Komentarz przed sesją 29.11.2016

Za nami pierwszy dzień nowego tygodnia i sesja, która przyniosła kontynuację spadku z piątku. Indeks WIG 20 stracił wczoraj na wartości -1.11% i tym samym osiągnął poziom 1776. Swoją drogą trzeba przyznać, że ostatnimi czasy poniedziałki wcale nie są takie drętwe jak zazwyczaj. No ale do rzeczy.

wig20

Druga czarna świeca tym razem niemal bez cieni i o wyraźnie większym korpusie od poprzedniego. Wczorajsza świeca jest zarazem potwierdzeniem układu Objęcia Bessy i to zapewne musi martwić posiadaczy akcji. Tym niemniej, tak jak już wcześniej pisałem, w tym najmniejszym wymiarze wykresu dziennego, dwudniowe spadki stanowią korektę i dla tego ruchu dopiero wybicie strefy na ok. 1760 może stanowić problem do dalszych wzrostów choć nawet i wówczas nie oznacza to całkowitego przekreślenia takiej możliwości.

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów, choć w DayTr jest już okres S to jednak w SwingTr należy spadek traktować jako korektę. Wczoraj cena zbliżyła się do strefy wsparcia i już widać było reakcje na ten fakt. Jeśli strefa zostanie wybita co może mieć miejsce ze względu na chęć co najmniej domknięcia luki cenowej, to istotnym obszarem będzie 1750-1755 gdzie znajduje się kolejna strefa i zniesienie 61.8%.
Mimo wszystko na tę chwilę mamy strefę w okolicach 1770 nie przebitą i dalej możemy spodziewać się reakcji popytu i próbę powrotu do trendu wzrostowego.

dax

Na DAX powstała wczoraj czarna świeca która wybiła się dołem z „chorągiewki” i tym samym pokonała mniejszą strefę wsparcia. Innymi słowy rynek zmierza do domknięcia luki cenowej i w ramach takiego działania indeks może zejść nawet w rejony 10450. Trudno jednak na tę chwilę jest mówić o wybiciu konsolidacji dołem, moim zdaniem dalej tkwimy w tym mini trendzie bocznym.

daxfutureintra

 Niestety na kontraktach , wykres wybił a na pewno wyraźnie naruszył, strefę wsparcia i zwiększyło się ryzyko znacznego wydłużenia korekty spadkowej całego wzrostu od poziomu 9970. W tej chwili znaleźliśmy się w górnym rejonie strefy, która choć może wydawać się mniej znacząca to jednak właśnie ta górna jej przestrzeń jest tym co mogłoby spokojnie należeć do naruszonej wczoraj strefy. Innymi słowy moim zdaniem wejście w większy ruch spadkowy nie jest jeszcze przesądzone chociaż w obecnej chwili trudno byłoby myśleć o jakichkolwiek L a jedynie S w wydaniu Day Tr. ma prawo bytu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz przed sesją 29.11.2016

  1. Czy Forex albo opcje binarne można porównać poziomem skomplikowania do bukmacherów? Czy tu chodzi o dokładną analizę i o to żeby „obstawić” odpowiedni wynik w przyszłości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *