Analiza indeksów WIG 20 , DAX oraz S&P, przed sesją 27.04.2021

Początek tygodnia, jak to najczęściej bywa, nie należał do zbytnio ciekawych. Można powiedzieć, że tylko na naszym rynku coś widocznego się zadziało choć z drugiej strony brakowało w tym zaangażowania.

Indeks WIG 20

Wzrost indeksu WIG 20 o 0.93% przy wyraźnie niższym obrocie „wyrysował” na wykresie dziennym białą świeczkę z dolnym cieniem. Z jednej strony mamy potwierdzenie dla piątkowego Pin bara a le z drugiej strony nie jest ono jakoś wybitnie silne zwłaszcza że tak jak już wspomniałem odbyło się przy mniejszym obrocie. Jednak jakby na to nie spojrzeć wczorajsza sesja i jej wynik wpisuje się w scenariusz ataku na poziom 2040 choć oczywiście po drodze na ok 2020-30 mamy strefę, która może temu skutecznie przeszkodzić. No ale tym ostatnim będziemy się przejmować wówczas jak tak się stanie. Najistotniejsze wsparcie, w przypadku cofnięcia to oczywiście 1960.

Na wykresie intra, po spadku do strefy wsparcia zainicjowane zostało odbicie, które zbliża się do ważnej strefy oporu na ok 2010-2012 mając po drodze jeszcze ostatni potwierdzony szczyt na 2006. Wybicie tego niższego poziomu otworzy drogę do tego aby spadek trójką wykasować nowym impulsem wzrostowym. Jednak w tej chwili nie wystarczy już tylko wyjście nad 2006 aby brać poważnie taką możliwość. Teraz musi być wyjście nad i korekta, która w następstwie zostanie wybita dając swingowy sygnał kupna.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym właściwie bez zmian technicznych w stosunku do tego co mówiłem w weekendowej a zatem wystarczy sam wykres.

Na wykresie intra mieliśmy wczoraj wyjście nad ostatni potwierdzony szczyt w większej korekcie prostej. To oznacza że rynek jest gotowy na tworzenie kolejnego impulsu, który w zdecydowany sposób powinien uporać się z 13360 i podążać chociażby do okolic 15430. Jednak nawet przy realizacji tego scenariusza nie wiemy do końca czy w obecnej sytuacji jesteśmy już gdzieś przy wykończeniu korekty spadkowej i wkrótce zaczniemy swing wzrostowy z takim celem czy jednak obecna korekta rozwinie skrzydła i pokona na jakiś czas 15250 w dół schodząc do poziomu ok. 15225 czy nawet do ok. 15200. Jeśli uda się pokonać 15309 to idziemy w górę na 15430 jeśli jednak to nie zostanie zrobione to najpierw powiększymy zakres korekty a dopiero później ruszymy na wspomniane poziomy.

Indeks S&P

Tu sytuacja bez zmian względem tego co w weekendowej , więc przejdźmy również od razu do intra.

Na wykresie intra mamy układ korekty jaki wczoraj powstał podczas całego dnia notowań kontraktów terminowych na S&P. Po jej zakończeniu na podwójnym dołku nieco poniżej zakresu OB , ruszył kolejny swing, który powinien zaliczyć nowy szczyt . Tu jednak trzeba zwrócić uwagę na wszystko to co dzieje się w ramach trójkąta rozszerzającego się i co obecnie daje ograniczenia dla ruchu wzrostowego. Ostatni swing wyższego rzędu, w którym najprawdopodobniej powstaje ostatnia fala wzrostowa, z dużym prawdopodobieństwem jest ostatnia składową całej „trójki” w jakich porusza się cena w obszarze wspomnianego trójkąta. Co to może oznaczać chyba nie trzeba pisać.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
J23DominoBttFTsGjerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1966 odwrócić na L + 19 pkt.
Życzę udanych trade’ów.

Domino
Gość
Domino

Szukam dzisiaj S w okolicach 2010 – 2018, daję 80 % szans na podejście w dniu dzisiejszym pod 2020

Konrad
Gość
Konrad

Kolejna luka znowu zawęziła poziomy ewentualnego wejścia i tak od dołu mamy teraz 1953 a od góry 2049
(wyliczanka 2001 i 9–12–13–14)
Krok systemu: 21
Numerologicznie: 2132, 2013, 2038, 1988, 1972.
Boże, niech te nudy się już skończą…

