Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 23.07.2021

Za nami sesja, która nie była jakoś zbytnio ciekawa i tak samo nie wniosła zbyt dużo nowego do sytuacji technicznej. Można by powiedzieć, że po takiej sesji komentarz jest niepotrzebny. Jednak z racji na sytuacje na wykresach intra kilka słów napiszę.

Indeks WIG 20

Mała czarna szpulka nie zmieniająca zupełnie nic to powód aby od razu przejść do wykresu intra.

Wczorajszy dzień dał nam wykończenie impulsu od poziomu 2174 i w następstwie wejście w ruch korekcyjny. Ten ostatni doszedł do wewnętrznej strefy wsparcia cenowego w okolicy 2207 gdzie powstał sporych rozmiarów Pin bar. Można wziąć tym samym pod uwagę zakończenie korekty. Jednak do takiego podejścia potrzebne jest jeszcze wybicie 2221. Jeśli rynek wykona taki ruch to będzie miał powód aby iść na nowy szczyt choć w okolicy 2230 może taki scenariusz być przekreślony. Na obecną chwilę jesteśmy również przygotowani do tego aby po korekcie pędzącej zejść niżej tj w okolice 2198-2200 i dopiero tam zakończyć korektę.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym jedyną rzeczą warta uwagi jest domknięcie luki cenowej i powstanie nowej w druga stronę. Tutaj jednak muszę zwrócić uwagę na fakt, iż kwestia luk jest na tym rynku specyficzna ze względu na różnice w godzinach notowań indeksu i kontraktów, no ale luka to luka.

Na wykresie intra cały czas mamy trend wzrostowy a zatrzymanie ostatniej korekty na czerwonym OB sugerowałoby wyjście na nowy szczyt tego trendu i pokonanie strefy oporu na ok. 15575. Docelowo powinniśmy iść co najmniej w kierunku 15680. Jednak należałoby wziąć pod uwagę scenariusz w którym nowy szczyt teraz nie padnie a cena zawróci pod ostatnim szczytem co oznaczałoby zejście w dół nawet w okolice 15360. Tu jednak oprócz braki nowego szczytu potrzeba również wybicia strefy na ok. 15505.

Indeks S&P

Mała wzrostowa szpulka w okolicy strefy na koronę to element, który nie zmienia sytuacji ale zapala pomarańczowe światełko dla byków.

Na wykresie intra w dalszym ciągu mamy trend wzrostowy ale jego układ sugeruje poważnie możliwość końca pełnego impulsu. I choć ta kwestia nie jest jednoznaczna zwłaszcza na tym rynku to jednak granie teraz L jest obarczone sporym ryzykiem. Jednak skoro mamy impuls wybijający 4368 to w przypadku jego zakończenia podstawowym scenariuszem będzie korekta i tylko korekta. Mimo wszystko, schodząc na jeszcze niższe interwały cały impuls może jeszcze troszkę się rozwinąć i tym samym zaatakować ostatni historyczny szczyt. Zatem jeśli cena nie wybije 4367 to strefa historycznego szczytu będzie przyciągać. Wybicie 4367 to wstępny sygnał do powstania korekty.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

32
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
cherryNowyWitekLehDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie na dzisiaj 2233, 2258, 2283. Do tego z wyliczanki po lukach 2216, 2210, 2199, 2195, a w górę 2238, 2244, choć tak naprawdę z uwagi na wczorajsze numerologie nie powinni wychodzić powyżej 2236.

cherry
Gość
cherry

Witam.

Założenie dt na 23 lipca:

Zamknąć S2232 brane na SL, który wystawię po open na poziomie 2228 lub zysku na TP 2198.

załóżmy, że zagrało TP, wtedy kupuję L w przedziale 2195-2198

Mam L oddam je na 2216 od razu zamieniając na S

Mam S zamknę je na 2187, jestem bp.

Oczekujące L na poziomie 2174 i oczekujące S na 2206.

Udanych zagrań.

Uwaga dla podanych poziomów stosuj tolerancję błędu wynikającą z wykresu mt4 (FPL20) do notowań FW20, ta tolerancja to +-3 pkt

TsG
Gość
TsG

biorąc pod uwage że na wig20 i fw20 zrobiony był impuls wzrostowy a wczoraj korekta to imo możemy spodziewac się duzego ruchu w ramach fali 3 na pólnoc…i taka projekcja ….
https://invst.ly/vijiu

Domino
Gość
Domino

Biorę L po 2221, jeśli dadzą 🙂

Jarek
Gość
Jarek

Najważniejsze pytanie jak na to zagrać , czyli po ile zlecenie i gdzie się bronić , ciężki rynek jest bo są wakacje i na małych obrotach automaty chyba koszą jednych i drugich w obie strony

andy
Gość
andy

no to zgodnie z projekcją ,,psy bedą wyć do księżyca jak oszalełe….hahaha,,, a na razie maksymalny zasięg dla fali d w tr 2267, a póżniej się zobaczy?

