Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 24.08.2021.

Za nami pierwsza sesja tygodnia, która o dziwo miała swój potencjał. Najważniejszy wniosek jaki można wyciągnąć to kwestia tego, że mamy mocne przygotowanie do …. .

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 1.42% i wyraźna biała świeca to efekty wczorajszej sesji. Tym samym realizuje się podstawowy nasz scenariusz z obroną wsparcia i kolejnym ruchem na nowy szczyt. Oczywiście zawsze może nie dojść do tego ale rzeczywistość jest taka, że głównym założeniem powinien być nowy szczyt. Wczorajsza sesja dała mały powód aby niedźwiedzie widziały to co chcą widzieć za sprawą zamknięcia niemal idealnie na poziomie zamknięć dwóch szczytów przed ostatnim jaki miał miejsce na wykresie. Jednak dla mnie jest to nic innego jak tylko kwestia działającego oporu. Jest opór jest niepewność. Moim zdaniem można tylko się zastanawiać nad tym czy mamy układ jakiegoś klina końcowego czy mamy przygotowanie do mocniejszego ruchu po korekcie pędzącej 1:1. I tu podstawowym moim założeniem jest to drugie z racji tego, iż z szerszej perspektywy czasowej powinniśmy wyjść na co najmniej 2350 a okolice o ok. 100 pkt wyżej wcale nie są jakąś mrzonką. Niedźwiedzie rozważania będzie można rozpatrywać wówczas i tylko wówczas jeśli bez nowego szczytu cena zejdzie pod poziom 2240.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy wskazania na dwie podstawowe kwestie. Mianowicie spadek zatrzymał się w rejonie szczytu pierwszego swingu od 2174 a to zgodnie z tym jak od początku istnienia giełdy poruszają się ceny w trendzie, każe patrzeć nam docelowo na nowy szczyt. Drugi wniosek to kwestia ostatniego spadku. Chyba nikomu nie przychodzi do głowy to że był on do tej pory czymś innym niż typowy układ korekty prostej abc po której mamy wyjście nad ostatni potwierdzony szczyt w tej korekcie. To również daje nam główne założenie, że powinniśmy podążać na nowy szczyt. Oczywiście patrząc obiektywnie musimy zdawać sobie sprawę z dwóch kwestii.Pierwsza to taka, iż jest całkiem prawdopodobne, że znajdujemy się w końcówce impulsu co zwiastuje możliwość dość rychłej korekty. I po drugie, gdzieś z tyłu głowy powinno się mieć zapisaną możliwość , że jednak rynek będzie nam chciał sprawić większą korektę całego wzrostu od 2174 i po abc w dół zrobił teraz abc w górę a oczekiwana korekta będzie impulsem w ramach fali większego c. Jednak to drugie będzie rozpatrywać kiedy ewentualna korekta w odpowiedni sposób zejdzie poniżej, najpierw 2242 a następnie 2226. Wówczas realnym stanie się ruch na ok. 2190-2200.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj czarna świeca z dolnym cieniem przy wzroście jego wartości o 0.28%. Wszystko to za sprawą wysokiego otwarcia , które równocześnie domknęło lukę spadkową. Spadek w trakcie sesji po tym otwarciu był na tę chwilę zamknięciem luki wzrostowej jaka powstała rano. Co prawda najwyższa wartość dnia nie wyszła nad poziom 15970 i tym samym nie mamy pierwszego wskazania na możliwość zakończenia korekty ale w dłuższej perspektywie czasowej, zatrzymanie na wsparciu , takim wsparciu jak szczyt poprzedniego swingu wzrostowego, jak i rodzaj świecy jakie tam powstały daje wskazanie, że dalej głównym założeniem jest nowy szczyt.

Po dynamicznym spadku w pierwszej części wczorajszego dnia, cena zatrzymała się na strefie wsparcia i po utworzeniu układu DB z wyraźnymi dolnymi cieniami, ruszyła w górę wybijając i re-testując ostatni potwierdzony szczyt. Obecne wyhamowanie na strefie oporu zwiększa prawdopodobieństwo próby zejścia na niższe poziomy.W przypadku realizacji takiego scenariusza mocnym wsparciem będzie już raz re-testowany poziom strefy na ok. 15850. Jeśli nie zatrzyma on skutecznie to następnie powinniśmy zejść w rejon 15790 jednak nie wybijając poziomu 15788. Jest jednak jedna kwestia, która niestety ale mąci możliwością zejścia na nowy dołek a mianowicie to, iż wczorajsza korekta spadkowa nie wypełniła zakresu OB. Gdyby tak się stało to bez zatrzymania w okolicy zakresu OB i niemal natychmiastowego wyjścia nad poziom 15790 niedźwiedzie dadzą sobie szansę na rozwinięcie znacznie większego spadku , takiego z wybiciem 15614 włącznie. Jednak tym zajmiemy się dopiero wówczas kiedy zostaną wypełnione pierwsze warunki. Na tę chwilę pierwsze 2 z wymienionych wsparć są podstawowymi.

