Analiza indeksu WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 14.07.2021

Dotarliśmy do połowy tygodnia i tak naprawdę nie wiele nowego można powiedzieć , chociaż jeśli chodzi o nasz rynek to…..

Indeks WIG 20

Dwie pierwsze sesja tygodnia cechowały się delikatnym wzrostem wartości indeksu, jednak wczorajszy dzień przyniósł nam wynik, który wzbogacił wykres dzienny o małą świeczkę, w której górny cień jest wyraźnie większy od korpusu. Dodatkowo maksimum świecy wypadło na górnym ograniczeniu ważnej strefy cenowej. Dalej trend wzrostowy jest podstawowy dalej nie mamy nawet najmniejszego jego złamania ale taka świeczka w takim miejscu niesie za sobą ryzyko, iż tzw strefa na Koronę przyczyni się do mocniejszego uaktywnienia podaży i tym samym indeks wejdzie w kolejną falkę spadkową aby zaatakować poziom ok. 2200 z tamtejsza strefą wsparcia a dalej 2190. Wybicie tych dwóch stref mogłoby przynieść nam mocniejszy spadek i wówczas należałoby się spodziewać zejścia i ataku strefy na ok. 2150. Oczywiście jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni i sam fakt powstania wczorajszej świecy nie przekreśla tego co jest na pierwszym miejscu czyli dalszego ruchu w górę i wybicia 2300. Sygnałami zatem byłyby wyjście nad 2280 i zejścia poniżej 2228.

Na wykresie intra jeszcze dokładniej widać, że na obecną chwilę jest utrzymany kierunek północny. Ostatnie odbicie od strefy wsparcia opartej o strefę szczytów poprzedniego swingu powinno zaprowadzić nad poziom 2252 a w konsekwencji do strefy na Koronę w okolicy 2260. Oczywiście skoro trend wzrostowy jest na wykresie to celem nadrzędnym jest wybicie 2267. Dopiero zejście poniżej 2215 byłoby powodem do zmiany „patrzenia” i zagrożeniem dla poziomu 2190.

Indeks DAX

Indeks DAX przez ostatnie dwie sesje zamyka się na tym samym poziomie, tuż nad maksymalnym poziomem ostatniego szczytu. Tym samym jesteśmy już chyba bardzo bliscy rozstrzygnięcia o tym czy mamy klin końcowy czy rozpoczynamy 3 fale w swingu od 14816. Dalszy ruch w górę to drugi ale ten najważniejszy scenariusz, zejście poniżej 15690 to wskazanie na scenariusz z klinem choć tu jak wiadomo potrzeba znacznie więcej aby potwierdzić takie rozwiązanie choćby w stopniu mocno prawdopodobnym. Dlaczego? Jeśli fala 3 całego swingu miałaby być zdecydowana i sporych rozmiarów to obecnie po wykonaniu 1 impulsu intra możemy doświadczyć korekty i ta jak najbardziej może być głęboka z zejściem nawet do okolic 15400.

Na wykresie intra mamy cały czas trend wzrostowy ale obecny swing od 15287 zbliża się do końca, jeśli już się nie skończył. Patrząc na fale i pod fale możemy powiedzieć że w tym swingu jesteśmy w fali 4 w 5. Jeśli jednak cena będzie dalej spadać to może okazać się że już jesteśmy w korekcie tego swingu. W momencie kiedy rynek podpowie dokładniej że rozpoczęła się korekta to otworzy się droga do stref w okolicy 15550 i kolejnej na ok 15450. Nowy szczyt przed korektą nie powinien być znacznie wyżej niż ostatni a jeśli tak by się stało to będzie trzeba zrewidować spojrzenie co do zasięgu ewentualnej korekty. Jedno jest pewne , swingowo nawet w mniejszych ruchach nie ma jeszcze wskazań na S a tylko szukanie okazji do L na odpowiednich poziomach.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy małą czarną szpulkę , która nie zmienia zbytnio sytuacji poza tym , iż powstaje jakaś korekta. Tu dopóki nie zostanie wybite 4290 dopóty patrzymy w górę.

Na wykresie intra znajdujemy się w korekcie spadkowej, która dobrnęła do zakresu większego OB nie naruszając ostatniego dołka. Jeśli panie sygnał kupna to powinniśmy oczekiwać wyjścia na nowy szczyt a do tego pierwszym wskazaniem będzie wybicie 4364. Jeśli rynek odbije w górę ale nie zdoła wyjść na nowy szczyt a wcześniej ponownie zmieni kierunek to trzeba będzie spoglądać na 4320 jako poziom docelowy dla ruchu w dół. Idealnym miejscem do odwrotu spod szczytu jest strefa w okolicy 4370-4380.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2243 odwrócić na S – 16 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2243 odwrócić na S – 13 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.