Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 13.08.2021

Za nami sesja podczas której wreszcie coś drgnęło w kierunku wyraźniejszej zmiany a właściwie w kierunku wyraźniejszego kontynuowania założonego wcześniej planu.

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 0.38% spowodował powstanie białej świecy której zamknięcie wypadło na nowym szczycie w trendzie wzrostowym. Co ważne, zamknięcie wypadło na maksimum sesji a to jest dobrym sprzymierzeńcem dalszej kontynuacji tegoż trendu. Wybijana obecnie strefa oporu wskazuje że ta kontynuacja powinna trwać co najmniej do rejonów 2350-2370 a nie wykluczone jest pójście na jeszcze wyższy poziom czyli ok. 2400-2420. Kolejnym „plusem” dla byków jest delikatnie rosnący obrót na kolejnych wzrostowych sesjach. Moim zdaniem jedyne pytanie na teraz to takie które brzmi „czy kontynuacja będzie natychmiastowa i ten tydzień zakończymy na jeszcze wyższych poziomach czy może jednak wejdziemy w korektę do okolic 2260?”. Jedno jest pewne kolejny raz mamy potwierdzenie, że „łapanie szczytów” nawet jak sytuacja wygląda mniej ciekawie jest złym posunięciem dla inwestorów. Oczywiście nie mam na myśli tu tych którzy grają krótkie Dt czy skalpują ale o takich graczach raczej nie możemy mówić „inwestorzy”.

Patrząc na wykres intra na którym panuje silny trend wzrostowy mam nieodparte wrażenie że obecnie od środy znajdujemy się w jakieś 3 fali swingu rozpoczętego na 2232. Uściślając to bardziej to mamy 3 w 3 co powinno zaprowadzić nas na poziomy w okolicy górnego ograniczenia kanału. Jednak jak wiemy do końca nic nie jest pewne dlatego biorę pod uwagę możliwość, że z okolic 2285 wygenerowana zostanie jednak korekta na ok 25-27 pkt. co zmieni trochę dalszą sytuację ale nie na spadkową tylko na jeszcze mocniejszą zachętę do silniejszego ruchu w górę.

Indeks DAX

Wzrost wartości indeksu DAX na wczorajszej sesji wyniósł 0.7% co spowodowało iż na wykresie dziennym mamy białą świecę zdecydowanie wybijającą poprzedni szczyt. Tutaj również wygląda iż weszliśmy w falę 3 w 3 swingu od 15423. Aby to zostało potwierdzone rynek nie może się cofnąć pod 15700 a oczywistym jest aby najlepiej nie naruszał okolic o 100 pkt wyższych czyli 15800. Na DAX kwestię 3 w 3 dobrze podpiera układ na wykresie intra.

Konkretnie chodzi mi o powtarzające się układy coraz mniejszych pędzących 1:1 co wskazuje raczej na rozbicie głównego impulsu na więcej pod fal a co za tym idzie szansę na silny ruch w górę. Obecnie znajdujemy się w mniejszym swingu w który to mamy za sobą najprawdopodobniej falę 4 i wówczas pora przyszłaby na 5 a po niej korekta wielkości zbliżonej do czerwonego OB. Schodząc na niższe interwały brakuje wybicia 15945 aby ruszyć z falą 5 swingu a to oznacza że niedociągnięcie do OB może być jeszcze wykonane. Zatem zanim ruszymy na północ możemy jeszcze zejść w okolicę 15915.

Indeks S&P

Na indeksie S&P, jego wzrost wartości o 0.3% przyczynił się do zdecydowanego wyjścia i potwierdzenia nowego historycznego szczytu. Zatem cały czas celujemy w okolicę 4600. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zawitał re-test wybitego szczytu i to jak najbardziej trzeba mieć na uwadze. W przypadku gdyby jednak indeks spadł poniżej 4400 a dalej 4386 będziemy musieli uznać, iż zanim nastąpi ewentualny kolejny ruch w górę przywitamy się co najmniej z poziomem na ok. 4260-4270.

Na wykresie intra kontraktów na S&P cały czas trwamy w trendzie wzrostowym a ostatni swing zdaje dobiegać do końca. Tu jeszcze jedno wyjście na nowe maksimum jest możliwe ale ryzyko wejścia w korektę zakresu 4430 a szczyt jest coraz większe. W przypadku tej korekty, pierwszym ciekawym poziomem do próby zajęcia L będą okolice 4443.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

22
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakDominoTsGLehWiesław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2266 odwrócić na S – 15 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade,ów.

cherry
Gość

Witam, gdzieś w necie szkic.

A na blogu rozpiska

oczekujące S 2280
zamiana na L 2258
zamiana na S2272
zamiana na L przedział 2250-2236

Udanych zysków dt, pzdr

andy
Gość
andy

ciekawe poziomy 2283-89-93

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Cherry z szacunem to jest tzw. misz-masz.

Wiesław
Gość
Wiesław

Kazimierz zanim zaczniesz krytykować, przedstaw zagrania tak jak cherry.
Nie wiem jak inni, ale mnie szkoda czasu, żeby czytać takie nic nie wnoszące wpisy. Z całym szacunkiem.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Zapraszam do plażowania w Trójmieście pogoda super.

jerzy
Gość
jerzy

Kazimierz nie bądz wreszcie bezmyślnym arogantem

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Może wg Ciebie jestem bezmyślnym arogantem po mnie po spływa jak po gęsi, a jak te poziomy Cherrego się nie załapią to cały dzień do dupy lepiej zaliczyć plażę np. na Stogach mamy wakacje co się nie najesz to się nie naliżesz.

TsG
Gość
TsG

Kazimierz jest taka możliwość że jak nie dojdą do poziomu oczekującego na S( tzw.sell limit) to mozna ustawić się pod dołkiem na S ( tzw. Sell stop) i np na te godzinę sell stop to dla fw20 wynosi 2266-7 w zależności czy ma być na równi czy powinien zejść min 1 pkt pod ostatni dołek…( szczyt nadal ammy 2276 i cos wygląda że nie bardzo chcą zejść niżej tym bardziej że widoczna była korekta abc z c na 2267)…..godz.14.44
lub dla bardziej niecierpiliwych to sell stop 2270-1…a SL mamy wtedy 2277…1pkt nad szczyt

jerzy
Gość
jerzy

oczywiście z całym szacunkiem

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok
spoko piszę tak jak uważam .

Leh
Gość
Leh

Kazimierz, z całym szacunkiem -jeśli dla Ciebie nic to nie wnosi to prośba abyś zatrzymał uwagi dla siebie. Dla innych może to mieć sens, dla mnie ma

Leh
Gość
Leh

nawiasem, 1 L 2272 TP 2279

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Leh każdy robi po swojemu moje wpisy można ignorować.

Domino
Gość
Domino

Poniżej 2270 raczej już nie zejdziemy, więc kto na S to myślę, że lepiej oddać na 2270-71. I tam ewentualnie zamiana na L.

cherry
Gość

Dla wszystkich info, że podane poziomy należy przyjąć z tolerancją +- 3 pkt. Piszę o tym na szkicu.

Dla wszystkich udanego rodzinnego weekendu.

Dla Kazimierza podam close, będzie miał o czym napisać. Cherry prognozuje close pod 2264.

Rynek na 16.05 jest na 2271.

Pzdr

Leh
Gość
Leh

Kazimierz, nie chodzi o ignorowanie Twoich wpisów, tylko o to abyś zachował szacunek dla innych.