No i zrobiło się nieco ciekawiej.

Wczorajszy dzień niemal wszędzie zakończył się spadkami wartości indeksów choć jak to można się domyśleć w USA było inaczej. Tak naprawdę to nawet spadkowe indeksy nie zrobiły nic co można byłoby uznać za początek większej przeceny a nawał niedźwiedzich komentarzy tu na blogu zdaje się wysyłać sygnał ostrzegawczy dla tych którzy zacierają ręce na tłuste S.

Indeks WIG 20

Spadek wartości indeksu WIG 20 o -1.09% zaowocował wyrysowaniem na wykresie dziennym czarnej świeczki z dość wyraźnym dolnym cieniem a wszystko to przy większym obrocie. Powyższy wykres pokazuje wyraźnie, że wczorajsza przecena jak na tę chwilę wpisuje się w korektę wielkości OB i jest re-testem poprzedniego szczytu. Dolny cień pokazuje że popyt jak najbardziej działa. Utrzymanie takiego obrazu to moim zdaniem zapowiedź co najmniej jeszcze jednego szczytu w okolicy linii poprowadzonej po szczytach od czerwca 2020. Natomiast wybicie w cenach zamknięcia wczorajszego minimum będzie mocnym argumentem za dalszym spadkiem w celu wybicia 2200 i realizacji powstałego wówczas DT. Jednak na dzień dzisiejszy to nadal scenariusz z nowym szczytem jest tym najważniejszym.

Na wykresie intra mamy trend spadkowy ale swingowo jest on na tyle mały że nawet nie wybił ostatniego potwierdzonego dołka na 2194 nie wspominając o 2174. Równocześnie cały dotychczasowy spadek ma na razie znamiona korekty prostej i do powstania ewentualnego impulsu niedźwiedzie muszą się jeszcze napracować. W przypadku próby zejścia w dół pierwszym istotnym rejonem będą okolice 2230 a dalej oczywiście dołki na 2225 i 2220. Pokonanie tego ostatniego bez wcześniejszego wzrostu da nam obraz pełnego impulsu i pierwszą mocniejszą wskazówkę do możliwości realizowania scenariusza spadkowego o którym wspomniałem powyżej przy omawianiu wykresu dziennego. Skuteczne uniknięcie powstania impulsu to wskazanie na zakończenie korekty i kolejny swing w górę na nowy szczyt. Tu swoje znaczenie będzie miał poziom 2265.

Indeks DAX

Spadek wartości indeksu DAX o -1.25% i powstanie „białego” Pin bara broniącego strefy wsparcia opartej o poprzedni szczyt to efekt wczorajszej sesji za Naszą zachodnią granicą. Tu tak samo jak u Nas nie stało się nic co miałoby mocniej wskazywać na to, iż rozpoczęła się większa przecena. Oczywiście na obydwu tych rynkach powstały luki cenowe i to niewątpliwie mocno każe zachować ostrożność ale cenowo mamy ot normalną korektę.

Na wykresie intra kontraktów na DAX Po dojściu do strefy wsparcia szczytu poprzedniego swingu wzrostowego mamy silne odbicie , które jednak nie zdołało pokonać zakresu OB co stanowi dalsze zagrożenie osiągnięcia nowego dołka. Trzeba jednak zauważyć że swingowo nawet zejście na nowy dołek nie musi oznaczać nic złego bo aby zacząć myśleć o zmianie kierunku na dłużej potrzeba zejścia poniżej 15407. Dopóki tego nie ma mamy swingowa korektę a w Dt jesteśmy w tendencji spadkowej. Najbliższe godziny mogą upłynąć pod presją spadkową i tu ważnym poziomami będą okolice 15680, 15650 i 15640. Skuteczne zatrzymanie na jednej z tych stref przemawiać będzie za tym że dotychczasowe odbicie w ramach OB nie było częścią korekty pędzącej na spadki a nowym impulsem w ruchu do góry. Jednak statystycznie podstawą jest zejście na nowy dołek.

Indeks S&P

Wczorajszy dzień na rynku S&P zakończył się dla niego wzrostem wartości o 0.13%. Tym samym rynek bronił linii trendu i zrobił to tworząc układ Spotkania co w statystyce powinno przynieść zmianę kierunku na wzrostowy. Równocześnie tak jak pozostałych rynkach , broniona jest strefa poprzedniego szczytu a 5 sesja tygodnia jest dogodnym czasem na potwierdzenie formacji.

Na wykresie intra kontraktów na S&P cena zeszła w dół układem 3 fal a odbicie wygenerowało wstępne wskazanie możliwości zmiany tego kierunku przez wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu za pomocą impulsu. Po jego wykończeniu nastąpił spadek w fali a następnie wykonana została fala b nie wybijająca szczytu i teraz jest czas na budowanie fali c , której zasięg powinien wypaść w rejonie ok. 4373 bądź 4360. W takich sytuacjach możliwa jest jeszcze jedna opcja a mianowicie impuls schodzący na nowy dołek aby wypełnić dokładniej zakres OB a to oznaczałoby, że obecny ruch w dół odbywa się w fali 3 a nie c. Zatem na tę chwile w grze są S a na ewentualne L trzeba jeszcze zaczekać.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

23
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
KrisandyjerzycherryJarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2264 odwrócić na L + 23 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

cherry
Gość

Tak jak obiecałem komentarz do sygnału poniżej.

