Analiza weekendowa ……

Doszedłem do wniosku że ostatni tydzień nie wniósł znaczących zmian w sytuacji technicznej , właściwie to dalej obowiązuje wszystko to o czym mówiłem tydzień temu. Dlatego chciałbym sobie dzisiaj odpuścić „weekendową” a wszystkich zawiedzionych tą decyzją przeprosić.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakcherryDominorubikAdam.mendyka@onet.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Gość
Jerzy

Racjonalnie. Pozdrawiam. Można się skupić na własnych analizach.

Piotr
Gość
Piotr

Ja tylko nie rozumiem dlaczego giełdy nie lecą , kto je trzyma ?

Sylwek
Gość
Sylwek

Do Piotra . Giełdy trzyma Fed i inne banki centralne

Domino
Gość
Domino

Widocznie grubasy nie sprzedali jeszcze akcji i dlatego tak trzymają. Mnie tylko zastanawia jedno czy jeszcze nadbija na Fw20 poziom 1670, bo tak może się zdarzyć. A Daxa np. wyciągną w rejony powyżej 11000 a SP500 w rejon 2950 – 3000. No zobaczymy, ale ja stawiam, że tak może być.

cherry
Gość
cherry

Witam, odpowiem krótko do Domino, to co napisałeś jest w grze. Jedna poprawka fw na 1695 i jeszcze wyżej,
Tak dla przypomnienia szkic fw z H1 dawany na forum jest w grze.

Udanych zagrań.

Pzdr

Domino
Gość
Domino

Cherry a czy bierzesz inny wariant pod uwagę ? Bo mój drugi to dynamiczne przebicie dzisiaj 1600 w dół i znowu ruch w kierunku 1550 – 1560. Takie mi chodzą scenariusze na ten tydzień. Zobaczymy, który scenariusz grubasek wybierze. Uważam tak, gdyż patrząc na Daxa to wydaje się, że powinien mocniej odbić w dół od poziomu 10600. I ewentualnie dopiero później próba wzrostu. Dlatego spodziewam się dzisiaj próby najpierw mocnego odejścia
w dół na Daxie. I jak dla mnie kluczowa będzie godzina 14:30. Wtedy może zacząć się mocniejszy zjazd w dół.

Domino
Gość
Domino

Jednak drugi scenariusz u nas realizują, szybki spadek do poziomu co najmniej 1580.

cherry
Gość
cherry

Domino, grając dt biorę każdy wariant pod uwagę. Obecnie wystartowała fala 3, którą potwierdzi jutrzejsza luka w górę.
Dobrze będzie jak byk zamknie sesję nad 1609, tam idzie. Popatrzmy za 10 minut odpowiedź.

Udanych

Domino
Gość
Domino

No właśnie podobnie uważam Panie Darku. U nas dzisiaj słabizna i co ciekawe Lop silnie rósł jak przebijali 1600 więc zapewne pakowali S. A na koniec sesji wyrzucili z S tych co brali ok. 1580. Odnośnie luki w górę, której spodziewa się Cherry to rzeczywiście może być gdyż Dax aktualnie wybija 10600 a SP 500 ma ochotę pójść powyżej 2900. Nie zdziwię się jak jutro rano zobaczymy Daxa ok. 11000. Tylko biorąc pod uwagę jak nasi są słabi to może to być kolejna szansa wejść w S powyżej 1600 u nas. Ale po dzisiejszej sesji wątpię aby mogli nadbic 1670… Czytaj więcej »

cherry
Gość
cherry

Teraz odpowiedź do Admina. Wybita linia silnym ruchem, tak jak widzieliśmy, mogła także być zakończeniem korekty na fibonie 62, czyli na szkicu falki c w2. Na H1 z kolei widać, że był to test dolnej bandy kanału wzrostowego (mam na szkicu roboczym) i trendowej, z natychmiastową reakcją popytu. Tak jak wszyscy wiemy rynek pokaże co zechce. Jednak od kilku sesji pilnuję scenariusza wzrostowego, który wyrysowałem na szkicu. Luka w górę zakładana na open nad 1610, nad linią trendu, a następnie walka o 1628, ten poziom to dla mnie klucz, a styl i jakość, jak tak zagrają, powie co dalej. Czekamy… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

Cherry ja Ciebie też bardzo szanuję i cieszę się że jesteś z nami. Zmieniam zdanie dość często gdyż gruby już nie jeden raz przewiózł mnie po betonie i wolę szybko reagować na płynące sygnały. Też chciałbym abyśmy drobni byli w stanie zagrać razem z nim. Dzisiejsza wnikliwa obserwacja sesji zmusiła mnie do zmiany założeń i zresztą słusznie. Widząc jak zaczynamy odpadać od poziomu 1620 założyłem dynamiczne zejście poniżej 1600 na dzisiejszej sesji. I zresztą dobrze, gdyż udało się wyrwać 20 pkt. Mimo to nie wykluczam podejścia w górę, a powiem więcej nawet chciałbym abyśmy podeszli pod 1700 z uwagi na… Czytaj więcej »

Adam.mendyka@onet.pl
Gość

A później co?

rubik
Gość
rubik

poczekaj do maja 🙂