Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 03.09.2021

Przed ostatnią sesją tygodnia nastroje są raczej dość dobre. Dzisiaj pierwsza część sesji może być mniej interesująca za sprawą NFP.

Indeks WIG 20

Wczoraj indeks WIG 20 zyskał kolejne 0.88% przez co na wykresie dziennym mamy biała świecę. Wybiła ona zarówno maksimum poprzedniego dnia (Pin bara) czyli dała teoretyczny silny sygnał do dalszej zwyżki, jak i wyszła nad górne ograniczenie dotychczasowego klina. To wszystko pozwala zakładać, że trend ma się dobrze i zmierzamy w celu ataku okolic 2430.

Na wykresie intra trend wzrostowy trwa w najlepsze a obecne mniejsze swingi tworzą moim zdaniem cały czas fale 3 impulsu od 2221 która to jest również składową fali 3/c swingu wyższego rzędu od 2174. Najbliższe wsparcia to poziomy ok. 2359 i ten najistotniejszy na 2344. Dopóki ten drugi nie zostanie złamany dopóty zastanawianie się nad S inaczej niż w typowym scalpingu jest prośbą o wyrok.

Indeks DAX

Na DAX już 3 sesję trwa obrona linii trendu i sytuacja nie ulega zmianie jednak, ale to na podstawie intra , można spodziewać się, iż niebawem to się zmieni i odbijemy od linii trendu na dobre.

Jak wiemy „diabeł tkwi w szczegółach” a te są takie że ostatni silny spadek choć odbył się z poziomu poniżej szczytu, nie wybił również dołka i utrzymał w grze OB. Równocześnie ten ostatni spadek był typowym ruchem korekcyjnym z pędzącą 1:1 po środku. Następnie pełen impuls wzrostowy wybił ostatni potwierdzony szczyt a obecnie znajdujemy się w korekcie tego impulsu. Osiągnięte minimum tej korekty wypadło na tę chwilę na zniesieniu 61.8% skąd rynek zawrócił i jeśli wybije OB to nastąpi szansa na dalszy wzrost nie tylko wybijający wczorajsze maksimum ale taki który docelowo wyjdzie na nowe historyczne szczyty. Warunkiem tego jest wypełnienie znamion impulsu (5 fal) przy wyłamaniu OB i wyjściu nad strefę oporu w okolicy 15840. Jeśli takie wyjście odbędzie się tylko trójką to dojdzie zagrożenie impulsu w dół w ramach całej korekty od wczorajszego maksimum które sprowadzi ceny w okolice 15785. Nie wiemy jak rozegranie zostanie to zwłaszcza że dzisiaj NFP ale możemy mocno stawiać na to, iż docelowo kierunek będzie północny.

Indeks S&P

Na wykres dzienny szkoda czasu do jego opisania bo tu ciągle niema to samo.

Na wykresie intra mamy cały czas wyższe szczyty czyli trend wzrostowy. Ostatni ruch w górę również osiągnął nowy szczyt a po nim nastąpiło zejście ceny w układzie , jak na tę chwile , korekty, co powinno zaowocować wyjściem na kolejny nowy szczyt. To co może niepokoić przy takim wyjściu na szczyt to fakt że będziemy mieli już trzeci szczyt po swingach bardziej przypominających układy trójkowe niż impulsowe a to może oznaczać tworzenie klina po którym cena zejdzie w okolice jego początku czyli do poziomu ok. 4510 a to otworzy równocześnie możliwość zejścia do ok. 4500. Przed takim scenariuszem uchronić może chyba tylko dynamiczne wybicie szczytu w postaci wyraźnej białej świecy na 1H, czego mimo wygrzania odrzucić się nie da z racji trenu w każdym wymiarze czasowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
20 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JarekKazikTomaszBttFandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Nie lubię takich sesji przy wskazaniach miesięcznych numerologii, bo najpierw mieliśmy nowe min., a potem kurs jednak wyszedł na nowy szczyt…
Numerologicznie: 2350, 2371, 2392 a z luk po staremu: 2365, 2362, 2351, 2347 a wyżej 2370, 2384, 2388

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2313 odwrócić na S – 14 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Tomasz
Gość
Tomasz

Ja tak te sygnały czytam od zeszłego roku ale ni huhu nie rozumiem z tego…
I jakbyś mógł mi wytłumaczyć :
Ty teraz jesteś w szorcie i na 2313 otwierasz long ….czy już jesteś w longu i teraz odwróciłeś się na S?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Od 2359 system jest na S w poniedziałek podam kiedy odwrócić na L cały czas jest w grze chyba że trader zdecyduje zamknąć pozycję przed odwróceniem np. w opcji TP lub dlatego, że ilość punktów które uzyskał z zajętej pozycji jest dla niego satysfakcjonująca .

Tomasz
Gość
Tomasz

Dzieki za odpowiedź …już rozumiem ale to nie dla mnie takie odwracanie
Ja handel uprościłem do systemu targu

Kupno. po X
Sprzedaż po Y
—————-
Zysk/Strata Z

Tak mi się lepiej żyje w tej dżungli 🙂

Jarek
Gość
Jarek

Tomasz ty tak poważnie ,że tego nie rozumiesz od zeszłego roku ?

Jaro
Gość
Jaro

Zamykam na otwarciu S.

