Analiza indeksów WIG 20 i DAX przed sesją 30.08.2018

Za nami sesja podczas której to indeks DAX „był górą” nad Indeksem WIG 20. Ten pierwszy zyskał na wartości 0.27% a nasz WIG 20 stracił 0.41% i zakończył dzień na poziomie 2381. Trzeba jednak przyznać, iż wczorajsza korekta była naprawdę niewielka w świetle ostatnich wzrostów. Pozostaje pytanie czy to aby na pewno jest koniec korekty?

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym powstała formacja Harami umiejscowiona na strefie oporu. Ważnym zatem będzie to czy uda się ją zanegować czy jednak niedźwiedzie ja potwierdzą. Zanegowanie to kontynuacja wzrostu w kierunku 2450 potwierdzenie to ruch w kierunku 2330. Patrząc praktycznie od strony fal wydaje się, iż zanegowanie formacji ma większe szanse na realizację ale zobaczymy , bo jeśli mamy do czynienia z korektą wyższego rzędu to wcale tak nie musi być. Oczywiście dalej niedźwiedzie nie mają punktu zaczepienia a dopóki nie padnie poziom 2320 to trudno jest tu myśleć o S no chyba że jakieś łapanie szczytu.

To co wczoraj powstało na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 ma charakter korekcyjny. Choć złamany został poziom 2368 to jednak rynek nie kwapił się do kontynuacji spadku w kierunku 2346. W efekcie całej sesji powstała faza konsolidacji ograniczona poziomami 2373 od góry i 2360/1 od dołu. Zatem wybicie górnego ograniczenia to najprawdopodobniej atak na szczyt i szansa na ruch w kierunku 2425 gdzie czeka ważna strefa oporu cenowego jak i geometrycznego. Wybicie 2361 to realizacja ruchu zapowiadanego przeze mnie wczoraj czyli w kierunku 2346. Tam, na marginesie, znajduje się ważne wsparcie dla kierunku na chyba nieco dłuższy czas niż kilka godzin.

Indeks DAX

Na DAX przystanek choć tak jak wspominałem na początku , przy wzroście wartości indeksu. Nie mamy zatem ani potwierdzenia ani zanegowania formacji odwracającej Spotkanie. Zatem sytuacji nie zmieniła się od wczorajszego wpisu o DAX.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy zejście do strefy wsparcia i do poziomu zniesienia 38.2% ruchu od 12336. Rynek odbił jednak na tę chwilę wykonał tylko wzrost w trzech falach do strefy oporu na 12572. Z perspektywy całego ruchu od wspomnianego poziomu wydawałoby się, że brakuje jakieś fali 5 ale patrząc na strefy i zachowanie ceny możemy mieć do czynienia z odwracaniem kierunku. Gdyby tak miało się stać to pierwszym wsparciem do wybicia jest poziom ok. 12547 a kolejny, znacznie istotniejszy to 12515. Ten drugi stanowi wsparcie, którego przełamanie da już podstawy do brania pod uwagę zmiany kierunku na spadkowy. Jeśli jednak udałoby się wybić wczorajszy szczyt to otworzy się droga do poziomu nawet 12715. Wydaje się jednak, ze słabość która cały czas jest zauważalna gołym okiem wobec zachowania rynku za oceanem, może pozwolić na realizację układu sprzedażowego rozpoczętego sygnałem w postaci Pin bara na strefie oporu w rejonie 12570 i wykonanie ruchu w kierunku ok. 12430.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
jerzybibi.34,,,,,,,,,uuuDariusz Bartłomiejczakandycherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość
cherry

Witam, przeglad rynku dla fw, daxa i sp.

Fw już jesteśmy po teście od dołu wybitej bandy, jej zasieg to 2325, zakłądam, że to cel tego wybicia, jednak na szkicu podałem symulację ruchu na ten poziom. Na szkicu także sygnały dla 3 rynków. Napisze tylko o sp, bo tutaj widać ukończenie impulsu, nie zakończyli w 7 składowych falach to zrobili to wczoraj w 9 podfalach. Kierunek tego runku okreslam na 2840 i stąd na 3000, podobno jeszcze w tym roku?

Udanych zagrań.

https://www.bankfotek.pl/view/2124467

Pzdr

carolllllll
Gość
carolllllll

Ostrożnie z tym optymizmem 😉 . Jak już w polskich wiadomościach trąbią o rekordach na Wall Street to najwyższy czas się zacząć rozglądać za krótkimi. Wszystko zależy od wyborów USA. Cyklicznie winniśmy być w pobliżu wieloletniego szczytu. Ostatnio czytałem analizę z bardzo poważnego źródła mówiącą o tym, że DAX już się nie podniesie do nowych ATH, a dołki dopiero w styczniu przyszłego roku. Osobiście uważam, że do rolowań pozostaniemy w USA w trendzie wzrostowym. Podgrzewają te negocjacje z Meksykiem i Kanadą każdego dnia w trakcie sesji, nic nie znaczące zmiany w umowach są wynoszone na poziom wiekopomnych sukcesów gospodarczych, a… Czytaj więcej »

cherry
Gość
cherry

Komentarz do fw. Takie własne przemyślenia. Nalezy zauważyć, że wczoraj ubyło lopu ponad 1500 sztuk i robił to Nasz Rozgrywający po cenie zamknięcia z przedwczoraj, dzisiaj kontynuuje redukcję lopu. Wniosek mój z tego, ze wyrzucane sa pozycje S i L przez jedną „instytucję” wg przyjętej strategii, tak żeby uśredniona cena i to co złapią od pozostałych graczy dało przyjęty poziom zysku. Jest także jedna zasada, dopóki „instytucja” nie będzię gotowa z ruchem, to niestety na naszym płytkim rynku, cenę będzie regulować, aż stwierdzi, że ma już wystarczająco obcych kontrtaktów, żeby zacząć czyszczenie, oczywiście z umiejętnym uśrednianiem ceny, w tym przypadku… Czytaj więcej »

cherry
Gość
cherry

Witam aktualizacja fw na szkicu, pilnujemy obecnie ruchu na poziom 2357, udanych

https://www.bankfotek.pl/view/2124469

Pzdr

jerzy
Gość
jerzy

Cherry to co napisałeś o uśrednianiu to typowe działanie instytucji .my z cienkimi portfelami musimy szukać innych metod żeby zarobić /ja skalpowanie/

bibi.34,,,,,,,,,uuu
Gość
bibi.34,,,,,,,,,uuu

Tak koniec fali C na DAXE ,jeszcze parę min .łapię L.

andy
Gość
andy
bibi.34,,,,,,,,,uuu
Gość
bibi.34,,,,,,,,,uuu

JESZCZE NIE,czekamy aż wybije 12395.Potem do góry do B w większym TR ,ok 13 tys.

jerzy
Gość
jerzy

niedzwiedzie bronią 2350

cherry
Gość
cherry

Dziękuje za sesję, musze uciekać, aktualne fw, jednym zdaniem pytającym podsumuję czy już jutro zejdziemy pod 2300, udanych

https://www.bankfotek.pl/view/2124479

Pzdr

bibi.34,,,,,,,,,uuu
Gość
bibi.34,,,,,,,,,uuu

http://www.bankfotek.pl/view/2124480
Teraz taki scenariusz…..