Komentarz przed sesją 31.05.2017

Za nami kolejna sesja przeceny indeksu WIG 20. Tym razem strata wyniosła -1.35% a zamknięcie dnia wypadło na poziomie 2292, które jest najniższym zamknięciem od 24.04.2017. Wiele zatem wskazuje, że korekta jaka zawitała na rynku nie dobiegła końca i poziomy wokół 2200 są w dalszym ciągu w kręgu zainteresowania.

wig20

Patrząc na wykres, nic dodać nic ująć. Choć Pin Bar nie został zanegowany to jednak 3 ostatnie świece dają wskazanie, iż wzrost jaki miał miejsce po Pin Barze był korektą prostą. Dlatego teraz najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest spadek w okolice 2200. Takie spojrzenie mogłoby zostać zmienione chyba dopiero po wybiciu 2360 przy braku wybicia dołka na 2263.

fw20intra

Wczorajszy spadek doprowadził do tego, iż cena kontraktów osiągnęła ponownie strefę wsparcia w rejonie 2290. Wyraźne dolne cienie jak i znacząco zwiększone obroty to wskazanie, iż jest duże prawdopodobieństwo reakcji popytowej na tą strefę, zwłaszcza, że od momentu osiągnięcia poziomu strefy i pojawienia się pierwszego pin bara, na rynko wzrósł wyraźnie LOP. Mimo wszystko tylko w najlepszym wypadku wydaje się, że ewentualny wzrost może zaprowadzić nas do poziomu ok 2340. Jeśli uda się wybić pierwszą strefę oporu , mogącą stanowić równocześnie linię szyi DB to najbardziej realnym jest zasięg do kolejnej strefy czyli w okolice 2315. Tak naprawdę to po ostatnim spadku, wymienione strefy stanowią dobre miejsca do szukania okazji na pozycję S. Trochę inaczej wygląda to może w typowym DayTr. gdzie mimo wszystko w formie „hazardu” strefa jaka została osiągnięta wczoraj daje możliwości na chwilowe L.

dax

Na DAX, jak widać na powyższym wykresie, nie ma żadnych zmian w stosunku do poprzednich dni. To samo można powiedzieć o wykresie intra na kontrakty i z tego powodu zamieszczam tylko wykres.

daxfutureintra

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

56 Replies to “Komentarz przed sesją 31.05.2017

  1. Zgadza się ale do godz. 15 było to zaledwie 500-600 a następnie przyrósł o kolejne 1300 czyli ponad dwukrotnie więcej. I jeszcze jedno moment od którego zaczął rosnąć był właśnie pierwszym dojściem do strefy.

 1. Obrót większy z wiadomych powodów. LOP też niby gdzie miał rosnąć, jeżeli podaż chciałaby teraz docisnąć?
  Panie Darku…dzisiaj dzień bez tytoniu 😉

   1. Pani Ewo to rzeczywiście wbrew moim założeniom dlatego SL przesuwam na BE 2280 Teraz to takie L bez ryzyka, zagranie czysto spekulacyjne, jest ponad 70% szans, że będzie jakaś reakcja na pinbara z 18 maja. Tu gram bardziej pod statystyki niż pod jakieś wsparcia, których oczywiście tam nie ma. No i oczywiście SL początkowo trzeba stawiać pod pinbarem żeby miało to jakikolwiek sens.

    1. Seweryn a szczyt z 17 marca to dla Ciebie nie strefa? A co niby powstrzymało spadki jak powstał Pin Bar 18.05 a co niby powstrzymało spadki na tę chwilę. Próżnia?

     1. Na giełdzie nie ma próżni jest tylko strach i chciwość i to właśnie tymczasowo powstrzymało spadki, strach niedźwiedzi i chciwość byków.

     2. Tylko się nie zdziw jak będzie nowy szczyt a Ty znowu prędzej weźmiesz S.

     3. K woli wyjaśnienia , zlikwidowałem na brak kolejnej reakcji , nieciekawa świeca dzienna.

 2. Pani Ewo czy poza takimi komentarzami poda Pani kiedykolwiek jakieś konkrety np. analizy, rys. , może Gold skoro Pani go lubi (gra) , czy tylko lubi jak bogaty mąż kupi

 3. Seweryn teraz to mnie załamałeś , to w końcu pod co Ty grasz pod statystyki , bo wnioskuje że z analizą to u Ciebie cienko , dałem rys. ale widzę po wpisach że to nie ma sensu bo pewnie większości nawet się nie chce przeanalizować togo co ktoś pokazał i na czym zbudował wsparcie , co do wsparcia to jest jak byk , ale albo się je widzi albo nie . Podziwiam Darka za tą walkę z wiatrakami przez te kilka lat

  1. MAX to nie jest walka z wiatrakami bo mam wiele maili z podziękowaniami za to co robię. I to jest najważniejsze a zawsze są czarne owce.

   1. Ja też się dopisuję do tych maili, bo za dobra i rzetelna wiedza jest na tym blogu. Nawet raz kupiłem jakieś szkolenie i to też była szybka i konkretna gadka, a nie puste lanie wody. Dzięki Panie Darku. Czekam na kolejne szkolenia.

