Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 27.03.2019

Niestety wczorajsza sesja mogła co najwyżej uśpić wszystkich, którzy wyznaczyli sobie zadanie śledzenia notowań. Tak naprawdę to nie ma powodów dla których dzisiejszy komentarz miałby się pojawić jednak postanowiłem zwrócić uwagę na drobne szczegóły, które być może okażą się tymi gdzie „tkwi diabeł”.

Indeks WIG 20

Na indeksie WIG 20 mamy wyraźną ale dość słabą obronę wsparcia w postaci strefy jak i wybitej linii trendu. Samo miejsce jest dobre do zatrzymania spadku. Pamiętajmy jednak o tym co mówiłem w weekendowej i nie dawajmy sobie wielkich nadziei , ze to już dzisiaj rozpocznie się zmiana kierunku i powrót do wzrostów w takim wydaniu na jakie czekają byki.

Na wykresie intra kontraktów możemy spokojnie dostrzec, ze odbicie jakie ma miejsce jest najprawdopodobniej korektą i to korektą na ukończeniu. Jeśli obecna strefa oporu zatrzyma wzrost to możemy spodziewać się zejścia na nowy dołek. Jedyne co wówczas nam zostanie to zastanowić się czy będzie to ostatnia fala w impulsie czy może początek tzw. fali 3 w 3. Widoki na całkowite zakończenie spadku w obecnej sytuacji są naprawdę minimalne.

Indeks DAX

Na DAX zwrócimy uwagę na powstałe dwie ostatnie świece broniące strefy wsparcia po wykonaniu spadku wielkości OB. Tu jest przygotowany grunt pod powrót do trendu wzrostowego, zwłaszcza że odbicie ma miejsce również od linii trendu. Oczywiście silne wsparcie wywołuje reakcję i na tę chwilę tak to należy traktować ale nie zapominajmy o trendzie. Wybicie ostatniego potwierdzonego dołka jest tylko wskazaniem na możliwość zmiany trendu i dlatego w przypadku kontynuowania odbicia ważnym będzie rejon 11700. Jeśli jednak odbicie nie będzie kontynuowane a cena wybije minimum z przed dwóch sesji to będziemy mieli jeszcze bardziej wiarygodne wskazanie na zmianę trendu dziennego i powrót do średnioterminowego trendu spadkowego (w tej sytuacji się nic nie zmieniło przez ostatnie wzrosty).

Na wykresie intra kontraktów na DAX widać, iż spadek jaki miał miejsce wpisał się idealnie w układ korekty a zasięg OB skutecznie, jak na tę chwilę powstrzymał zapędy niedźwiedzi. Wczorajsza sesja doprowadziła cenę do pierwszej istotnej strefy oporu, która ma duże szanse na przetestowanie siły popytu. Jeśli reakcja podażowa nie zdoła sprowadzić ceny poniżej ok. 11320 to można założyć że kolejny ruch wzrostowy będzie kierował się w okolice 11630. Sam fakt powstrzymania spadku w takim miejscu , daje mocne podwaliny pod ruch wzrostowy o znacznie większym zasięgu bo nawet na nowy szczyt. Pamiętajmy jednak o tym, ze nieudana próba pokonania obecnej strefy oporu i dokonanie się w jej okolicach ewentualnej zmiany trendu na niższych interwałach będzie oznaczała, a w każdym bądź razie powinna oznaczać zakończenie ruchu powrotnego do wybitej linii szyi RGR i spadek o co najmniej ok. 400 pkt czyli niemal idealnie do strefy wsparcia w rejonie 11050.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bibi34........ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2134640
ZA MOMENCIK…..nie będzie nudy