Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 13.02.2020.

Za nami wzrostowa sesja na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX i to w równym stopniu procentowym. Oba rynki mogą pochwalić się zwyżką o 0.9% (DAX dokładniej 0.89).

Indeks WIG 20

Druga wzrostowa świeca , drugi cień od góry i coraz bliżej wybicia szczytu na 2139. Taki obraz mamy na wykresie dziennym indeksu WIG 20 po wczorajszej sesji. Maksimum wypadło na strefie na Koronę z niższego interwału i w efekcie delikatny cień podażowy. Mimo wszystko w dalszym ciągu powinniśmy spodziewać się ataku na szczyt i co za tym idzie dojścia co najmniej do poziomu ok. 2145. Oczywiście zawsze może nastąpić zwrot ale trudno przychodzi mi myślenie o czymś takim, zwłaszcza w świetle tego co dzieje się za oceanem i chociażby na DAX. Jednak z drugiej strony unikałbym założeń o czymś mocniejszym w górę a to chociażby ze względu tego co pokazują takie indeksy jak WIG – Banki czy WIG- Energia.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 widać reakcję przy strefie na Koronę jednak jej zasięg kwalifikuje się jako ruch korekcyjny przed kolejnym wyjściem na szczyt i kontynuowaniem tendencji wzrostowej. Realizacja takiego scenariusza powinna dać nowy szczyt , którego upatrywałbym albo w rejonie strefy oporu ok. 2145 albo nieco wyżej bo na ok. 2160 na linii trendu spadkowego.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX wzrostowa świeca i nowy historyczny szczyt. Trend wzrostowy trwa w najlepsze i jedyne co możemy brać pod uwagę to to, iż kiedyś wszystko się kończy ale dopóki wykres nam tego nie pokaże to nie robimy nic przeciwko trendowi. Faktem jest , że wykres intra pokazuje , iż ten koniec jest już chyba naprawdę bliski i pora rozglądać się za korektą – co najmniej.

Na wykresie intra 1H mamy wzrost który od dolnego ograniczenia OB zrobił już. chyba cały impuls gdzie ostatnia fala jest klinem.Wybicie niebieskiego OB równoznaczne z wybiciem klina powinno sprowadzić cenę co najmniej do strefy wsparcia i zasięgu czerwonego OB i to pomimo pośrednich stref wsparcia jakie są po drodze. Z drugiej strony pamiętajmy o układzie dziennym i jeżeli na intra wypełni się zakładany spadek to na dziennym może to oznaczać początek większego spadku który powinien zawędrować co najmniej gdzieś w okolice 12900-13000.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AnnamaxDariusz BartłomiejczakKrzysztofŁiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

Już na samym otwarciu mamy wybicie ostatniego potwierdzonego dołka z wykresu 1H , słabość jest porażająca. Niedźwiedzie uczyniły pierwszy mocny krok w celu wybicia dołka na 2090 i ataku na dołki z wykresu dziennego. Jeśli ewentualny ruch w górę nie zdoła wybić wczorajszych szczytów a wykreuje jedynie korektę to będzie zabawa na całego.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Darek przecież tutaj nic się nie dzieje , LOP stoi cały czas w miejscu i zabawa po 20 pkt góra dół , od 3 lutego zroblliśmy w sumie 60 pkt , tyle to nieraz dziennie jest robione . Ta luka na 2159 jest pewnie celem byków , mamy 2 luki także jeszcze jedna by pasowała jako luka wyczerpania , a potem jest luka na 2070 do zamknięcia ,jest jeszcze taka szansa że najpierw zejdą do 2070 jako korekta abc i potem dopiero na to 2159 też jako duże abc .

Krzysztof
Gość
Krzysztof

własciwie teraz to już korona w górę na FW20 może być w grze przy 2095, S&P na wsparciu rysuje już dolny cien , Dax też na wsparciu , usd/jpy też już rysuje dolny cień na H1 , nie ma u na obrotó , LOP w miejscu , także cięzko będzie z mocnym ruchem w jednym kierunku a jeszcze jesteśmy bardzo blisko wsparcia na 2050 ,

Łiktor
Gość
Łiktor

Jeśli mówimy o koszcie pół miliarda dolarów za przestój tylko jednej fabryki przez 5 dni, a to biedzie min parę tyg. , to przesłanka do poważnej korekty na giełdach. Ja trzymam i tym razem nawet nie widzę potrzeby do zamykania połowy pozycji. Wracam do łóżka.

max
Gość
max

Dax SELL 13722 SL 13727

max
Gość
max

SL wybity , buy13724 SL 13715

Łiktor
Gość
Łiktor

Wygląda to byczo ale ja bym poczekal aż przynajmniej zamknął lukę. Mi się wydaje że jeżeli brać L to po cofnięciu do zbudowania drugiego ramienia orgr.

max
Gość
max

DAX SL 13734 , BRENT SL 55,30 opór na ropie 57, 80 ( istotny )