  2. MAX podstawy statystyk i rachunku prawdopodobieństwa są ważniejsze niż kreski . Przynajmniej dla mnie. Kreski widzieli wszyscy i wszystkim wybiło SL przynajmniej tym co mieli odwagę pisać o swoich pozycjach. Tu akurat było zagranie czysto pod statystyki i rachunek prawdopodobieństwa. SL 2309

  1. Według mnie to każdy walor trzeba analizować osobno a zachowanie indeksu może być tylko dodatkowym argumentem. Co do samego indeksu to trzeba czekać na koniec sesji. Ona ma dzisiaj podwójne znaczenie.

 4. A to sory Darku za ten fragment wpisu , ale jest kwestia czy dziękują bo się uczą , czy tylko korzystają , bazując na Twoich analizach

  1. Są tacy co się uczą i nawet chcą abym ich jakoś indywidualnie uczył co jest ciężkie do zrobienia z powodu braku czasu.

 5. Poruszyłem tą kwestię bo obserwując na przestrzeni kilku lat różne blogi i czaty odnoszę wrażenie że większość oczkuje aby podać wszystko na tacy , a najlepiej pokazać poziomy wejść i sl , i będą zarabiać , zero własnego wkładu , niestety tak się nie da , to tyle wywodów bo nie po to jest ten blog .

 6. Dariusz Bartłomiejczak pisze:
  30 maja 2017 o 16:42
  Jeszcze raz L 2290 SL 2281, tym razem założenie główne to cel w okolicach 2345 ale oczywiście ewentualny ruch wzrostowy będzie śledzony czy jednak nie było nieregularnej i będzie znacznie wyżej. Ryzyko jest bo pozycja wzięta w ostatniej godzinie więc SL może okazać się pobożnym życzeniem.

  a gdzie pan Darek rozliczył się z tej transakcji bo chyba rano 2 raz wyleciał na STOPIe

  1. No chyba jasno i klarownie napisałem gdzie jest SL , zatem jasnym jest że został wybity. Nie wiem w czym problem? A właściwie wiem Qba jesteś trolem jakich mało na tym świecie , nie potrafisz nic sam zrobić tylko każdy musi Ci podpowiadać. Ciągle zasięgasz opinii na różnych blogach i wszędzie smucisz. No ale dom to w pół roku postawiłeś.

 7. osobny budżet strefy euro to koniec dotacji niemieckich i francuskich podatnikow dla Polski moze smolensk nam zaplaci zjezdzamy na 2 000 wig 20 w zw z tym pzdr PANA DARKA WIELMOZNEGO

 8. a dlaczego miałby się rozliczać i przed kim , no chyba że przed samym sobą , no może żoną , he , he , i po co takie wpisy , ręce opadają , he , he.

 9. dax poszedl do gory bo kasa niemieckich podatnikow zostanie w Niemczech a my bezmyslnie za daxem kogos ubieraja bez unijnych stu mld euro w nowej perspektywie budzetowej kraj przestanie sie szybko rozwijac o ile rozwojem nazwac stawke 13 zl brutto za godzine pracy…..

 10. Jednak wyrzuciłem na fixingu , zbyt mocno się cofnęli i korona na wzrost jest zagrożona , kierunek 2200 nadal otwarty więc nie ma sensu ryzykować.

  1. W każdym bądź razie jest szansa na koronę i ruch co najmniej w kierunku 2340. Jednak końcówka sesji i brak wyraźnego odejścia to zbyt duże ryzyko.

 11. MAX to Twoje bycze wsparcie mogło być tylko ruchem powrotnym po wybiciu z flagi ,dlatego pisałem że tam nie ma żadnego wsparcia, a jedynie statystycznie ruch powrotny był możliwy . Na razie tak wygląda ale to jeszcze nie jest przesądzone. Statystycznie prawdopodobieństwo wynosi teraz 50:50

  http://www.bankfotek.pl/view/2080093

  1. Tak a Kowalski je kupił. Wystarczy spojrzeć na kalendarz, zobaczyć że dzisiaj jest ostatni i najwyraźniej zaszły przetasowania w funduszach. Takie wymiany nie są robione z Kowalskimi tylko między funduszami. Cały czas wisi groźba spadku do ok. 2200 jednak dalej w ramach korekty a nie zmiany trendu (tu potrzeba stosować analizę wielo – interwałową) jednak wystarczy jutro biała świeca i sytuacja będzie wyglądać już zupełnie inaczej ale o tym w komentarzu porannym.

  2. Ktoś wyrzucił, a ktoś kupił te wszystkie akcje.
   Uważam że ta dzisiejsza sesja to zwykła manipulacja, w celu utrzymania czarnej świecy miesięcznej. Świeca dzienna też jest zrobiona na postrach. Moim zdaniem cała druga połowa maja to jedna wielka reakumulacja przed dalszymi wzrostami. Wziąłem dzisiaj longi na dłużej i mam nadzieje, że przed wzrostami dokupie jeszcze poniżej dołka na 2263. Celuje wstępnie na tygodniowym w obszar ostatniej dystrybucji z maja 2015 roku, czyli zakres 2495-2559.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *