Analiza weekendowa 27-30.04.2020.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej , która dzisiaj z racji zakończonego miesiąca jest poszerzona o właśnie taki interwał czasowy.

Indeksy giełdowe:

Spółki z indeksu WIG 20:

Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
andyDariusz BartłomiejczakNowycherryRoland Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ABC
Gość
ABC

A propos układów które rysują się na wig20 to zwrócę uwagę na ciekawy drobiazg ale w mojej ocenie na tę chwilę mogący stanowić podpowiedź co do faktycznej siły naszego rynku i potencjalu ruchu na najbliższe sesje. Kiedy w piątek silnie i zdecydowanie wybijalismy na FW ostatnie szczyty negując sygnały sprzedaży WIG20 w dolarze ….nie wybił szczytu trwającej korekty.

Konrad
Gość
Konrad

Podam daty do gry na maj: 6,11,19,22 maja.
Mnie pasuje, że rzeczywiście szczyt powinniśmy jeszcze zaliczyć lub nadszarpnąć – mimo czwartkowego cofnięcia. Jeżeli nawet nie wyjdziemy powyżej 1687, to powinniśmy się chociaż do niego zbliżyć.
Inne ciekawe dni do gry, jakie wychodzą numerologicznie na maj [podaję tylko te, które wypadają w dni robocze]: 6,12,13,21. Widać wielkie skupisko 6-go i między 11 i 13 maja. To mogą być bardzo nerwowe dni (kilku-dziesięcio-punktowe ruchy w sesjach), albo tylko jeden z nich okaże się tym jedynym, który wyznaczy zwrot.

Wojtek
Gość
Wojtek

Wydaje mi się że na indeksie dolarowym
(DX. F) prawdopodobnie buduje się formacja prostokąta

Konrad
Gość
Konrad

Przy okazji „weekendowej” jeszcze kilka ciekawostek. W tygodniu, który rozpocznie się 11.05.2020, tzw.ruch wsteczny rozpoczną niemal jednocześnie aż 3 planety!! Mowa o Wenus[13-go], Jowiszu[14-go] i Saturnie[11-go]. Będzie to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Posiłkując się „Cyklami planetarnymi na giełdzie”: -w przypadku Jowisza: „Tydzień, podczas którego Jowisz wchodzi w ruch wsteczny, bardzo często wyznacza zmianę trendu na giełdzie, przeważnie rozpoczynają się spadki.” Przykład idealnie pasuje do roku 1994, kiedy ludzie myśleli, że na giełdzie można tylko zarabiać i nagle przyszła retrogradacja [28.02.1994] i bolesna nauczka! Mam tu na myśli tych, którzy po marcowym krachu założyli rachunki u brokerów i teraz cieszą się jak… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

systematycznie czytam co tydzień blog Merrimana ,więc dla zainteresowanych link
https://www.mmacycles.com/free-weekly-forecast/ wujek google dobrze przetłumaczy

rubik
Gość
rubik

Ruch wsteczny planet wynika z tego, że zarówno Ziemia jak i inne planety krążą wokół słońca i raz widzimy je będąc z tej samej strony naszej macierzystej gwiazdy (ruch prosty) a raz znajdujemy się po przeciwnej stronie niż obserwowana planeta (ruch wsteczny). Odbywa się to wszystko w stałych cyklach. Nie wiem dlaczego miałoby to mieć wpływ na punkty zwrotne na rynkach.

Roland
Gość
Roland

Wracamy do krachu, nie będzie już żadnych wzrostów. I tak te wzrosty były kompletnie nieracjonalne.

cherry
Gość
cherry

Witam, jak ma być krach, no to na niego poczekajmy.

Ja na rynek poczekam, na nowych szczytach.

Udanych zagrań.

Pzdr

Mirek
Gość
Mirek

Cherry.
Czy mógłbyś, proszę Cię bardzo odnieść się do Twojej wypowiedzi i napisać pokazać schemat tego co masz na myśli.Mire

cherry
Gość
cherry

Odpowiadam Mirkowi. Wpis o SP. Tak jak pisałem o SP korekta się należała. Fakt jest taki, że korekta zeszła do poziomów 2770. Informacja, którą dostaliśmy, to mamy zakończenie impulsu wzrostowego czyli struktury 5tki w fali A. Zakres tej fali grany był w przedziale cenowym od dołka okolice 2160 do szczytu 2960. Jeśli SP będzie bronić 2720, to obecny spadek nazwę falą awB w korekcie, wtedy powinni zacząć falę bwB np. do poziomu 2880. Co dalej, poczekajmy aż rozegrają lub zanegują założenie. FW. W czwartek ogłoszony alarm dał wynik = luka w dół. Co dalej z FW moim zdaniem mamy po… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

dwie harmonie – 1591 oraz 1572

Roland
Gość
Roland

Nowe szczyty to marzenie ściętej głowy teraz. Wszystko układa się w nowe dołki na indeksach. Szczegóły w filmikach Pana Dariusza.

andy
Gość
andy

Roland zerknij na D1 liniowy w tym momencie ,żaden dołek/wig20; fw20/ ani z lewej ani z prawej strony nie został przebity

Roland
Gość
Roland

Na wszystkich najważniejszych indeksach na świecie mamy negatywne formacje świecowe potwierdzone dzisiejszymi spadkami.

cherry
Gość
cherry

Wpis na godz. 16.00

SP potwierdza kierunek do góry, jakby dzisiaj dojechali do 2860 to sukces byka, wtedy konsola i jutro zaaktualizuje wpis.

Daxa zagrałem, więc napiszę cel dla tego rynku to pokonanie 10570 powinno dać dynamikę w górę, nawet do 10700, tutaj odpoczynek i 10830 celem, stąd korekta.

FW mamy jeden cel zakończyć sesję nad 1615, jeśli byk tego nie zrobi, jutro poprawienie dołku w stosunku 80/20, poczekajmy. Sukces byka to zagranie na fixie, to cięcie tlenu dla miśka i close w okolicach 1625, do wioseł.

Udanych

Nowy
Gość
Nowy

Panie Darku, uda się wybić dzisiaj 10460 i zameldować 100 pkt. niżej??? Oj trzeba uważać, bo byczek broni zakresu OB.