Jak inwestować w akcje aby osiągać zyski?

Postanowiłem przygotować dla czytelników bloga 2-3 materiały video, które powinny mocno pomóc w osiąganiu ponadprzeciętnych zysków przy inwestowaniu w akcje. Inwestowanie na bazie AT nie musi być trudne i skomplikowane. Wystarczy uświadomić sobie i mocno wbić do głowy kilka pewnych zasad i podejmować w ich świetle odpowiednie kroki. No ale co tam będę się rozpisywał, zobaczcie sami co przygotowałem na dobry początek.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Jak inwestować w akcje aby osiągać zyski?

 1. Witam.
  Panie Darku mam takie pytanie z innej beczki … nieraz mówił Pan że nie zna się na Elliocie i nie zna nikogo kto mógłby „skutecznie” prognozować na jego podstawie przyszły ruch ceny …. i ja się z tym zgadzam ale nie rozumiem po co Pan to ciągle używa i w każdej analizie liczy te fale ??? …. a jeśli już iść tym ślepym tropem to czy nie widzi Pan że na budimexie może być tylko korekta prosta przed kolejną falą spadków i póki nie wybiją 230 to nie ma co się łudzić na dalsze wzrosty ?
  https://invst.ly/7cs72
  pozdro

  1. Tom’as jeśli chodzi o Elliotta to dokładnie jest tak jak napisałeś, że nie znam nikogo kto potrafi w dużej perspektywie czasowej dokładnie rozpisywać fale z wyprzedzeniem czyli z prognozą na przyszłość. Jednak to nie oznacza, że uważam Elliotta za nieprzydatne „narzędzie”. Nie znam się tak abym podjął się rozpisywania falowego ale mam mocne podstawy do tego aby używać go jako narzędzie pomocnicze w praktycznej postawie. W największym skrócie 5 fal w jedną stronę to impuls 3 fale to korekta , do tego korekty proste pędzące , nieregularne. Uważam że takie praktyczne, jak ja to określam, podejście ma sens i mocno pomaga w przewidywaniu najbliższej przyszłości. Natomiast jeśli chodzi o Budimex to przede wszystkim nie służył mi ten wykres do jego analizy w kwestii prognozy a tylko i wyłącznie do uświadomienia zagadnień które poruszyłem w video. Chcąc jednak odpowiedzieć Ci w pełni pójdę nieco dalej. Wydaje mi się, że nawet w materiale padło stwierdzenie że wybicie dołka , tego z lutego otworzy drogę do dalszej korekty. Patrząc z znacznie dłuższej perspektywy czasowej mamy jednak abc w dół i od listopada 2017 to co widzisz jako możliwość korekty prostej (i to jest ok). Jednak jakby nie patrzeć mamy już na dziennym trend wzrostowy i ktoś kto inwestuje w dłuższych przedziałach czasowych dawno powinien mieć już te akcje w portfelu bo właśnie na tym polega ta cała sztuka inwestowania. Nigdy nie mamy pewności, czy spełnienie warunków korekty oznacza przejście w trend i jego kontynuację ale tylko tak postępując możemy liczyć na duże profity wynikające z uczestnictwa w trendzie. Martwi mnie to że musiałem jakoś nie do końca dobrze to przedstawiać bo widzę, że nie zrozumiałeś przekazu jaki zawarłem w materiale. Mamy takie narzędzie jak SL i ono nas zabezpiecza a inwestowanie to podjęcie ryzyka z a które możemy oczekiwać większych profitów niż w Banku. Z dużej perspektywy czasowej mamy powoli spełniające się warunki powrotu do dużego trendu wzrostowego i o to w tym chodzi. Ktoś kto inwestuje na niższe okresy też po ostatniej sesji ma wyraźny sygnał kupna w postaci zarąbistej Gwiazdy porannej na potencjalne zakończenie korekty prostej impulsu który osiągnął nowy szczyt. Tu jest tak jak pokazywałem na WIG , w pewnym momencie następuje wejście w fazę tzw. fali 3 i nie ma już szans na dobre wejście a co za tym idzie najczęściej okazja ucieka. Nie wiem czy nie zagmatwałem tym natłokiem zdań ale myślę, że jest szansa abyś do końca zrozumiał to co chciałem przedstawić. Jestem otwarty na ewentualną dalszą konwersację w tym temacie.