Indeks S&P

Na wykresie S&P mamy biała świecę nowy historyczny szczyt i tym samym po wzroście jego wartości o 0.85% kontynuację trendu. Dopóki nie „padnie” 4367 dopóty cel 4600 jest w grze.

Patrząc na wykres intra nie ma zbytnio co pisać bo wszystko jest widoczne aż nadto dobrze. Trend wzrostowy i najprawdopodobniej fala 3 swingu od ostatniego dołka. Poszczególne wsparcia a właściwie ich ewentualne wybicie dopiero zawezwą nas do zmiany patrzenia.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

38
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
DarekDariusz BartłomiejczakJaroBttFjerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Domino
Gość
Domino

To przy jakiejś korekcie szukamy dzisiaj L. Jeśli zejdą w okolice 2253 – 2256 to biorę L na Fw20 albo S z poziomow pod 2280, jeśli otworzą dość wysoko.

Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej luce bandy przesunęły się na 2328 oraz 2202.
Najmocniejsze z tej metody to najbliższe, tj. 2273, 2275, 2284, 2291 a w drugą stronę 2257, 2255, 2246, 2239.
Numerologicznie: 2245, 2248, 2286.
U mnie od dzisiaj do 27-go szansa na zwrot (najsilniejsze 25 i 27).

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2262 odwrócić na S – 17 pkt.
Życzę udanych trade,ów.

cherry
Gość

Wpis pod sygnał.

Na poziomie 2253 sygnał wchodzi w S, wtedy strata 9 pkt.

Proponuje ustawić TP na 2278, a SL na 2262. Następnie gdy spadnie np. na 2260, odnowić L ze SL2253, TP 2288.

Udanych

Kazimierz
Gość
Kazimierz

cherry TP + 10 pkt. zrealizowane i spoko.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Cherry bardzo dobrze, że piszesz o stracie na odwróceniu bo ta reszta to prawdopodobnie wynika z Twojej wiedzy AT osobiście zaliczyłem tylko jeden semestr bez szkoleniowców ale dla mnie to absolutnie wystarczy.

Jaro
Gość
Jaro

Ja mam inną propozycję po spadku poniżej 2262 i ponownym wybiciu .2262 dopiero zajmuje L tj. przy 2264, lub L niżej tj. przedział 2234-40 z krótkim stopem.
Pozdrawiam:)

cherry
Gość

Witam, szkic w necie, a tutaj założenie.

Czekam testu 2240, a następnie ruchu do 2288-92. Poziom sygnalny 2264. Udanych Pzdr

Domino
Gość
Domino

Czekam na S po 2273

Domino
Gość
Domino

Weszło mi S po 2273, tp wystawiam na 2263.

jerzy
Gość
jerzy
BttF
Gość
BttF

Motto tego chorego rynku to : LUKA

Luka lukę luką zagrywa : https://invst.ly/vue42

Dobrze że koniec wakacji coraz bliżej – wreszcie powinno się ruszyć w którąś stronę z obrotami.

Udanych zgrań mimo wszystko 🙂

P.S.

waluacje rynku w US :

https://ibb.co/TPHLQPv
https://ibb.co/4ZFWx58

Domino
Gość
Domino

I szybkie 10 pkt zysku wpadło. Jak dla mnie te wakacyjne obroty i niewielki zakres wahań są gites. W te wakacje 75 % transakcji mam zyskownych 🙂 i jestem na dużym plusie 🙂 Pewnie wrzesień mocniejsze wybicie w kierunku 2400 więc może L będzie na dłużej, wystawiłem zlecenie L po 2253.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Domino tak trzymać graj Swoje to jest domena dobrego tradera.

cherry
Gość

Wpis o fw20, wpis z nudów na tym rynku, bo jakość drogi na te nowe szczyty ma wiele do życzenia.
Tak piszę bo ma S, nie piszę to co każdy widzi.

