Coraz częściej słychać o kupowaniu Bitcoina , czy aby na pewno to dobry moment?

Od jakiegoś czasu z „różnych stron” słychać odgłosy, ze mamy dobry moment do kupowania Bitcoina. Postanowiłem zatem mocniej przyjrzeć się wykresowi tej krypto waluty i napisać jak ja to widzę. Myślę, ze akurat ten instrument można chyba częściej analizować na stronach tego bloga.

Na początek rzut oka na wykres długoterminowy w kresce tygodniowej. Dostrzegam tu korektę abc – niebieskie w której to obecnie znajdujemy się na „fali” c . „a” było korektą prostą, „b” również a teraz „c” moim zdaniem przybiera postać klina. Jak widać dokładnie na wykresie od końca fali „b” mamy cały czas układ coraz niższych dołków i szczytów a obecnie zbliżamy się do miejsca w którym może zostać ustanowiony nowy dołek.  Duża fala „a” zniosła nieco ponad 61.8% zatem zakładam, że obecna fala „c” w postaci klina zejdzie w okolice co najmniej 78.6 czyli do ok. 4200. Dobrze przejdźmy na wykres dzienny.

Tu w dużym zagęszczeniu wykresu nałożyłem zniesienia zewnętrzne na poszczególne fale wzrostowe i idealne nałożenie się zniesień wypada na poziomie jaki podałem nieco wyżej czyli w okolicy 4200 . Mamy zatem nałożenie się zniesień wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Na powyższym wykresie miejsce a właściwie strefę oznaczyłem niebieską strzałką. Wydaje się zatem że na tę chwilę nie mamy jeszcze końca spadków w ramach całej korekty od historycznego szczytu. W przypadku wybicia okolic 4200 kolejne „dobre” miejsca do zakończenia korekty to poziomy ok. 3000 i 2200. Moim zdaniem nie jest to wcale dobra pora na zakup tej waluty i osobiście nie starałbym się tego teraz uczynić. Zobaczmy jeszcze jak wygląda ostatni okres na wykresie dziennym.

Tu ostatni ruch wzrostowy doszedł do zniesienia 61.8% (sorry ale musiałem niechcący usunąć wskaźnik) i od tego poziomu tj od ok. 8450 cena spada tworząc raczej impuls. Jednak jak widać zbliżamy się do silnej strefy „na koronę” i właśnie w tych okolicach spodziewałbym się większego zaangażowania strony popytowej. Wydaje się na obecną chwilę że ewentualny ruch wzrostowy mógłby dojść w okolice widocznej strefy oporu na ok. 7550-7650. Jednak teraz nie będę wróżył bo nie jest wiadome czy wspomniana „strefa na koronę” zadziała odpowiednio mocno. W jednym zdaniu można powiedzieć, że w każdym niemal przedziale czasowym mamy trend spadkowy i o kupowaniu na dłuższy okres w tej chwili nie ma jeszcze mowy. Tak jak napisałem , jeśli spadek zostanie powstrzymany to w krótszym okresie można byłoby spodziewać się wzrostu do okolic 7600. Muszę na koniec wspomnieć, że gdyby coś sprawiło, iż byki naprawdę dostałyby paliwa to w małym bo małym stopniu ale dopuszczam, że wzrost mógłby nawet potrwać do strefy w okolicach 9000 jednak wydaje się to mało prawdopodobne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
bibi.34,,,,,,,,,uuunutkaDariusz Bartłomiejczakbibi.34kkkkkkkkkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bibi.34kkkkkkkkkkkk
Gość
bibi.34kkkkkkkkkkkk

Puknij się gospodarzu ,to instrument spekulacyjny,nie ma tu prawidłowości falowych.

nutka
Gość
nutka

Proszę udowodnij, że to instrument spekulacyjny. Z analiz Pana Darka można wiele się nauczyć . Od wielu, wielu lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Bitcoin jest instrumentem technicznym , jeżeli tego nie widzisz to masz za małą wiedzę i doświadczenie.

bibi.34,,,,,,,,,uuu
Gość
bibi.34,,,,,,,,,uuu

Teraz jest dobry moment do kupna,zerknijcie na czas i zachowanie oscylatorów,i radzę zapamiętać jak to wygląda.A ciebie DARKU pozdrawiam.A może zakład ,ja obstawiam wzrost,jak brać tan walor teraz cześć pozycji L,A JAK WYBIJE DNO 5894 ,DOBIERAĆ NASTĘPNE.
p.s Darku nawet ciebie pochwaliłem jakiś czas temu,i zapowiedziałem mocny spadek na DAXE.