Analiza indeksów WIG 20 i DAX przed sesją 07.09.2021

Dzisiaj analizuję sytuację tylko na WIG 20 i DAX a to za sprawą wczorajszego dnia wolnego za oceanem. Jednak zanim zacznę ….

Chciałbym podziękować mojej kochanej żonie Joli za to że jest ze mną od 30 lat a nawet dłużej bo jakby nie było jeszcze 5 dodatkowych narzeczeństwa. Wiem że czyta mojego bloga czasami więc muszę powiedzieć jej też w tej formie – Kocham Cię!

A teraz już na temat: Na początek – Indeks WIG 20

Wczorajszy wzrost indeksu WIG 20 o 1.49% wybił definitywnie ewentualny układ klina i doszedł do zakładanego rejonu okolic 2420-2430, to kolejny dowód na to że cena w trendach zawsze porusza się tak samo od początku giełd. Duża biała świeca to oczywiście jest jakieś zagrożenie np. wykończenia fali 3 swingu od 2196 ale jednak jesteśmy w silnym trendzie i to na pewno zbyt mało aby zwiastować zmianę kierunku. Dzisiaj powinniśmy co najmniej naruszyć strefę oporu a dopóki nie zejdziemy poniżej 2370 nie powinniśmy myśleć o zmianie kierunku. Jeśli byki nie poddadzą się a niektóre spółki wskazują na to że nie powinny, to po wybiciu obecnej strefy będziemy mieli mocne powody aby oczekiwać indeksu w rejonie 2550.

Na wykresie intra w dalszym ciągu silny trend wzrostowy , niepokorne niedźwiadki stale dostają po łapach (może z wyjątkiem profesjonalnych scalpingowców) a cena porusza się w tej chwili , tworząc moim zdaniem fale 5 swingu od 2220. Chcąc to jeszcze uściślić to zakładam , że obecnie jest w fali 3 w 5 swingu , który jest falą 3 wyższego rzędu czyli impulsu od 2174. Zatem moim zdaniem potencjał wzrostowy jeszcze nie został wyczerpany a pamiętam też o tym w jakim trendzie jesteśmy i nie zabieram szansy na znacznie mocniejszy ruch i rozbudowanie swingu. Tu znaczenia mają wsparcia a pierwsze istotne znajduje się w okolicy 2347. Wyższe wsparcie w okolicy 2368-2373 to strefa dobra do szukania okazji na L.

Indeks DAX

Indeks DAX po wzroście o 0.96% i wcześniejszej obronie wsparcia daje szanse na wybicie z formacji trójkąta górą a wczorajsza wyraźna biała świeca może być właśnie pierwszym krokiem w tym zadaniu. Tu niedźwiedzie będą dopatrywać się szybkiego końca przy ewentualnym wybiciu w górę jednak obiektywnie patrząc uważam , że dynamiczny i silny wzrost i dobrych kilkaset pkt jest tu jak najbardziej realny. Innymi słowy kierunek 167000 dalej obowiązuje.

Patrząc na wykres intra widzimy dokładnie, że ostatnie ruchy wzrostowe tworzą najprawdopodobniej duży impuls w którym to obecnie znajdujemy się w fali 4 co oznaczałoby, iż przed nami 5 kończąca co może powodować trudności z wyjściem na historyczny szczyt w tym impulsie. Z drugiej strony zakończenie go w rejonie szczytu da możliwość podaży na zakończenie czegoś większego czyli ruchu od 15031 jednak o tym będziemy myśleć kiedy niedźwiedzie sprowadzą ceny poniżej 15680. Na koniec pamiętajmy wyższy interwał ważniejsze informacje niższy interwał mniej ważne informacje a jak wygląda dzienny i tygodniowy to chyba wszyscy powinni wiedzieć.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

25
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
14 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
TsGTomaszFilipjerzyBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2373 odwrócić na S – 21 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Rafał
Gość
Rafał

Wszystkiego najlepszego dla Was. Zdrowia i pogody ducha.

Jarek
Gość
Jarek

Darek ale DAX coś nie ma siły w ogóle się odbić od tej dolnej linii trendu czy kanału jak na twoim rysunku widać , coś słaby jest .

Darek
Gość
Darek

Niech Siła Wyższa czuwa nad Waszym związkiem.
Zdrowia i pomyślności.

BttF
Gość
BttF

Wczorajszy wyskok ( bez kapitałów US ) w PL miał znamiona wykończenia ruchu w zasięgu wybicia konsolidacji : https://invst.ly/vzeci.

Uwaga skierowana na China Evergrande – czyli Lehman bis.

Misie mogą się obudzić … oczywiście tylko te „niereformowalne” 😉

Udanych zagrań

Kris
Gość
Kris

Wszystkiego najlepszego Młodej Parze! Udane małżeństwo do dobry wynalazek ludzkości.

jerzy
Gość
jerzy

Darek następne 50 lat

Filip
Gość
Filip

Piękny wpis Panie Darku. Wszystkiego dobrego!

Pepco -taka ciekawostka 150kilo papieru poszło po 52 czyli to jest 7,8mln zł. Obroty w sumie na walorze 8,2mln zł.

Tomasz
Gość
Tomasz

Gratulacje dla małżonki za wytrwałość 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wszystkiego co Najlepsze Jubilatom Perłowych Godów a w przyszłości hucznych obchodów Złotych Godów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2369.