W nawiązaniu do tego co widzę.

Mamy bardzo ważny poziom 2245, tu stanowcza kontra powinna być ze strony byka, dlaczego bo to 50% fibon abc, które wyrysowali i obecnie ten zasięg cenowy podlega korekcie.

Nie napiszę co zakładam, przecież każdy wie :), a poranny wpis ukierunkował mi dzisiejszą sesję.

Udanych..

wpis dodałem 11.53 – 2261

Konrad
Gość
Konrad

Nie zaliczony początek korpusu świecy z 9:45-10:45 na 2243 pkt. z wczoraj.
Jak na razie ważny poziom 2273 zaliczyli i zeszli, ale donikąd.
Wczoraj znowu mimo K(PKC)>S(PKC) a kurs na fiksie spadł, więc kto wygra dzisiaj, powinien mieć przewagę jutro…

BttF
Gość
BttF

Ludzie nie wiedzą co robić z pieniędzmi ostatnio więc wydają je na … NIC : 😉

https://www.cnbc.com/2021/08/23/people-are-paying-millions-of-dollars-for-digital-pictures-of-rocks.html?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_content=Main&utm_source=Twitter#Echobox=1629757163

https://www.cnbc.com/2021/08/23/visa-buys-cryptopunk-nft-for-150000.html

Dot Com Bubble 2000r w pełnej krasie , czekamy na końcowe gaszenie świateł. Jedyne pytanie bez odpowiedzi : Kiedy

BttF
Gość
BttF

tymczasem środki/oszczędności z czeków stymulusu się skończyły : https://ibb.co/QjvXBh7
zaczął się powrót do zadłużania na kartach kredytowych przy lichwiarskich % vs FED : https://ibb.co/2N9qcRt

Wszyscy liczą na kolejne środki z planu Biden’a … czekamy co z tego wyjdzie

Domino
Gość
Domino

Czekam ponownie z S na 2270, powinni się teraz bujać w zakresie 2262 – 2272

BttF
Gość
BttF

Zagrożeń dla rynków akcji jest coraz więcej. W kontekście poruszanej ostatnio galopującej inflacji : https://ibb.co/25SSktj oni już działają : https://ibb.co/y57B8mQ

Kiedy czas na nas/resztę świata …

BttF
Gość
BttF

https://www.scmp.com/economy/china-economy/article/3146222/china-supply-chain-serious-backlog-cargo-expected-shanghai

+ niepewność na scenie politycznej EU ( schyłek rządzącej frakcji Merkel )

https://www.politico.eu/article/germany-election-campaign-cdu-csu-angela-merkel-polls-armin-laschet-spd-greens-coalition/

najnowszy sondaż :

SPD 23%
CDU/CSU 22%
Greens 18%
FDP 12%
Linke 6%
AfD 10%

BttF
Gość
BttF

ciężko będzie z tego wybrnąć z twarzą : https://ibb.co/zf9zf5H , ECB sam siebie zagonił do kąta – oczywiście nie jako jedyny na świecie : https://ibb.co/dptCspD

Domino
Gość
Domino

Zgodnie z założeniem – bujamy się, teraz powinni to dociągnąć do 2272-73.

Domino
Gość
Domino

Gruby dziś prosty w obsłudze 🙂 Jest 2272

BttF
Gość
BttF

https://www.cnbc.com/2021/08/24/bosch-says-semiconductor-supply-chains-in-car-industry-no-longer-work.html

US Philadelphia Fed Non-Manufacturing Regional Business Activity Index Aug: 39.1 (prev 53.8)
Philadelphia Fed Non-Manufacturing Full-Time Employment Index Aug: 8.2 (prev 24.8)
Philadelphia Fed Wage And Benefit Cost Index Aug: 43.0 (prev 50.2)

US Philadelphia Fed Non-Manufacturing New Orders Index Aug: 27.4 (prev 31.8)
Philadelphia Fed Non-Manufacturing Firm-Level Business Activity Index Aug: 37.2 (prev 44.8)

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Panowie Traderzy z uporem maniaka powtarzam, że system w opcji odwrócenia nie zdaje egzaminu ale na pewno nie powinno się ignorować sygnału i po zajęciu pozycji przy obecnych wahaniach bardziej wskazane jest zamykanie pozycji w opcji np. TP 10 rynek nas nie rozpieszcza po ostatnich czterech sesjach można było odnieść wrażenie, że coś się ruszyło a tu lipa.