Złoto pokazuje że gospodarki klękną a rynek akcji nie „zostanie dłużny”?

Zainteresował mnie wykres złota , który technicznie jest nadzwyczaj ciekawy. Dlatego postanowiłem kilak słów o nim napisać.

Na początek wykres wieloletni aby lepiej zrozumieć i zobaczyć to co rysuje wykres.

Po spadku od szczytu z 2011 roku i osiągnięciu poziomu ok. 1050 złoto jest obecnie cały czas w trendzie wzrostowym i to niemal w każdym przedziale czasowym. Szczególnie zwróciłbym uwagę na dwie równe korekty przedzielone wyraźną „trójką” co wskazuje na charakter jednej dużej korekty pędzącej 1:1. Wybicie z drugiego OB jest już za nami ale po nim nastąpiło cofnięcie co za chwile zobaczymy na wykresie dziennym. Patrząc na powyższy wykres można już brać mocno pod uwagę ruch z wybiciem historycznego do tej pory szczytu. Choć oczywiście jak to zawsze bywa na drodze mamy wyraźną strefę oporu , która niewątpliwie ma szanse powstrzymać wzrosty. Z drugiej strony pamiętajmy że w trendzie wzrostowym, opory są po to aby je łamać. Zobaczmy zatem teraz wykres dzienny bo i on idealnie wpisuje się w założenie możliwości pokonania szczytu z 2011.

Jak widać dokładnie , po osiągnięciu dołka na wymiarze OB , cena złota poszła w górę wybijając szczyt. Jednak według mojej oceny szczyt nie został wybity przez impuls bo ten skończył się na poziomie ok 1645 ale przez następującą po nim korektę pędzącą, na tę chwilę w układzie 1:1. Taka korekta (w środku mamy „trójkę”) to efekt bardzo silnego rynku a to powinno oznaczać tyle że być może dzisiaj zaczyna się właśnie fala 3 dużego impulsu od dołka na OB tygodniowym. Jeśli te dwie korekty pędzące , zarówno z tygodniowego jak dziennego połączymy w całość to wygląda na to że silny wzrost ceny złota dopiero się zaczyna. To moim zdaniem stwarza mocne podstawy do tego aby brać pod uwagę nowe historyczne szczyty. Pewne geometrie wskazują na okolice 2000. Jeśli złoto miałoby tak rosnąć to co czeka rynki akcji? Na to pytanie niech sobie każdy odpowie sam.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
NowakRadexNowyCezaryPrzemek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roland
Gość
Roland

Ostatnio złoto chodzi identycznie z akcjami. Czy rekordy na złocie mają oznaczać nowe szczyty na akcjach?

Jarek
Gość
Jarek

OK – ale w takim razie dlaczego USD daje inny sygnał? Złoto, bitcoin, czy nawet akcje to takie antydolary. Krypto się zbiera, akcje też moim zdaniem ruszyły – może nie w Polsce ale gdzie indziej…

nowy
Gość
nowy

fw 2619 lub 2626-28 i w dół.

Cezary
Gość
Cezary

To rok podałeś …? Czy co?

Nowy
Gość
Nowy

Przepraszam, czeski błąd. 1619 lub 26-28 miało być.

Radex
Gość
Radex

A co tam w USA sie wydarzylo ze oddali prawie caly wzrost ? Tylko kwestia ropy ? Czy realizacja zyskow ?

Nowak
Gość
Nowak

ubrali byczka,
pytanie, czy zrobią jeszcze jeden nawrót, czy będzie tąpnięcie,
ktoś doszukał się ilu brokerów popłynęło na ropie poza tym co napisali na bankier.pl ?