Jarek
Gość
Jarek

Nie wiem czy nie pomyliłem , ty grasz na te luki poranne i jak to było bo nie pamiętam , gdybyś mógł coś napisać

TsG
Gość
TsG

granie zgodnie z luką statystycznie 80% jest zyskowne…najlepszą luką na na open jest luka która pojawia się po widocznym skończonym impulsie wtedy po prostu swiadczy to o sile albo byków albo miśków( brac i czekać końca sesji i nic nie kombinować) ….nastepne luki są już mnij dochodowe ale i tak dają pere punktów ….należy tez zwracać uwagę że gdy nie ma skończonego impulsu pojawiajaca się luka w kontrze do trendu imo jest tzw. luką w korekcie i tu nie ma co liczyć na duże profity bo potem i tak cena wraca do trendu głownego….popatrzeć samemu i potestować..imo dla skalpingu intra… Czytaj więcej »

TsG
Gość
TsG

SL ja osobiście ustawiam na cenie zamknięcia z dnia poprzedniego ..to moje ryzyko bo jesli luka ma zadziałać to SL nie bedzie aktywowany
i jeszcze jedna podpowiedź..piramiduję pozycję jak idzie zgodnie z luką …

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od poziomu 2208 odwrócić na L + 19 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Domino
Gość
Domino

Jestem na L od 2221 i już teraz nic nie kombinuję, trzymam do końca przyszłego tygodnia. I zmykam z forum, żeby nie miotać się jak wczoraj 🙂

cherry
Gość
cherry

Domino, a szczegółowiej?

Rozumiem że czekasz tylko na zyski nie identyfikujesz ryzyka straty?

Info dla Ciebie potencjalna strata z tego wejścia, grasz bez SL to 100 pkt, ewentualny zysk 40 pkt, pod warunkiem, że tyle wytrzymasz, bo uważam, że oddasz na 2236 jak dadzą.

No to masz wakacje tydzień, do końca lipca.

Pzdr

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Domino zajęta pozycja bez SL to jest potencjalny miecz Demoklesa przerabiałem takie zagrywki.
Poza tym nakręcanie się w jedną stronę na naszym kasynie to nie wychodzi.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

A może tak keep it simple opory: 2234; 2253.
wsparcia: 2207; 2192; 2150.

cherry
Gość
cherry

Szanowni blogowicze mam wolny czas do 12.00.

Mogę zrobić dwie analizy spółęk z w20 (jak będą na mt4), proszę o nazwę a szkic wrzucę z krótkim opisem.

Pzdr

Jarek
Gość
Jarek

CCC

cherry
Gość
cherry

comment image

Witek
Gość
Witek

poproszę o Eurotel
ach przepraszam, WIG20 to Cyfrowy Polsat

Nowy
Gość
Nowy

PKOBP cherry plzzzz 🙂

cherry
Gość
cherry

FW20 do pilnowania. Jeszcze dwa zdania o Lotosie dałęm w poście.

comment image

Popilnujcie.

Pzdr

cherry
Gość
cherry

Wpis na 13.55.

Jeśli mam prognozować dalszy ruch na sesji to napusze tak.

Test 2195 jest ustawiony i ruch gotowy do startu.

Prawdopodobieństwo ruchu 80/20.
Do obserwacji

Udanych

TsG
Gość
TsG

ciężki dzis dzień do skalpowania…..luka na otawrciu i pozycja L w portfelu SL trzyma…9pkt na SL to w sumie nie jest dużo ale praktycznie cały dzień to udręka….korciło mnie już pare razy aby zamienic pozycję ale zostałem na L…jedynie nie wiem jeszcze co zrobie na fix-sie zostawać z pozycja do poniedziałku???? może mnie SL prędzej wywali wtedy problem z głowy…
godz.16.05

TsG
Gość
TsG

na DAX z M15 outside bar 16.15 godz… ustawiłem sell stop po 15628..

andy
Gość
andy

amerykańce niezawodni sp -4415 pełnia/szczyty/ , lepiej sięgać gwiazd niż ryć nosem po ziemi.