Spojrzenie na rynki WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 17.08.2021

Za nami pierwsza sesja tygodnia która niemal na każdym z omawianych rynków zakończyła się inaczej.

Indeks WIG 20

Indeks WIG 20 stracił wczoraj na wartości -0.87% przez co na wykresie dziennym wyrysował małą czarną świecę z delikatnym górnym cieniem. Takie osunięcie indeksu przewidywaliśmy w weekendowej. Sam spadek nie jest żadnym powodem do obaw no chyba że dla upartych niedźwiedzi. Jak widać na wykresie wpisuje się na tę chwilę w układ korekty, która jeśli się zakończy w obecnych okolicach to będzie dobrym punktem wyjścia do silniejszego ruchu w górę. W dalszym ciągu celujemy co najmniej w ok. 2350 jeśli nie jeszcze kolejne ok. 100 pkt wyżej.

Na wykresie intra doszło wczoraj do zejścia jak na tę chwilę w układzie korekty prostej , która jest re-testem wybitego górnego ograniczenia trójkąta jak linii trendu. W tych obszarach znajduje się również wewnętrzna strefa wsparcia a to wszystko ma pełne prawo zatrzymać spadek choć świece na to nie wskazują. Na tę chwilę bez wybicia 2238 nie ma co nawet myśleć o S innych niż w scalpingu.

Indeks DAX

DAX zakończył dzień znacznie mniejszym spadkiem bo o -0.32% i tym samym wyrysował wzrostowa świecę za sprawą dużo niższego otwarcia. Jednak sytuacja techniczna nie uległa zmianie i w dalszym ciągu celujemy w co najmniej 16700.

Na wykresie intra cały czas znajdujemy się w tendencji spadkowej i mimo prób wybicia kolejnych szczytów korekt ta sztuka się nie udała. Zatem najbardziej realny scenariusz to realizacja czerwonego OB i jeśli tam nie nastąpi odwrót to zejścia do 15840 a dalej 15800. Zatrzymanie i odwrót na OB będzie zapowiedzią ruchu w kierunku 15995 i możliwością osiągnięcia nowego szczytu bez niższego schodzenia indeksu.

Indeks S&P

I na koniec najbardziej byczy indeks tj. S&P , który wczoraj wzrósł niby tylko o 0.26% ale wyrysował białą świecę z dolnym cieniem. To jednak nie wszystko bo to co istotne to fakt, iż wzrost miał miejsce przy większym obrocie a to już daje mocne podstawy do tego aby oczekiwać kolejnych ruchów w górę. Dalej patrzymy na 4600.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mieliśmy wczoraj zejście korekcyjne do zakresu mniejszego OB i następnie bardzo dynamiczne wyjście na nowy szczyt. Tym samym teraz niektórzy mogą dopatrzeć się pełnego impulsu od poziomu 4365 jednak osobiście taki wariant wezmę dopiero pod uwagę jeśli strefa wsparcia na ok. 4460 , która powinna powstrzymać spadek , nie wywoła ruchu na nowy szczyt a zakończy swój bieg w okolicy 4472. Zatrzymanie na ok. 4460 to wskazanie na nowy szczyt w okolicy 4490.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
DominoKonradjerzyTsGandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2266 odwrócić na S – 9 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej luce granice przesunęły się na 2292 i 2227. Najbliższe najważniejsze poziomy to 2263, 2266, 2268, 2276 a w drugą stronę: 2257, 2254, 2252, 2244.
Numerologicznie: 2239, 2259, 2265, 2281 ale także wczoraj data=wol.Fw20, a więc teoretycznie powinna dzisiaj pojawić się świeca innego koloru. Do tego W20=data i przy tym układzie także wskazanie na wzrosty. Sprzyjająca dla byków numerologia trwa jeszcze przez 3 dni więc ja szukam tylko L na wsparciach.

cherry
Gość

Witam, podtrzymuje podane wczoraj poziomy.

SL wczoraj został anulowany, o czym nie pisałem.

Natomiast po 2267 dobrałem S.

Jak to pisał Andy nigdy nie mów nigdy, bo miałem nie podawać wejść, a jednak….

Obecnie 2253 obserwacja zachowania FW..

Następnie 2248 tu decyzje i obrona wzrostów.

Dopuszczam 2270 test, a spadku broni 2274.

Proszę ułożyć sobie strategię dt.

Moje „5 groszy”:

Uważam, że jesteśmy w korekcyjnej/spadkowej fali na poziom 2230. Wszystko to w fali składowej 3, jeśli dobrze znaczę to 2254 powinni przelecieć do 2246 w dynamicznym ruchu. Będzie inaczej uzupełnię wpis.