TsG
Gość
TsG

jesli masz takie wskazanie że system każe Ci zamykać pozycję to nie ma wyjścia..emocje na bok i robimy tak jak system wskazuje…i jeśli ten system geneuruje zyski i jest przetestowany i sprawdzony to nie ma strachu …pozwoli zarobić ..pytanie takie czy ten system odwraca pozycje czy tylko gra w jedną stronę…tak z czystej ciekawości jeśli można bo ja osobiście pracuję nad automatem do gry na mt4 ale jestem w fazie testów i póki co nie sa one rewelacyjne jesli chodzi o fw20 ale na DAX to już inna bajka…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dwa słowa odnośnie systemu średnioterminowego testowałem cały rok bez rezultatu początek nawet był dobry sygnalizowałem to na forum ale okres całego roku przyniósł stratę może TP by coś pomogło ale co za dużo to niezdrowo lepiej skupić się na jednym.

Jarek
Gość
Jarek

wydaje sie że najprostszy system to taki który trzyma się trendu i respektuje sygnał na wsparciu albo oporze zależnie od hossy bessy , albo o wielkość korekt , myślę że nic lepszego sie nie wymyśli no może jeszcze 50% zniesienia ruchu

Jaro
Gość
Jaro

Trochę zamieszałem /wcześniejszy wpis przed otwarciem/. Na otwarcie wystawiłem zlecenie K po 2365. Było wyżej /skok przed samym otwarciem do 2373/ i późniejszy spadek i zamknięcie pozycji.
SYSTEM INFORMUJE KUPOWAĆ S NIE OTWIERAĆ L POWYŻEJ 2355, tak wynika z analizy co dalej ……zobaczymy ?
Pozdrawiam 🙂

Jarek
Gość
Jarek

nie pamiętam ale czy to nie twój system średnioterminowy nie dalej jak wczoraj kazał ci brac kolejną S-kę już chyba 3 -cią po 2355 ?

Kazik
Gość
Kazik

To jest efekt grania przeciwko trendowi.

Piszę to dlatego, że dawno temu robiłem tak samo.
Dopiero jak zrobiłem statystykę to się okazało, że
po odpowiednio dużym korpusie, prawdopodobieństwo
wyrównania lub przekroczenia ekstremum na następny dzień
wynosi ponad 70%.
W trendzie dochodzi do 90%.
Z tego prosty wniosek, że łapanie szczytów/górek to 100% wtopy.
Ponadto prawdopodobieństwo kontynuacji trendu to 70%.
Dochodzi jeszcze psychika a to daje gwarancje tego jak to działa.

Tomasz
Gość
Tomasz

Dodam do tego bo dyskusja się bardzo merytoryczna dziś zrobiła że
W ogóle rynek jest postrzegany w dziwny sposób u większości (z tego co zauważyłem)…bo jak rośnie to musi spaść…
Ale ja to myślenie odwróciłem i uważam że jak rynek rośnie to jest zdrowy i korekty są wskazane ale jak zaczyna zmieniać trend i spada zbyt głęboko to zaczyna się choroba
Wtedy trzeba poczekać aż wydobrzeje lub szukać zdrowych rynków (akcji)

Jarek
Gość
Jarek

Nie wytłumaczysz , 90% będzie robiła odwrotnie

noob
Gość
noob

3 mce temu bawili sie na fix tko 2372 fw,Zerkamy co dalej

Jarek
Gość
Jarek

Po co wklejasz te głupoty na każdym blogu , według twoich głupot spadać to miało już od 3 miesięcy i te twoje bzdury .

andy
Gość
andy

chłopcy dawali sobie sygnał dokąd podciągną kontrakty.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2359.

BttF
Gość
BttF

Dziś na otwarciu mamy nowy ( 3-ci ) szczyt , zgodnie zasadą dywergencji = SELL

https://invst.ly/vy5bj

Udanych zagrań 🙂

BttF
Gość
BttF

tymczasem DAX na koniec tygodnia się rozpędza : https://ibb.co/R4yNwmQ

Jarek
Gość
Jarek

BttF z ciebie to typowy niedźwiedź amator, oczywiście znany z internetu. Jaki Ty jesteś niereformowalny. Jak widzę gościa który pokazuje dzienny gdzie dzień się nie skończył i pisze takie bzdury to aż chciałoby się prosić Pana Darka żeby nam zaoszczędził tych durnych wrzutek. Pół roku pokazujesz tylko spadek spadek spadek , indeksy mają cię w d… i są coraz wyżej . Dobrze że teraz pojawiasz się tylko co kilka dni. Normalnie można byłoby z Ciebie zrobić fajny antywskaźnik.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Panowie Traderzy z tym shorceniem na dość mocnym rynku byka nie jest tak łatwo ale zobaczymy.

Tomasz
Gość
Tomasz

amerykańce dziś czyszczą w obie strony grających DT 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Tomasz trza się trzymać sygnału systemu i spoko.

Tomasz
Gość
Tomasz

z doświadczenia wiem że takie ruchy robią z każdego sygnału miazgę comment image
a jak nie ma stopa to czyszczenie depo jak nic

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Żadnej miazgi TP + 10 pkt. zrealizowane i spoko, można pomyśleć o weekendzie..

Tomasz
Gość
Tomasz

a to na pewno klucz do sukcesu ….oto formuła :
profit 10pkt. i brak stop losa
sukces gwarantowany
gorąco polecam 🙂