Komentarz przed sesją 27.07.2017

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu WIG 20 o 0.81% na poziomie 2360. Biała świeca jaka powstała na wykresie wlała zapewne trochę optymizmu w serca byków. Zwłaszcza , że dwa ostatnie dni na naszym parkiecie przyniosły układ … ale może najpierw wykres.

wig20

No właśnie, wczorajsza świeca potwierdziła układ Harami, oczywiście trudno jest tu mówić o takiej formacji ponieważ poprzedzający ją spadek składał się zaledwie z dwóch świec ale np. Inside Bar jest już całkowicie na miejscu. Równocześnie indeks dotarł do górnego ograniczenia strefy oporu. Dalsza kontynuacja wzrostu pozwoliłaby na powrót nad strefę a to mogłoby być już czymś bardzo optymistycznym dla strony popytowej. Świadomie używam określenia „mogłoby być” ponieważ jak wiemy od wielu tygodni rynek męczy nas boczniakiem i sytuacja w tym zakresie zmienia się co kilka dni. Mimo wszystko, patrząc nieco szerzej na indeks trudno jest być wielkim optymistom jeśli chodzi o perspektywę kilku czy kilkunastu sesji. Tu cały czas wisi w powietrzu większa przecena niż dotychczasowa.

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów od strony swingów możemy stwierdzić, iż wczoraj w końcowej części sesji otrzymaliśmy całkiem ciekawy sygnał sprzedaży. Jednak i w tej kwestii mogą targać nami pewne obiekcje. Mianowicie wzrost jaki wczoraj miał miejsce doprowadził do utworzenia na wykresie impulsu co może wskazywać, iż w przypadku zadziałania wspomnianego sygnału sprzedaży, rynek wykona ruch na południe ale np. tylko do strefy na ok. 2345 a po nim pójdzie kolejny impuls wzrostowy. Już sam fakt że tu gdzie jest odpowiedni moment do swingowych S równocześnie nie ma „upoważnienia” do DayTr S. Zatem w zależności od naszego podejścia do inwestowania uzależnionego od interwału możemy szukać zupełnie przeciwnych okazji. To zmieni się jeśli rynek zejdzie poniżej 2355 tylko ze tak jak już wspomniałem po ewentualnych kolejnych 10 punktach rozbieżność powróci ponownie.

dax

DAX co prawda urósł wczoraj również, ale wyraźnie odbił się od strefy co w przypadku panującej tendencji spadkowej ma ogromne znaczenie. Tak jak pisałem już kilka razy tu raczej nie ma jeszcze końca tego spadku. Wczorajsze zachowanie indeksu daje dobrą podstawę aby spojrzeć na poziom w rejonie 12100 czy może jeszcze niżej.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy wyraźne dojście do strefy , długi cień i utrzymanie OB. Rynek mocno zareagował spadając do pierwszej ale dość ważnej strefy wsparcia . Z tego miejsca może powstać reakcja przeciwna (dolne cienie). Jeśli tak się stanie to wyznaczone strefy oporu będą moim zdaniem bardzo istotnymi miejscami na których może pojawić się sygnał do dalszej przeceny , tym razem już w kierunku nowego dołka.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19 Replies to “Komentarz przed sesją 27.07.2017

  1. Tak DARKU często robią nas w konia korekty rysują jako 5,lecz ważne jest główne rozliczenie fal,powtarzam 5 min,nawet 30 min są nie istotne,oczywiście można się pobawić…..

  2. patrząc co robią surowce zaraz wróci od jesieni temat inflacji w USA i podwyżki stóp bo redukcja bilansu od września jest pewna , także czeka nas przyspieszenie hossy przed bessą w przyszłym roku ,

  3. Widzicie moi drodzy……teraz nie ważcie grać się pod prąd 3 w C ,jest okrutna,powinna przebiegać pod określonym katem a korekty powinny być płytkie…..i jeszcze coś ale zachowam to dla siebie…..

  4. ktoś pisał o risk on również u mnie systemy pokazują L to troszkę futures podebrałem z zasięgiem czasowym do pażdziernika.

  5. OK znikam pozdrawiam gospodarz aktualnych bankrutów,przyszłych bankrutów,…czekam na pełen swing fali C…tam zgarnę sowity zarobek z stołu…

  6. Może tym razem . Ile razy ja już wylapywalem te szczyty z powodzeniem , a i tak później zamykali mnie na poziomie wejścia . Na nas100 pierwsza luka domknieta

    1. mnie też ogromnie dużo czasu zajęło żeby pojąc gre z trendem , czyli jak piszesz kupno na wsparciu w trendzie wzrostowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *