Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 16.07.2020

Za nami sesja podczas której dominacja leżała po stronie byków. Indeks WIG 20 zyskał wczoraj 1.3% natomiast indeks DAX podniósł swoja wartość o 1.84%. To co niestety rzuca się w oczy to mimo wszystko słabość naszego rynku w obliczu tego co dzieje się na innych parkietach.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20, po wczorajszej sesji powstała świeca wzrostowa usytuowana w górnej połowie świecy spadkowej z poprzedniej sesji. Innymi słowy powstała nam formacja Harami, która jak najbardziej mogłaby oznaczać początek wzrostu ukierunkowanego na wybicie trójkąta górą. Jednak tu potrzebne jak zawsze jest potwierdzenie, z którym może być problem w obliczu zachowania naszego indeksu przy nowych szczytach dziennych na indeksie DAX czy S&P. Takie potwierdzenie wraz z ruchem w kierunku wybicia górą z konsolidacji tworzącej trójkąt ma teraz szczególne znaczenie. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć jak wyglądał wykres na przełomie roku, i do czego może doprowadzić brak takiego potwierdzenia a w konsekwencji wybicie dołem z trójkąta.

Na wykresie intra po wczorajszym otwarciu luką cenową i przekroczeniu poziomu 1787, byki dały szanse na rozwinięcie impulsu wzrostowego. Warunkiem jest to aby przy prawdopodobnym spadku podczas dzisiejszej sesji nie wybić 1760 a trzeba sobie powiedzieć , że cały wczorajszy zakres notowań wyrysował na te chwilę tylko korektę dochodzącą do poziomu zniesienia 61.8% poprzedniego swingu spadkowego.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj świeca wzrostowa, która ustanowiła wyższy szczyt od poprzedniego z 8.06, jednak wyraźny górny cień pokazuje kolejny raz, że strefa oporu na jakiej ponownie znalazł się indeks jest miejscem gdzie podaż budzi się ze snu. Dodatkowo widać wyraźny układ klina kończącego co pozwala poważnie brać pod uwagę to, że wspomniana strefa obroni się przed zapędami byków. W tym klinie jest coś co dokładniej widać na wykresie intra, który dzisiaj w ujęciu 4H.

Widać w nim dość wyraźnie 3 swingi wzrostowe i dwa swingi spadkowe, wszystkie jak na klina wypada w układach „trójkowych”. To z bardzo dużym prawdopodobieństwem pokazuje, że pora byka dobiega raczej końca i w najbliższym czasie należy spodziewać się pierwszego mocniejszego ataku podaży sprowadzającego indeks w rejony 11600. Na koniec jeszcze wykres intra 15M aby dokładniej przyjrzeć się temu co dzieje się na bieżąco.

Jak każdy dobrze powinien wiedzieć, indeks DAX jest takim instrumentem, który uwielbia wprost tworzyć równe korekty. Patrząc na obecną strukturę spadku , po wykonaniu korekty oznaczonej jako OB wygląda na to że obecnie znajdujemy się w fali 4 struktury , która może utworzyć większą falę c od szczytu. Dojście do okolic najbliższej strefy wsparcia będzie dobrym momentem do wykonania kolejnej korekty wzrostowej. Jeśli taka będzie miała miejsce i wykona ruch o wielkości zbliżonej do zaznaczonego OB to będziemy mieli układ zapowiadający silniejszy spadek i dający kolejne potwierdzenie dla realizacji tego co wynika po utworzeniu klina końcowego. Patrząc od strony typowej AT mamy jakby nie było RGR z wybita linia szyi i widać wyraźnie, że aby przeciwdziałać realizacji wynikającej z dużego klina , cena musiałaby nie tylko wyjść nad linię szyi RGR ale i pokonać 12940. Dopóki to nie nastąpi, kierunek wyznaczony z wykresu dziennego czyli 11600 jest w grze.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

26
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
14 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
jerzycoinRadexŁiktorDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

Darek, nie powiększa się wykres kontraktów

Robert
Gość
Robert

wczoraj na bananie słabość ewidentna, dziś w obliczu spadków na innych rynkach banan jakby trochę mocniejszy na ten czas, może nawet i lukę domknie na 1795?