 2. Panie Darku ja to wszystko rozumiem tylko to mnie kosztowało bardzo dużo czasu i nie tylko … ale ktoś kto nie ma doświadczenia może tego nie rozumieć a materiał nie pokazuje zagrożeń …. a ja w tym przypadku widzę takie :
  https://invst.ly/7cw-v wykres W1
  Obydwie spółki które Pan przedstawił są dobrym przykładem jak można się nadziać … a dlaczego ? – bo nikt kto ładuje jakiś kapitał nie liczy na kilku procentowy zysk ryzykując dużą gotówkę (bo inaczej nie da się tutaj inwestować ze względu na brak dźwigni)
  a teraz przykład budimex 2007
  http://www.bankfotek.pl/view/2116434

  1. Bardzo mnie cieszy że drążysz temat. Tom’as problem polega na tym, że analiza polegać powinna na przechodzeniu „od ogółu do szczegółu” czyli od dużego interwału do małego. I w tym kontekście mamy wiele sygnałów wskazujących na możliwość rozpoczęcia kolejnego impulsu wzrostowego w ramach dużego trendu wzrostowego. Nigdy nie ma pewności i najczęściej występują jakieś kwestie , które mogą być odbierane za zagrożenie. To jest bardzo dobrze jeśli ktoś te zagrożenia wyłapuje a nie jest nadmiernym optymistą. Jednak inwestowanie to rodzaj działalności w której trzeba podejmować ryzyko ale odpowiednie. Tu mamy możliwość rozpoczynającego się dużego impulsu wzrostowego i to zgodnie z tym co najlepiej działa na rynku, a swoje niepewności zabezpieczamy SL. Inaczej zawsze będziemy skubać po troszeczku (nie chodzi tu o ilość % ale raczej o stosunek r/z bo inwestujemy w różnych przedziałach czasowych) a tracić mega wiele. Ty pokazujesz zagrożenie a ja napisałem Ci wcześniej, że w obliczu tego mamy kolejny impuls w górę i korektę abc, zakończoną wielką formacją Gwiazdy porannej , która z powodu wielkości jak i kwestii dotyczącej obrotów (co jest bardzo istotne ) ma potencjalnie znacznie większą wagę niż Pin bar na oporze. Opór w trendzie wzrostowym (a taki już mamy na dziennym) jest strefą która w naturalny sposób wywołuje reakcję ale nie oznacza to , że ten opór złamie popyt na dobre. Zatem mamy idealne miejsce do zakończenia korekty z wykresu tygodniowego, zmianę trendu na wzrostowy w ujęciu dziennym . Wyraźny ostatni impuls wzrostowy i korektę prostą zakończoną silną formacją odwracającą z idealnym wręcz układem obrotów. Nikt nikomu nie każe wykorzystywać tego, ba to może zakończyć się tak jak piszesz ale zgodnie z najlepszą sztuką to jest super okazja. Sl w odpowiednim miejscu zabezpiecza nas na wypadek pomyłki.

 3. Pitu pitu o Budimex a w tym czasie można było zarobić na futures Wig 20….ja wczoraj na Dow Jones zrobiłam. ..

  1. Tu akurat mnie nie chodziło o Budimex jako cokolwiek ale o sposób inwestowania , który daje przewagę i możliwość prawdziwego zarabiania na akcjach Budimex to był po prostu wykres poglądowy. Tom’as bardziej wszedł w Budimex jako okazja bądź nie do zainwestowania.

  1. Tom’as Ty sie uparłeś aby mi udowodnić że będą spadać? Dla mnie nie ma to znaczenia ja pokazałem jak należy podchodzić do wykresów i je czytać a przewidywanie to jest cos co nie jest dla mnie już od wielu lat. Jest układ jest ruch jest SL i czeka się na to czy dobrze czy źle. Udowadniając sobie że tu jest to co zagraża a tam jest to powoduje ze można zapomnieć o dobrych transakcjach tu kłania się również psychologia i reguły.

   1. nie chcę nic udowadniać tylko chciałem zwrócić uwagę że dziś można kupić taniej o 10 zł niż wczoraj 🙂

    1. Tom,as ok ale to już zupełnie inna kwestia, i w żaden sposób nie łącząca się z tym o czym dyskutujemy. Jak znasz takiego co kupuje w samym dołku to super. I jeszcze jedno jeśli działałbyś zgodnie z tym co chciałem przekazać na bazie AT to pierwszy sygnał miałeś po 186 kilka tygodni wcześniej drugi sygnał był po 193 a wszystko kiedy kupujesz zależy od perspektywy czasowej, wielkości ryzyka i swojej strategii. Jeśli nawet gra się na nie potwierdzone formacje świecowe to w tym miejscu dopiero dzisiaj można było kupować bo w środę na fixingu wykonała się formacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *