Komentarz przed sesją 22.11.2016

Pierwsza sesja nowego tygodnia została rozstrzygnięta zupełnie przeciwnie niż ta z poprzedniego poniedziałku. Mamy zatem drugi tydzień pod rząd kiedy to pierwsza sesja tygodnia jest naprawdę ciekawa i emocjonująca. Wczoraj indeks WIG 20 wzrósł o 1.77% i zakończył dzień na poziomie 1756. To spowodowało, iż na wykresie dziennym ….

…. możemy mówić o układzie świec mocno zbieżnym z Gwiazdą Poranną.

wig20

Tym samym najważniejszym zadaniem dla popytu jest teraz wybicie tego układu świec i jednoznaczne wybicie strefy oporu. Przypomnę, że dotychczasowy dołek jaki powstał w ostatnim dniu poprzedniego tygodnia, utworzył możliwy układ korekty prostej a jego poziom wskazuje na realną możliwość powstania ruchu wzrostowego wybijającego szczyt na 1831. Jeśli jednak popyt nie poradziłby sobie z wspomnianą strefą i cena ponownie zaczęłaby spadać w okolice strefy wsparcia na ok. 1710 to z racji 5 ataku na tą strefę wzrosłoby znacząco zagrożenie jego wybicia.

fw20intra

Na wykresie kontraktów mamy kontynuację odbicia od poziomu ok. 1714. Dotychczasowy ruch zdołał pokonać już odległość OB jednak przed nami to co chyba najistotniejsze w tej chwili czyli poziom szczytu ostatniej korekty w ruchu spadkowym – strefa na ok. 1770. Tak jak DayTr. można byłoby próbować zagrywać L tak już w przypadku SwingTr. jeszcze na to raczej nie pora. Tu w okolicach ostatnio wymienionej strefy niedźwiedzie mogą zwrócić uwagę czy nie powstanie jakiś sygnał do zajęcia S. Dla obecnego odbicia , strefy wsparcia to ok. 1740 i następnie ok. 1727.

dax

Nad DAX nie ma co się rozczulać, tutaj dalej krążymy na tych samych poziomach i w dalszym ciągu czekamy na wybicie któreś ze stref i opuszczenie przez ten indeks konsolidacji.

daxfutureintra

Wykres intra kontraktów pokazuje wyraźnie że w dalszym ciągu w grze mogą właściwie być tylko Ci którzy swoje inwestycje opierają na grze od bandy do bandy. Jedyne co można powiedzieć to fakt, iż reakcja na strefę wsparcia wydaje się być bardziej zdecydowana niż na strefę oporu i może to jest jakaś drobna podpowiedź w którym kierunku cena opuści konsolidacje. Tylko i tak pozostaje pytanie – kiedy to będzie miało miejsce?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2 Replies to “Komentarz przed sesją 22.11.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *