Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 26.02.2019

Pierwsza sesja nowego tygodnia , na rynkach jakie omawiamy każdego ranka , przyniosła lekkie wzrosty. I tak indeks WIG 20 zyskał 0.68% a indeks DAX urósł o 0.42%. Trzeba jednak powiedzieć, iż żaden z wzrostów nie dokonał najważniejszych zadań jakie stoją przed obozami byków na obydwu rynkach.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym , po mimo utworzenia białej świecy, cena nie zdołała wybić 2381 i zamknąć się powyżej. To zostawia otwarta na oścież bramę do dalszego spadku indeksu w okolice 2300 a dalej 2220-2250. Gdyby spojrzeć tylko na TOP 5 jaki omawiamy w weekendowych to trzeba byłoby powiedzieć, iż mimo wszystko nieco więcej szans jest na wybicie 2380 przez indeks ale niestety sam indeks dalej trzyma nas w niepewności.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 widać wyraźną konsolidację w zakresie ok. 30 pkt . Końcowa część sesji dała kolejne odbicie od strefy oporu na ok. 2380-2382. To najprawdopodobniej skieruje kontrakty ku dolnemu ograniczeniu na ok. 2350 . Na tę chwilę trzeba powiedzieć sobie również jasno to, że dołkowa formacja DB i ruch do okolic 2382 jest tylko i wyłącznie korektą swingu od 2388 i jeśli cena wybije 2350 w dół to będzie to już poważne wskazanie na możliwość spadku na nowe dołki a dopełnieniem tego będzie zejście i wybicie 2330. W typowym Dt oczekiwałbym zejścia do okolic 2350 i tam kolejnych rozstrzygnięć. Warto mieć na uwadze fakt, iż w 2382 uderzaliśmy w krótkim czasie 3 razy  a zejście do 2350 będzie również trzecie. Taka ilość uderzeń to raczej zapowiedź, iż ewentualne kolejne może być już wybijające.

Indeks DAX

Na DAX doszliśmy do strefy i tym samym zrealizowany został podstawowy zasięg odbicia wyznaczony tu na blogu już jakieś 3 tygodnie wcześniej. Malutki Pin bar jaki powstał po wczorajszej sesji jest dla mnie osobiście zbyt słabym sygnałem aby brać już mocno pod uwagę powrót do spadków średnioterminowych czy chociażby wejścia w większą korektę do okoli 10900. Jest strefa , jest linia trendu jest i też jakaś reakcja. Jeśli cena zdoła spaść i wybić w dół 11370 a następnie 11260 to będzie to już miało swoją niedźwiedzią wagę ale dopóki to nie nastąpi to trzymam się trendu wzrostowego w wymiarze dziennym swingowym i tyle.

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX możemy chyba śmiało założyć, że dzisiejszy poranek powinien sprowadzić ich cenę w okolice 11425. Jeśli ta okolica nie powstrzyma spadku to kolejne poziomy do osiągnięcia przez niedźwiedzie znajdują się na ok. 11350 i 11270. Oczywiście powstała formacja DT choć ma niewielki teoretyczny zasięg może być początkiem trendu spadkowego w Dt ale tu istotna będzie ewentualna korekta wzrostowa. Tzn. skąd nastąpi i jaki będzie miała zasięg.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o