Filip
Gość
Filip

Rafako ciekawie się zapowiada.
Gram WIG20 do 1740

coin
Gość
coin

740 – dobry poziom Filip, S ki chcę oddac trochę niżej, pomysł jest taki że na dużym interwale rysują flagę pro wzrostową więc wybijając ostatni dołek na 35-37 zapalą swingowe sygnały na S i… mocne up.;)), jako to na bananie. Na to gram.
Teraz rozgrywają głębokiego BATa – z 737 na 834 fala XA, jezeli formacja w grze to zasięg ruchu fali CD na 710.

Filip
Gość
Filip

Coin, to wierzchołek C 1816?

coin
Gość
coin

tak, u mnie było 21, po drodze istotna reakcja lub jej brak na 48-50 czyli 0,88% ruchu, tam może być kontra lub klasyczne zakończenie formacji, jeżeli oczywiiście będzie się realizować.
pod coś trzeba grać – inaczej to typowe kasyno :))

Łiktor
Gość
Łiktor

Nas100 Najpierw wymalowal objecie bessy na dziennym i każdy kto rzucił na to okiem zrozumiał by , że w takim klimacie nie może być mowy narazie o nowych szczytach na Us500 co najwyżej podwójny szczyt w przypadku gdyby Nasd100 zechciał powrócić do wybitnej już raz górnej bandy kanału wzrostowego . Niestety nie zechcial i teraz mozemy liczyc na objecie bessy na tygodniowym . Myślę, że ta formacja jeśli wogóle zostanie utworzona będzie wskazaniem na dłuższe panowanie misia . W UK maski znów wracają na pysk jedno miasto objęte kordonem sanitarnym , a parkingi nowych samochodów opustoszaly do połowy więc jakiś… Czytaj więcej »

Łiktor
Gość
Łiktor

Narazie jest test młota na h4 i jeśli cena powróciła by nad korpus to dopiero wtedy zdecyduje się na skrócenie pozycji S o kolejne 50%

Tom'as
Gość
Tom'as

Łiktor popatrz na wykres i pomyśl że po każdym objęciu 2-3 dni później pakowałbyś się w Long …i wyobraź sobie ile miałbyś na koncie

Łiktor
Gość
Łiktor

Nie miał byś nic, ani Ty, ani ja , ani żaden z tu piszacych milionerem nie zostal . Algorytm jest tak skastruowany by zawsze wytrzepac ulica z pozycji . Ja ma swoj patent na szortowanie i się to trzymam . Jerzeli w 3jkach wzrostowych udało mi się wychodzić delikatnie na plus szortujac to teraz przy dystrybucji odczuwam już znaczącą poprawę, a może i przy okazji wylapie w końcu ten szczyt pod besse. Jeśli praca pozwoli , bo jak już wspominałam, Gram tylko z do skoku i nie marnuje całego życia przed compem.

Robert
Gość
Robert

obrót na fw jest mizerny zatem grubas nie ma kogo strzyc, jednak z uwagi, że chyba większość drobnych od wczoraj ma S lub patrzy za S zwiększa się możliwość up jednak

Filip
Gość
Filip

PKN-wczoraj obronione wsparcie 57,54 na dużych obrotach (większych niż spadki z przedwczoraj) i dzisiaj ładnie już na zielono.

Radex
Gość
Radex

Dzisiaj odbija na malym wolumenie caly czas licze ze przebije wsparcie te narzedzie wladzy 🙂

Tom'as
Gość
Tom'as

Dzień Dobry.
Bierze Pan szorty pod te okręgi ?

Łiktor
Gość
Łiktor

Polecam zajrzeć dziś na usd index .

jerzy
Gość
jerzy

czekam z L na 1786

Filip
Gość
Filip

Odszedłem od kompa koło 15 więc dopiero teraz rzucił mi się w oczy komentarz na stooqu dot. Orange. Sprawdzam teraz PAP – cisza. I jak tutaj nie kochać naszego banana za te wałki. Tyle lat to bezkarnie przechodzi. Niezależnie kto jest u koryta.

Łiktor
Gość
Łiktor

Skraca o kolejną połowę moje S brane po 11060 po cenie 10600 .Sl pozostaje na wejsciu .

Łiktor
Gość
Łiktor

dobrałem ponownie te pół S wyżej po 10639

Łiktor
Gość
Łiktor

sl 10670 , ale tylko do tej połowy do drugiej nadal pozostaje na 11060