Komentarz przed sesją 24.03.2016

Po trzech sesjach spadkowych przyszła pora na wzrostową. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.52% i zakończył dzień na poziomie 2235. Tym samym wczorajsze zamknięcie wypadło trochę nad maksimum świecy z poprzedniego dnia i dało nam „delikatne” potwierdzenie tamtejszego Pin Bara. W efekcie, już dzisiaj możemy mówić o powstaniu….

….. innej formacji a mianowicie Objęcia Hossy, chociaż trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż spadek jaki miał miejsce przed jej powstaniem to zaledwie drobny ruch i dlatego sugerowałbym użycie stwierdzenia, że powstał układ świec o wymowie takiej formacji.

wig20

Cały czas rynek broni linii trendu i robi to dodatkowo w miejscu gdzie wypada równość dwóch ostatnich korekt a także wewnętrzna strefa wsparcia. Jeśli uda się potwierdzić układ dwóch ostatnich świec to tym samym powinniśmy w następnym tygodniu podążać na nowy szczyt. A co jak nastąpi negacja? Tu tak jak pisałem już wcześniej, należałoby się przygotować na kontynuację spadku w kierunku 2150 a może nawet 2100. Jednak osobiście zwracałbym uwagę na to, że jesteśmy w trendzie wzrostowym, który nawet w wymiarze dziennym nie został w żaden sposób zanegowany i dlatego większe prawdopodobieństwo upatruję w tym pierwszym wariancie.

fw20intra

Jeśli chodzi o wykres intra kontraktów, to tu ten pierwszy wariant o którym wspomniałem przy analizie indeksu nie ma jeszcze potwierdzenia i w dalszym ciągu jest duża możliwość pogłębienia ostatniego minimum. Rynek co prawda wyraźniej odbił od strefy jednak zdołał tylko dojść do strefy oporu i początku luki cenowej gdzie natychmiastowa podaż sprowadziła go w okolice minimów. W końcowej części sesji mieliśmy co prawda ruch popytowy jednak zatrzymanie poniżej dziennego szczytu jak i fakt pierwszego odbicia w układzie 3 fal, każą na sytuację patrzeć raczej przez pryzmat nowego dołka. Taki stan rzeczy mógłby ulec zmianie wówczas kiedy to cena kontraktów zdołałaby się wybić nad strefę oporu i OB czyli wyjść nad poziom 2235.

dax

Na DAX został potwierdzony aktualny mniejszy OB a biała świeca jaka wczoraj powstała spowodowała, iż możemy mówić o układzie odpowiadającym wymowie Gwiazdy Porannej. Mamy zatem ruch dzięki któremu należałoby się spodziewać powstania nowego szczytu. Czy tak się stanie? Czy rynek zrealizuje ten scenariusz? A może jednak ponownie zawróci i będzie kontynuował spadek w kierunku 11700 czy nawet 11500? Spójrzmy co w tym temacie „mówi” nam wykres intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Tutaj ruch wzrostowy można na tę chwilę określić jedynie jako ruch powrotny do wybitej linii trendu i strefy oporu która jeszcze kilka dni wcześniej była strefą wsparcia nie do przejścia. Jeśli rynek zdoła wybić tę strefę i dokona pomyślnego re-testu to wówczas powinien podążać w kierunku 12150 gdzie byki czeka kolejna przeprawa. Brak wybicia czy ewentualne naruszenie powinno zmienić kierunek ponownie na spadkowy i wówczas ewentualne wsparcia które mogłyby przeszkodzić w osiągnięciu nowych minimów to poziomy ok. 12000 i 11930. Jednak przy braku wybicia wspominanej wcześniej strefy oporu i pojawieniu się sygnał będzie to dobry moment na zajęcie S z perspektywą nowego dołka i z zachowaniem ostrożności na wspomnianych poziomach wsparć. Pamiętajmy, dalej mamy do czynienia z trendem wzrostowym w układzie dziennym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PrzemekandyTom'asPKCLewis_marcus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

retest klina na Dax idealna piękna korona aż się prosi żeby misie zaatakowały

Jacek31
Gość
Jacek31

ja tam widzę chęć wyjścia górą kosztem jankesa. L fde30 dobrałem wczoraj na 12010 do pozostałych pozycji w koszu.

