść zysk inwestorom rzędu 30-50% i to nie koniecznie w bardzo długim terminie. Spójrzmy zatem dokładniej jak na wykresie tygodniowym wygląda ruch od marca 2020.

Po pierwszym wzroście do poziomu 77.44 mieliśmy kilka tygodni korekty o wielkości czerwonego OB. Następnie kolejny impuls wzrostowy doprowadził cenę do strefy oporu w rejonie 110.70 Od tej pory cena po krótkiej korekcie wspina się dalej a to co powstało na przestrzeni luty-czerwiec 2021 ma wyraźne znamiona korekty pędzącej 1:1 , której cały zakres niemal idealnie pasuje do wielkości OB. Innymi słowy korekta pędząca jest jak dla mnie falą 4 w całym dużym swingu od marca 2020. Jak wiemy po fali czwartej mamy fale 5-tą , która to już trwa. Zatem pora aby spojrzeć na jeszcze krótszy interwał tym razem dzienny.

Na powyższym wykresie widać wyraźnie, iż cena po zakończeniu korekty pędzącej (górny niebieski prostokąt) ruszyła w górę wychodząc na nowy szczyt. Po odwrocie wykonała ruch, który z dużym prawdopodobieństwem możemy zaliczyć jako korektę swingu wzrostowego. Jej koniec wypadł na zniesieniu 61.8% . Prawdopodobny koniec korekty utworzył nam układ Gwiazdy porannej (miejsce oznaczone strzałką)z dobrze rozłożonym obrotem. Następnie cena wykonała ruch w górę w układzie impulsu wybijającego ostatni potwierdzony szczyt. Po tym impulsie mieliśmy ponownie korektę (dołek nie został wybity) , która również zakończyła się Gwiazdą poranną. Zatem potwierdzenie Gwiazdy będzie sygnałem kupna (sama gwiazda też nim może być ale wiemy, że potwierdzenie każdej formacji jest konieczne). Kolejnym , tym razem swingowym sygnałem kupna będzie wybicie poziomu 121.35. Przy realizacji takiego scenariusza powinniśmy w dość krótkim czasie mieć wybicie szczytu na 130 a poziomy docelowe w takim wypadku znajdują się , zgodnie z tym jak od zawsze porusza się cena w trendzie na …. No własnie spójrzmy zatem jeszcze raz na wykres tygodniowy , bo każdy powinien wiedzieć że to właśnie strefy z tego interwału tworzą poziomy docelowe.

Pierwszy rejon docelowy to okolice 145 zł , w takim wypadku byłoby to ok. 20 % co może nie powala ale jest zapewne przyzwoitym zyskiem na okres kilku tygodni. Jednak patrząc na wykres widzimy wyraźnie że strefa która „przyciąga jak magnes” znajduje się w okolicy 170-180 co dodatkowo zbiega się z zniesieniem 61.8% ostatniego dużego swingu spadkowego. W takim przypadku prognozowany zysk to już dobre 40% co chyba jest już bardzo ciekawym wynikiem. Nie wspomnę o strefie która nie jest SF czyli okolice 200 zł.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
TsGFilipandyJarekLeh Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2360 odwrócić na S – 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Kris
Gość
Kris

Bardzo dziękuję, będę obserwował. Miłego dnia

Leh
Gość
Leh

NIezły numer, wziałęm na zamknięciu S po 2380-83 na serie Z, rano kiedy były spadki chyba automat się zaciął bo najpierw wpadły mi S 22385 i 86 i radośnie zamknąłem po 2364-65. Został mi 1 S brany po 2350 i z nim zaczekam jeszcze

Jarek
Gość
Jarek

Daj spokoj już z tymi zyskami po fakcie , wczoraj podałeś na bieżąco że wziąłeś S i dostałeś mocno po łapkach , kolejny dzien ci sie przypomniało o pozycji i piszesz po fakcie że złapałeś szczyt – to dziecinada do kwadratu

Jarek
Gość
Jarek

Jak nie zrobimy nowego szczytu to można przyjąc że 5 tka już była .

andy
Gość
andy

założyłem możliwość tr gdzie b=0.886 a, jeżeli wyjdą poniżej2325 możliwość budowania flagi , pod to zagrywam

TsG
Gość
TsG

Andy a na której serii spekulujesz??….jak patrzę na Z to ciekawie to wygląda…natomiast wig20 juz inaczej kreśli..ja bp i tak do końca rolowania..

andy
Gość
andy

TsG , jeszcze na obecnej.

Jarek
Gość
Jarek

No własnie zmieniłem wykres serii na Z teraz i patrzę a tutaj rano było 2406 pkt szczyt a dołek na U był 2350 , ktoś coś rozumie co tutaj się stało ?

Filip
Gość
Filip

Dzięki za analizę spółki. Dawno nic nie było spoza „top 5”