Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 18.09.2018

Pierwsza sesja nowego tygodnia, tygodnia w którym wygasają serie czerwcowe kontraktów, upłynęła na spadkach indeksu WIG 20 jak i indeksu DAX. W obu przypadkach utrata wartości miała inny charakter ale w efekcie końcowym „minus” jest na jednym i na drugim. Indeks WIG 20 stracił -0.94 % co jest większym wymiarem od -0.23% jakie oddał indeks DAX , i zamknął się na poziomie 2211.

Indeks WIG 20

W wyniku dalszej słabości jaka gości na naszym parkiecie, na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała czarna świeca , która tym razem wyraźnie naruszyła linię trendu. Zamknięcie co prawda wypadło na poziomie niemal identycznym jak zamknięcie z ostatniej środy, co stwarza możliwość powstania układu DB , jednak liczenie na taką formacją jest co najmniej mocno przedwczesne. W trendzie spadkowym jaki trwa już 3 tygodnie należałoby założyć, iż wartość indeksu będzie raczej jeszcze spadać w kierunku strefy jaka jest w rejonie 2180.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy kolejny nowy dołek czyli zachowany trend spadkowy i to zarówno w wymiarze typowo Dt jak i tym swingowym. Dla pierwszego wymiaru poziom 2223 oddziela nas od ewentualnej zmiany trendu , natomiast dla zakresu swingowego jest to 2256. Ważnym poziomem oprócz tych dwóch wymienionych jest jeszcze rejon 2240. Wszystkie te strefy to idealne miejsca do szukania okazji na S w wymiarze swingowym. Jeśli kontrakty wybiją jednak wcześniej 2202 to dojdzie ten poziom jako kolejny do tego samego działania. Wydaje się, że właśnie wybicie 2202 jest tym co najbardziej zasługuje na realizację. Pamiętamy o wyższym interwale dziennym i strefie, która wydaje się być taką, którą należy przetestować.

Indeks DAX

W przypadku indeksu DAX trudno jest napisać coś innego niż to co pisałem w piątek i o czym mówiłem w weekendowej. Tu w dalszym ciągu znajdujemy się pod silną strefą oporu a bez jej pokonania obowiązuje tylko jeden słuszny kierunek. Z nieco szerszej perspektywy mamy wzrost od dołka z marca w postaci , która może być impulsem i od tej strony patrząc cały czas znajdujemy się w korekcie jednak nie lekceważyłbym innego spojrzenia w którym wzrost od marca był częścią większego układu korekcyjnego co przełożyłoby się na wybicie dołka z marca. W tej chwili podejmowanie decyzji do zajmowania pozycji w dłuższym czasie niż godzinowym jest mocno ryzykowne i tu warto poczekać na wybicie jednego z ważnych poziomów, tzn. strefy oporu bądź dołka.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX mamy widoczny układ ewentualnej formacji RGR , najbliższa strefa wsparcia byłaby wówczas również „linia szyi” tej formacji. Jej wybicie powinno przynieść nam spadek o kolejne 100 pkt. Obrona tej strefy to szansa na nowy szczyt w układzie swingowym i kolejny atak na strefę oporu wynikającą z wykresu dziennego. Zaraz na początku sesji będę zmieniał poziom SL ustawiając go tuż nad nad świeca Pin bar czyli w okolicy 12113.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
cherryDariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Kubusie przetestowały 12 000 w nocy … narazie dołki bezpieczne 😉
https://www.bankfotek.pl/view/2125374
Pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

Mamy fajną strefę wsparcia na dax (h1) ale ja już miałem pozycje więc czekam na nadbicie dołków i jeszcze jedno wejscie w longa w rejonie 12 085-90 pod formacje harmoniczną z m1
https://www.bankfotek.pl/view/2125381

cherry
Gość
cherry

Witam, na fw do obserwacji 2255, 2268, 2287. To najbliższe cele, a potwierdzi je dzisiejszy close nad 2240. Dodopóki grają pod 2300, w kazdej chwili mogą zakręcić, tam linia trendu. Plusem dla byka będzie obrona 2226 w cenach zamknięcia i wyjście dt nad 2236. Pzdr

Tom'as
Gość
Tom'as

Ja już po dokładce … szkoda że Pan nie wrzucił komentarza ..pisałem pod co zagranie … co prawda nadbili 20pkt ale zatrzymali się na luce
https://www.bankfotek.pl/view/2125385