Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 28.02.2019

Za nami kolejna sesja tygodnia podczas której indeks WIG 20 stracił na wartości -1.36% a indeks DAX spadł o -0.46%. W przypadku naszego rynku , spadek ma już dość spore znaczenie ale jeśli chodzi o DAX to tu dalej nic złego się nie stało.

Indeks WIG 20

Brak wybicia 2380 i wyraźna reakcja po reteście linii trendu zdaje się być zapowiedzią spadku najpierw w kierunku 2300 a dalej po wybiciu tego poziomu w kierunku 2220-2250. Jest co prawda możliwość uniknięcia tego ale popyt nie mógłby dopuścić do wybicia dołka na 2313 czyli nie mógłby zejść pod formację DB co wydaje się dość mało prawdopodobne. Ogólnie rzecz ujmując jesteśmy już od dłuższego czasu w takiej sytuacji gdzie naprawdę trudno jest określić konkretny kierunek na jakiś nieco dłuższy okres czasu. Obroty na sesjach najczęściej są mizerne co również pokazuje jakby rynek na coś czekał . No i ten LOP na kontraktach.

Na wykresie intra nastąpiło gwałtowne wybicie strefy na ok. 2350 , która teraz stanowi bardzo silny opór . Spadek co prawda zatrzymał się na kolejnej silnej strefie wsparcia w okolicy 2330-2335 tylko czy to może być wskazanie na koniec spadku? Moim zdaniem co najwyżej na korektę po której dalej rynek pójdzie w dół . Atak i wybicie dołka , a właściwie dwóch dołków na ok. 2320 to dalszy spadek do ok 2300 a po nabraniu rozpędu nawet do ok. 2240. Musimy zdawać sobie sprawę że od szczytu na 2427 cały czas mamy trend spadkowy , który ani na chwilę nie został złamany. W okolicy 2380 mieliśmy niemal równy poziom szczytów ale dokładnie patrząc było to po kolei 2382,2382 i 2381. Niby punkt ale niżej . Zatem zgodnie z trendem trudno jest wskazywać na to że najbliższe strefy wsparcia zakończą go.

Indeks DAX

Na indeksie DAX cały czas utrzymany jest dzienny trend wzrostowy a ostatnie 3 sesji to walka o utrzymanie wyjścia nad linie trendu a z drugiej strony obrona strefy oporu. Po wczorajszej sesji mamy formację Harami , zatem teraz pora na jej potwierdzenie i rozpoczęcie spadku albo na jej zanegowanie i atak w kierunku 11700.

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX , trend wzrostowy jest cały czas utrzymywany. Obecnie po korekcie równej mniejszemu OB powinniśmy dalej wyjść na nowy szczyt . Jeśli jednak tego nie będzie a rynek wybije w dół 11420, to dostaniemy wskazanie na rozpoczęcie spadku w kierunku 11260 na dobry początek a później w rejon 11000.

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o