Udanych

Nowy
Gość
Nowy

Takie wpisy uwielbiam, ciesze się cherry że znowu dajesz coś od siebie, nie tylko w postaci poziomów DT, opcji do rozegrania, ale i komentarza dlaczego tak a nie inaczej (a potem ze zmianami w zależnosci od tego jak dalej się wykres układa). Pozdrawiam Cię z S-kami po 2273. Każdy ma swój rozum i każdy gra jak uważa, natomiast Twoje wpisy są ZAWSZE bardzo pomocne i ZAWSZE wartościowe. Zgryźliwe komentarze się nie liczą 🙂 Tylko eksperckie, czyli Twoje. Pozdrawiam

andy
Gość
andy

wczoraj uklepywali na 15 min dno odbijając się 4 razy od poziomu2257 gdzie wypadała harmonia, i jak widać mimo czerwonych stanów gruby nie ma zamiaru do tego się stosować jestem na L

TsG
Gość
TsG

Cherry przyznasz że na ten moment (9.54 godz) wykres przypomina korektę abc dla byków( wiec cena powinna dalej rosnąć) a dla miśków mozna pokusic sie że jest to korekta pedząca w spadku( wiec cena powinna dalej spadać) ..jedynie dla mnie jako skalpera pozostaje nadal niezrozumiałe dlaczego mając zysk z S nie zabezpieczasz się na wypadek jak się pomylisz co do kierunku( podałeś pozycje wczoraj że S 2265 stąd mój wpis i nie jest on przytykiem tylko luźną dyskusją)….pisałem o tym dla Domino a Ciebie się zapytam jak to wytrzymać gdy zysk papierowy zamienia się w stratę również papierową no ale… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

dodam ,że na 3min..gruby porusza się w klinie od 2276 wiec skalpuję zgodnie z tym co rysuje

cherry
Gość

Odpowiadam TsG, nie traktuję żadnego wpisu osób, które czytają Darka blog i piszą posty, jako „przytyk” …… Ja chciałbym namówić do dyskusji, nowe osoby do dyskusji, a minimum do zadawania pytań. Proszę pytać, do tej pory staram się zawsze odpowiedzieć., jest też mi łatwiej coś napisać, bo nie „mędrkuje” tylko piszę zapytany. TsG znaczeń jest kilka, założyłem klina i jeśli go rysują to go pilnuję. Masz rację można te nudy traktować jako abc. Co jednak zrobić, że TUK w swojej strukturze pięciu fal ma same abc, zawsze się można „przebranżowić” i pilnować abc w korekcie wzrostów w fali spadkowej. Zakładam… Czytaj więcej »

TsG
Gość
TsG

Ja od jakiegoś czasu jak mam problem z kierunkiem ruchu na FW czy też z rozpiską falową patrzę co rysuje wig20 i widząc dziś co rysuje wig20 ( M2) łatwiej mi wejść w pozycję L w grze intra wiedząc również że mimo wszystko jesteśmy w trendzie wzrostowym a korekty są bardziej widoczne i można zaryzykować zająć pozycję…prosze tylko spojrzeć i porównać wykres z godz.10.30 lub 12.02… imo.widać korekty..

TsG
Gość
TsG

godz.15.14 wig20 namalował impuls w dół( M2) …pozycjonuje sie po stronie S bo teraz imo mamy korektę tego spadku..tak wiec z małego TF mamy wejście w S na koronę dla wig20 a fw to poziom 2272-3…

TsG
Gość
TsG

cos to słabo na dół idzie…..SL na 2271 aby coś na patyczki zostało…1pkt zysku to tez zysk…tym bardziej jak patrze na wig20 to kreśli zupełnie co innego niz na spadek….a zaraz koniec sesji wiec tzra i tak zamykać

Domino
Gość
Domino

Zamek Wig20 – 2300, a- Fw20 : 2273. Czy TSG dalej widzisz spadek? Pytam, gdyż jak patrzę na wykres to widzę ruch do góry na fw20 na 2300 ( najpóźniej do piątku). Interesuje mnie też projekcja Cherry – czy nadal widzisz spadek( po dzisiejszym wyjściu na 2277 max)??

TsG
Gość
TsG

Jutro jak dla mnie gra zaczyna sie od nowa co do rozpiski to byk silny nie widać checi na spadki a jak to będzie to zobaczymy….bedzie ruch do góry czy na dół zaczekam na widoczną korektę i zaryzykuję wejście…

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/crbMtp3 spadamy na 2260

Konrad
Gość
Konrad

świeca z 9:45-10:45 ma start korpusu na 2260 i nie był tem poziom od tamtej pory testowany, więc myslę, że wcześniej czy później i tak tam zawitamy.