BttF
Gość
BttF

Na rynkach obecnie absurd goni absurd … od wycen aktywów vs PKB : https://ibb.co/fF4gvqF / https://ibb.co/grvfrJN po „zyski” poszczególnych spółek, które nie pochodzą z podstawowej działalności lecz np. spekulacji kryptowalutą : https://finance.yahoo.com/news/tesla-bitcoin-sales-environmental-credits-042251810.html Fundusze i banki z nimi powiązane tracą Bln $ na Margin Call 6-7krotnie zlewarowanych pozycjach długich i nikt się nie przejmuje https://finance.yahoo.com/news/credit-suisse-top-shareholders-call-104539422.html Czyli zabawa trwa w najlepsze … póki trwa. O FED z niezauważaniem galopującej inflacji nie wspomnę https://ibb.co/dpLb1RL Otrzeźwienie zapewne nadejdzie w najmniej oczekiwanym momencie i będzie dotkliwe. Na krajowym rynku miś powinien walczyć na ramieniu RGR lub polegnie nad 2040 : https://invst.ly/ulkax Pierwszy Super Księżyc dziś… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

Zaliczenie 2012 można uznać za zaliczenie R

Obecnie zamknięcie luki z otwarcia powinno wywołać realizację , zasięg sowity : https://invst.ly/ulku3

BttF
Gość
BttF
Piotrek
Gość
Piotrek

Keynesizm tryumfuje i tyle, co w długiej perspektywie skończy się tragicznie jak każdy komunistyczny eksperyment. Póki co jednak nie zgodzę się, że rynek rośnie bez fundamentu. Podstawowym fundamentem jest pusty pieniądz i póki to działa, to będzie robione kosztem inflacji, która oczywiście zubaża wszystkich, ale po cichu. Poza tym gospodarki wychodzą z pademicznej recesji, więc giełdy pod to grają (może poza naszymi blue chipami:)).

BttF
Gość
BttF

Podsumowując opary rynkowego absurdu wykres DJT : https://ibb.co/xg0VZP8

Samoloty latają jak szalone / ludzie jeżdżą samochodami jak szaleni / pociągi pełne / statki wycieczkowe zapakowane po uszy (sic !)

Tak właśnie wygląda pandemia i lockdown – strach pomyśleć co się stanie jak otworzą gospodarki 😉

BttF
Gość
BttF

Średnie wzrosty cen domów w US : https://ibb.co/bzZ0qHj

a FED na to : No way …

🙂

jerzy
Gość
jerzy
Domino
Gość
Domino

Spójrzcie jakie ogromne obroty jak na obecną chwilę – już jest prawie 700 mln, co o tym sądzicie?
I jeszcze pytanie do Was o https://stooq.pl/q/?s=epol.us – wczoraj ogromny obrót na nim. Co to może zwiastować ? Czy jednak mogą wybić góra ??

Domino
Gość
Domino

Na moje oko to jeśli wsparcie na 1993 wytrzyma to dzisiaj ujrzymy poziomy 2020 lub wyżej.

Domino
Gość
Domino

Wziąłem L po 1999 na FW20, SL 1989, zaryzykuję. Bardzo duże obroty mogą sugerować wybicie górą. Zobaczymy, duże nie ryzykuję.

TsG
Gość
TsG

no nie wiem wacale nie widze dużych obrotów godz,15.03…wig20..418mln…fw20 452 i wig 598….imo to takie sobie te obroty

Domino
Gość
Domino

Faktycznie jakiś błąd na stronie stooq.pl. W biurze maklerskim na tę chwilę jest jedynie 650 mln. No to nic z tego nie będzie, brałem L pod obroty a teraz wywalam po 1996 – jak dadzą

Domino
Gość
Domino

L oddane po 1996 – strata 3 pkt.

BttF
Gość
BttF

Nie wiem na co patrzysz na stooq , ale oni podają tam na wykresach VOL w SZT nie w PLN więc uwaga !

Słynny casus z przekrętem akcji Boryszewa był dobitnym przykładem jak można manipulować danymi: https://nowosci.com.pl/karkosik-winny-manipulacji-akcjami-boryszewa-jest-prawomocny-wyrok-sadu-w-toruniu/ar/13490829

J23
Gość
J23

Proponuję spektakl zacząć już dziś.
Wczoraj wrzuciłem wykres poglądowy dla wig i wig20.

jerzy
Gość
jerzy

początek kanału na m5 jest na 1997 -powinien być testowany ,a potem zobaczymy

J23
Gość
J23

Dzisiejsza świeczka jest b. ważna – obrót/zakres. Ruch poza jej dzisiejszy zakres powinien na dłużej określić kierunek. Ja patrzę na południe. Zobaczymy !