Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 11.06.2021

Zbliżamy się do końca tygodnia i w dalszym ciągu przewaga leży po stronie byków. Wczoraj choć sesja nie była jakoś emocjonująca to jednak ważna praca kupujących została wykonana.

Indeks WIG 20

Wzrost indeksu WIG 20 o 0.83% sprawił iż na wykresie dziennym tegoż indeksu nie tylko pojawiła się biała świeca ale powstał ciekawy i dość pozytywny obraz na bazie dwóch ostatnich sesji. Mamy zatem coś co ma wymowę Przenikania oraz odpowiedni dla wzrostów rozkład obrotów (na spadku większy na wzroście mniejszy). Zakres dotychczasowego obsunięcia pokrywa się niemal idealnie z zakresem mniejszego OB i daje podstawę do tego aby zakładać, iż przed nami kolejny nowy szczyt. Jak to wszyscy wiemy nie ma na giełdzie nic pewnego a zatem gdzieś w tyle głowy powinniśmy dostrzegać jeszcze możliwość zrealizowania większego OB w przypadku braku potwierdzenia układu świecowego a wybicia jego minimum. Jednak to oczywiście jest scenariusz zapasowy. Na koniec mogę dodać że ponownie poranny sygnał kupna nie zawiódł.

Na wykresie intra , mniejszy zakres OB został wybity a większy jeszcze nie zrealizowany. Pytanie tylko czy niedźwiedziom uda się go zrealizować ponieważ na tę chwile mamy skuteczne zatrzymanie spadku na strefie na ok. 2213-2219 czyli poziomie wybitego szczytu w trendzie spadkowym z ubiegłego roku. Mamy również wyraźny układ korekcyjny a do szczęścia byków i uniknięcia większej korekty potrzeba jeszcze wybicia 2246. Jeśli uda się to zrealizować to wówczas prawdopodobieństwo przesunie się bardzo mocno w kierunku ruchu na nowy szczyt , jeśli jednak 2246 obroni się i odepchnie wyraźnie cenę to jak najbardziej OB będzie dalej w grze.

Indeks DAX

Na DAX strefa wsparcia dwóch poprzednich szczytów , trzyma przed mocniejszym spadkiem a zatem dalej podstawowym scenariuszem jest wzrost na nowe szczyty.

Na wykresie intra mieliśmy dojście do dolnego ograniczenia klina a obecna sytuacji nie daje jasności czy dołek już definitywnie za nami i rozpoczynamy drogę na 15800 czy jednak jeszcze będzie atak na dołek i próba wybicia z klina. Ten drugi scenariusz jest o tyle prawdopodobny, że odbicie od dolnego ograniczenia klina zbudowane jest na samych „trójkach”.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym mamy próbę wyjścia na nowy szczyt, właściwie to ten został osiągnięty wczoraj w cenach zarówno maksymalnych jak i zamknięcia. Jednak jest to na tyle minimalne wyjście i w dodatku z górnym cieniem świecy, ze cały czas istnieje ryzyko wejścia w korektę spadkową. Różnica jednak jest taka iż z racji nowego szczytu wzrosła szansa na mocniejsze ruchy w górę , choć tu trzeba brać pod uwagę możliwość korekty i to takiej nawet na 120 pkt.

Aby jednak doszło do takiej korekty cena, zgodnie z tym co widać na powyższym wykresie intra musi wybić 4205. Dopóki to nie nastąpi to ruch spadkowy , który obecnie jest najbardziej prawdopodobny będzie tylko korektą ostatniego swingu i dla takiego wariantu poziom ok. 4215-4220 byłby idealnym celem.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DominoJaroDariusz BartłomiejczakTsGKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2237 odwrócić na S – 16 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Jaro
Gość
Jaro

Dziś mała różnica, ale – pozycja L od 2237, S-19 od otwarcia.
Pozdrawiam,

TsG
Gość
TsG

niedzwiedzi volumen jest taki że na spadku jest duży a na wzroscie maleje ..zatem nie jest tak do konca powiedziane że scenariusz na spadki jest zapasowy …na wzrost może przemawiac że przy koncu spadkowym mieliśmy duze wolumeny coby oznaczało reakumulację dlatego imo obie wersje sa w grze i nie ma tu mowy że cos jest zapasowego czy małoprawdopodobnego ….wszytko sie może wydarzyć wiec czujność ,zdrowy rozsądek i reagowanie na bierzaco ,,,,a po sesji wygrany bedzie tylko jeden i obyśmy byli w tym wygranym teamie…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany wedle mnie wróciliśmy na H1 do boczniaka 2225 -2268 wyjście poza ten przedział powiększy wzrost lub spadek.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Ach jeszcze jedną rzecz trzeba wziąć pod uwagę za tydzień umorzenie serii M.

Domino
Gość
Domino

Nie ma siły u nas, spadamy