Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 10.10.2018

Wtorek był dniem byka, zarówno indeks WIG 20 jak i indeks DAX zyskały na wartości i na koniec swoich sesji „świeciły” na zielono. W pojedynku obu indeksów wygranym został ten nasz, który zyskał 1.22% co jest wartością znacznie większą od 0.25% na DAX. Pytanie teraz brzmi co z tego wyniknie?

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała biała świeca , która w najbliższym sąsiedztwie strefy wsparcia utworzyła formację Przenikania i wlała w serca byków nadzieję na odwrócenie tendencji spadkowej z ostatnich sesji. Teoretyczne szanse na taką zmianę są jak najbardziej realne za sprawą spadku w dotychczasowej postaci korekty prostej. Jednak na wykres należy patrzeć z szerszego ujęcia i w takim spojrzeniu widać wyraźnie, że jest to tylko możliwa opcja. Po pierwsze należy potwierdzić formację świecową, po drugie wybić zakres OB i po trzecie nie dopuścić do spadku wybijającego wczorajsze minimum. Spełnienie tych warunków powinno zagwarantować wzrost nad poziom 2321 ale już nie koniecznie nad 2396. Zatem średnioterminowi inwestorzy mogą dalej mieć jeszcze „wolne”. Osobiście nie jestem przekonany na tę chwilę czy są odpowiednie warunki do tego aby kupować z jakąkolwiek perspektywą czasową. Dlaczego? Jakby nie było to spadek z przełomu sierpnia i września wybił ostatni potwierdzony dołek a wzrost jaki po nim nastąpił niemal idealnie wkomponował się w układ korekty tworzącej prawe ramię RGR. Zatem wyznacznikiem czy jest podstawa do kupowania z perspektywą chociażby nadbicia szczytu z 1.10 powinna być sytuacja w ujęciu intra.

W takim interwale czasowym mamy silne odbicie od strefy na Koronę (na marginesie idealne zrealizowanie scenariusza przedstawionego w wczorajszej analizie porannej), które jednak nie zdołało wybić na tę chwile OB i jest tylko powrotem do wybitej dynamicznie strefy wsparcia zamienionej na strefę oporu (ten ruch był również przewidziany w weekendowej). Oczywiście mam tu na myśli strefę w obszarze 2260-2265. Bez jej wybicia w górę nie ma co myśleć o L a tylko szukać dalej okazji na S. Po dynamice ruchu wzrostowego z drugiej części wczorajszej sesji jest ogromne prawdopodobieństwo , ze taka okazja może nadarzyć się właśnie w obszarze strefy oporu wymienionej powyżej. Zdaję sobie sprawę, że nawet powstanie sygnału może być chwilowym sukcesem niedźwiedzia jednak swingi wskazują na tendencję spadkową i w przypadku jej kontynuacji nagroda może być ciekawa bo wybicie wczorajszego minimum da dużą szansę na realizację czegoś interesującego i to z dziennej perspektywy.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym widać silnego Pin bara utworzonego w strefie na koronę , który może okazać się sygnałem na dość długi ruch wzrostowy. Równocześnie należy sobie zdawać sprawę z tego na jakich poziomach jesteśmy i próba ich obrony jest tak naturalna jak to że po nocy przychodzi dzień a po dniu noc. Wystarczy spojrzeć na wykres tygodniowy aby wiedzieć jakie znaczenie ma obrona tych poziomów. Zatem sam Pin bar jest według mnie sygnałem do wykorzystania jednak z pełną świadomością tego że jego zanegowanie może przynieść naprawdę opłakane skutki dla byków i dlatego podejmowanie ryzyka kupna musi być tu zabezpieczone SL do potęgi. Z perspektywy dziennej mamy układ trendu spadkowego i powiedzmy sobie szczerze, nawet jeśli wczoraj był faktyczny dołek to i tak najprawdopodobniej średnioterminowy ruch wzrostowy da jeszcze szansę na kupno i to przy znacznie większym prawdopodobieństwie takiego ruchu. Potwierdzenie Pin bara musi zostać wzmocnione wyjściem nad strefę oporu z okolic 12100-12140 bo bez tego będziemy mieli tylko do czynienia z re-testem wybitej strefy. A jak wygląda sytuacja na niższym interwale?

Na wykresie intra mamy wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu i szansę na zmianę trendu jednak wzrost dotarł tylko do zakresu OB co nieco komplikuje sprawę. Wydaje się, że do podjęcia decyzji o wejściu w L potrzebnym byłoby schłodzenie i tu dobry poziom to okolice 11880, a następnie kolejny ruch wzrostowy. Osobiście uważam, że jeśli musiałbym wchodzić w rynek to w tej chwili mimo wszystko celowałbym w S . Jednak za najlepsze rozwiązanie przyjmuję wstrzemięźliwość od decyzji i poczekanie na wyklarowanie się sytuacji. Nie mówię tu o sclapingu bo to jest inna sprawa i co do niej nigdy nie zabieram głosu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Łiktorbibi34........Fightclub250Dariusz Bartłomiejczakandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość
cherry

Witam w dwóch zdaniach sytuacja na fw.

Gramy w górę, jeszcze w fali korekcyjnej, ale w fali impulsu, więc nie będę ździwiony jak pomęczą nas do poziomu 2245-8 i stad nastąpi odpalenie w kierunku 2270, tutaj czapa, następnie obrona 2260 i podstawowy ruch w górę najpierw na 2285, a w opisywanej fali nawet nad 2300.

Gdzie brać L, L jak dadzą do zakupu w przedziale 2238-2248, jeśli nie dadzą to już sami odróbcie prace domową i sobie wyliczcie, na kontrze z 2285. założenie opisane nie dopuszcza pokonania 2235.

Udanych zagrań.

poziom fw na godzinę 9.00 – 2257/58

Pzdr

andy
Gość
andy

na fw pierwsza korekta miała 43pkt i była ostra,wczorajszej korekcie do równości zabrakło 4pkt., i na zasadzie zmienności korekt powinna być odmienna i może być TR i na ten układ zagrywam,

Fightclub250
Gość
Fightclub250

A może przebijemy 2200 … ?

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Mój plan to dojście do 2200 odkup wszystkich esek i sukcesywnie kupowanie L ( po 2) usredniajac

Fightclub250
Gość
Fightclub250

15:51

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Powoli L dobierane 15:53

Fightclub250
Gość
Fightclub250

Czy spada czy rośnie jestem optymistą. W weekendowej napisałem że zakładam 2150 i robię to sporadycznie ale będę sobie do tego momentu usredniac. Jak zmieni się kierunek to zawsze coś będę mieć.

bibi34........
Gość
bibi34........

Dax ,NO I JEST FALA E ,jak ta lala,moi drodzy fala E często nie dociera do kresek,ale jaszcze częściej je przebija,więc znowu ryzyko należy podjąć,a jest o co walczyć nawet 14000.

Łiktor
Gość
Łiktor

Dziśw w nocy , albo jutro na sesji będę odwracał pozycję na L pod falę drugą impulsu spadkowego . W handlu pozasesyjnym Nasq 100 osiągnął ponad 5% i liczę na jeszcze jakieś -0,4 w nocy lub w czwartek na sesji . nie będę raczej długo się czaił tylko się odwrócę .

Łiktor
Gość
Łiktor

konkretny poziom to 6990

Łiktor
Gość
Łiktor

obserwując powstałą lukę uważam 6,848 za poziom bardziej właściwy na zamknięcie S i podebranie L na podbitkę .