Mamy open na 2238 i sygnał wejdzie w L na poziomie 2261, czyli straty na tym wejściu nie będzie. (+3)

1. Opis dla fali spadkowej 5 cele podane, wybiorę najbliższy 2213

Sygnał gra do dołu, więc mając S2264 możemy:
– zamknąć je na 2218, odnowić na 2232-4, załóżmy, że weszło
– jak zejdą pod 2230, ustawić SL na 2248 i zamknąć S na 2204-06

Koniec sesji, weekend

Uwaga to założenie do dzisiejszego sygnału, tak to komentuję

udanych

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzięki cherry nareszcie podałeś pomocną dłoń dla systemu bo dotychczas to było więcej hejtu niż aprobaty.

BttF
Gość
BttF

Na dzień dobry pewna ciekawostka w formie zagadki : https://ibb.co/Brk26ML

Kto ma pomysł jaki to podmiot ? posiada aktywa w skali ze screena niech pisze swoje propozycje.

Rozwiązanie zagadki i kilka słów własnych przemyśleń w tej kwestii w niedzielę 😉

Kris
Gość
Kris

Bank centralny Szwajcarii?

Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie też ciekawiej. Za sprawą luki bandy przesunęły się na 2285 i 2195, ale wczoraj zaliczyliśmy tę na 2227, co sprzyja bykom. Brałem tam L i trzymałem do końca sesji z nadzieją na białego pinbara, ale nieco się przeliczyłem. Najważniejsze poziomy z luk: 2214, 2232, 2237, 2243, 2248, 2266. W lotto losowali wczoraj same parzyste – ostatnio pamiętny taki dzień to 27.07.2021 – to też przemawia za scenariuszem podstawowym Darka. Niestety jest i wskazanie na czarną świecę, a jeżeli nie, to chociażby na jeszcze jedno zejście, być może bez nowych minimów, ale tego nie można być pewnym. Ja będę się… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

To może dzisiaj rajd w górę na Fw20?

TsG
Gość
TsG

Pojawienie sie pierwszej luki spadkowej jest tym sygnałem że orientacja co do kierunku na północ przynajmniej nie jest juz taka pewna…a rozkład volumenu powinien teraz być po stronie miśka czyli rosnac w spadkach a maleć na wzrostach….czekamy na pierwszy impuls spadkowy który by potwierdził siłę miśka…brak tego impulsu to wersja na wzrosty dalej w grze….

Jarek
Gość
Jarek

Darek ja zauważyłem że ten nawał niedźwiedzi tutaj na blogu to jest od roku , to jest fenomen i ja tego nie pojmuję dlaczego wszyscy tutaj chcą żeby spadało jak fundusze mogą zarabiać tylko na wzrostach .

TsG
Gość
TsG

Jarek sprawa jest tak prosta…aby fundusz zarobił na wzroście musi zysk papierowy w końcu zamienić na gotówkę dlatego mamy okresy korekt ….i aby mu sie ponownie chciało kupować cena powinna być atrakcyjna ..a mam pytanie to osób tu piszacych..czy ktoś z was interesuje sie VSA pod względem naszego rynku FW20???

cherry
Gość

Witam.

Kazimierz podaj sygnał.

Przypomnę wpis z wczoraj, bez zmian, obowiązuje do 2213 okolic

„…………… już S mam sprzedane 2239, jutro do dalszej gry.

TP na 2204, chociaż na 2213 powinni pomyśleć, wtedy decyzja dt
co zrobię opisuję
zamykam S na 2213-5
zamykam S na 2204-6
zamykam S na 2188-92
dopiero szukam L, to załozenie na najbliższe sesje.

Jutro wystawię po open SL, czyli mam SL na 2248

9.24 kurs 2234

Udanych

BttF
Gość
BttF

poparcie założeń na wykresie : https://invst.ly/vt6tw

+ dodatkowo DAY – pod linią trendu od wczoraj : https://invst.ly/vt6u3

BttF
Gość
BttF

Z BearFlag zrobił się nam trójkąt – luka trzyma : https://invst.ly/vtcg5

Zasięgi na przyszły tydzień do realizacji.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Przypomnę stare giełdowe powiedzenie : byki wchodzą po schodach, niedżwiedzie skaczą przez okno.

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/P54mNb1 powinni wrócić pod 2240

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na kanwie mojego ostatniego wpisu warto spojrzeć na D1 w sierpniu najniżej 3.08 – 2223 pkt. najwyżej 18.08 – 2282 / + 59 pkt. dla byka/ , 18.08 najwyżej 2282; 19.08. najniżej 2220 / – 62 pkt. dla niedżwiedzia /.
Życzę miłego weekendu.

Jarek
Gość
Jarek

I co z tego wynika , a może powiedz ile miś ma zysku na GPW od dołka w marcu 2020 ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jarek byk męczył się przez 2,5 tygodnia żeby uzyskać + 59 pkt. a niedżwiedż w dwa dni zrobił 62 pkt. tej opcji dotyczył mój wpis.

cherry
Gość

Czy jest szansa dzisiaj na zejście pod 2220. Jest , tu wxmozona uwag, bo jeśli pokażą 2216 obserwujmy, bo mogą gwałtownie zaatakować kontra w górę, wtedy cel 2246_50.

Proponuję na weekend pozostać bez pozycji czyli ja zamykam S pod 2220 lub pkc na fix.

Do uslyszenia

jerzy
Gość
jerzy

opóżniona realizacja klina pokazanego wcześniej na ok 2240

andy
Gość
andy

wygląda że gruby ma zamiar realizować 4 jako tr , wyjdzie ponad 2242 to jeszcze pozostaje flaga

andy
Gość
andy

pozostałem z S

andy
Gość
andy

jeżeli założenie jest błędne że to 4 to pozostaje druga wersja że zrobiliśmy c/w, teraz robione x i pozostaje y/abc/