Roman
Gość
Roman

koniec kwartału to kto wie , czekamy na kongres czy da w nosa Trumpowi , na razie Trump przegrywa ale kto wie

Roman
Gość
Roman

euro zaczyna wyceniać podwyżki stóp , dane super dobre , drukarki zaczęly działać i teraz będzie chłodzenie stopami procentowymi ,

bibi
Gość
bibi

U nas ,30 min.,formacja podwójnej fajki..możliwa mocna czerwień….

bibi
Gość
bibi

DAX ,będzie podwójny ZZ,FALA C,jak pokazałem na wykresie korekta pędząca,na ten moment.

rubik
Gość
rubik

a jak tak bym policzył mimo wszystko https://www.imageupload.co.uk/image/BfTm

Roman
Gość
Roman

gdyby tak było jak pokazujesz to miałbyś pierwszą 5 tke w dół , więc potem 3 fale korekty i znó 5 e dól jako że impuls jest 5 falowy , bo na razie są 3 fale w dół korekcyjne a jak pojdzie 5 fal to już większa korekta się szykuje ,

rubik
Gość
rubik

aż tak sie nie rozdrabniam, żeby na mikrofalki patrzeć, szukam po prostu fali 4 znoszącej nas w okolice 2150 (+/-10pkt)

bibi
Gość
bibi

ŹLE….będzie teraz korekta potem przed nami wydłużona 5 fali 3……całkiem mozliwe ze dzisiaj do 16 spadek,potem ostania godz. wyciągnięcie do góry.

PKC
Gość
PKC

jak tam sfinks mr bibi? 🙂 dopakowany?

Lewis_marcus
Gość
Lewis_marcus

jak dotąd rośnie a nie spada oj bibi idź na lekcje się dokształć te z wróżb 🙂

Tom'as
Gość
Tom'as

nie znam się na eliocie i nawet nie mam zamiaru zgłębiać tej wiedzy ale trzeba być też obiektywnym i to co bibi rozrysował na dax 17.03 jak na razie się realizuje – mamy mniejszą falę c i odbicie w górę
niestety inną kwestią są dle mnie mało zrozumiałe komentarze ale ja powoli się przyzwyczajam 🙂
pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

dodam jeszcze że reakcja na formację o której rano pisał też była spadkowa – mam nadzieje że tą konsolidacje wybiją w poniedziałek górą 🙂
http://fotodyl.pl/735036ba33/
pozdro

andy
Gość
andy

Toma’as, w swojej wersji rozpatruje możliwość tworzenia się na fw klina kończącego ?, na w20 też możliwy,a więc jedziemy w górę zwłaszcza , ze Trump wycofał swój projekt.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21546064,obamacare-ocalony-trump-polecil-wycofac-wlasny-projekt-by.html#MT2

Przemek
Gość
Przemek

Ooo, co za interpretacja wczorajszego głosowania, a właściwie braku glosowania nad nowa ustawa Trumpa. Skąd niby wycofanie ustawy przez Trumpa ma zadziałać pro wzrostowi?
Przecież Trumpohossa była budowana na obietnicach Trumpa dotyczących m.in. oszczędności jakie miała dać likwidacja obamacare. Teraz widać, ze pomysły Mr President nie podobają się nawet Republikanom.
Rynki grały pod obietnice wyborcze, które jak się okazuje nie znajdują większości w Kongresie.
Spodziewam się otwarcia poniedziałkowego luka w dół, a co dalej to się zobaczy.
Napewno fakt wycofania ustawy nie jest pro wzrostowym czynnikiem.