Spółki na min. 30% i 50% zysku.

Dawno już nie pisałem nic na temat spółek i okazji jakie dostrzegam. Dzisiaj zatem postanowiłem podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat dwóch spółek. Są nimi …… .

[fumpBegin]

….. Kopex i GPW. Na początek Kopex i rzut oka na wykres miesięczny.

kopex

Widać wyraźnie że po spadku z 2007 i korekcie jaka miała miejsce do 2010, cena ponownie spada, jednak tym razem w postaci klina. Tu najprawdopodobniej mamy końcówkę fali 5 klina. Przyglądając się wyraźniej samej końcowej części tego wykresu  możemy założyć, iż w najgorszym wypadku przed nami jeszcze 4 i 5 w 5.

kopex

Pamiętając, że jest to wykres miesięczny warto zejść na niższy interwał i przyjrzeć się dokładniej.

kopex

Jak widać na wykresie tygodniowym rysuje się ORGR, zakładając nawet że powstaje on w ramach fali 4, powinien dać zarobić. Oczywiście jeśli zostanie „zrealizowany” wybiciem linii szyi. Do tego celu przejdźmy na wykres dzienny. Najpierw szeroka perspektywa aby pokazać jeszcze coś innego, mianowicie obroty jakie pojawiły się od pewnego momentu tworzenia teoretycznej ORGR.

kopex

A teraz już bardziej szczegółowo samą końcówkę wykresu.

kopex

Jak to wygląda wszyscy chyba dobrze widzą, już prościej i czytelniej nie da się wyrysować. Ja od siebie dodam tylko takie kwestie. Mianowicie zwracam uwagę na oznaczone czerwonymi elipsami słupki obrotu. Pierwszy od lewej to dzień przebicia strefy na ogromnym volumenie. Drugi oznaczony słupek ma miejsce przy teście od góry strefy dokonanym pin barem. Myślę że wejście teraz po tej dużej białej świecy z SL pod strefą okaże się tym strzałem, który w najgorszym wypadku powinien doprowadzić do poziomu 5.5 (oczywiście przebijając najpierw linię szyi). Dopiero tam mamy pierwszy istotny opór, który może powstrzymać ewentualny ruch w górę. Tuż nad nim znajduje się zniesienie 38.2% fali 3 w klinie z wykresu miesięcznego (na tamtym wykresie mamy objęcie hossy). Jak wiemy fala 4 najczęściej znosi 38.2% a więc poziom 5.5 wydaje się najmniejszym z możliwych zysków a stanowi to na dzień dzisiejszy ok. 50%.

Druga spółka to GPW. Tu zaczniemy od wykresu tygodniowego i to w zbliżeniu.

gpw

Jak widzimy od szczytu na 53 zł cena spadła w układzie idealnego impulsu spadkowego. Zatem zgodnie z sztuką „falową” powinniśmy mieć do czynienia z korektą ABC. Zanim przejdę do dokładniejszego jeszcze wykresu, chciałbym zwrócić uwagę, na strefę oporu przy poziomie ok 45 zł nakładającą się idealnie z 61.8% zniesienia. Jest to o tyle istotne, że z wyjątkiem jeszcze jednej strefy na poziomie 50% przy cenie 43 złote ta wydaje się dość szczególna bo wyznaczona minimum potężnego pin bara.

gpw

Jak widać na wykresie powyżej, po zakończeniu dużej spadkowej „piątki” cena poszła w górę impulsem 5-cio falowym niższego rzędu do poziomu 41.50 następnie rynek zszedł do zniesienia 61.8 % gdzie mieliśmy czarne marubozu, częsty ostatni akord ruchu. Zniesienie 61.8 pokrywa się idealnie z strefą wsparcia. Od tej strefy nastąpiło odbicie do pierwszego oporu i ponownie powrócił do spadku.

gpw

W tym miejscu chciałbym jednak zwrócić uwagę ponownie na słupki obrotu. Zaznaczyłem, moim zdaniem, dwa kluczowe momenty. Pierwszy od lewej to wybicie strefy długą świecą i drugi to ruch powrotny od góry do tej strefy. Taki układ powinien zaowocować tym, iż ostatni spadek jest już korektą poprzedzającego ruchu wzrostowego a nawet gdyby jednak doszło do naruszenia ostatniego dołka to strefa raczej powinna wytrzymać (ktoś duży na to gra). Zatem jesteśmy niemal w idealnym miejscu gdzie powinien rozpocząć się kolejny ruch wzrostowy tym razem wybijający poziom 38 i tworzący DB na końcu korekty.
Wróćmy ponownie do szerszego spojrzenia na wykres dzienny.

gpw

Tu również tak jak i w przypadku Kopexu , mamy układ cenowy mocno przypominający ORGR z wyraźnie oznaczoną linią szyi. Biorąc pod uwagę impuls wzrostowy i korektę teraz powinna przyjść pora na kolejny impuls nawet gdyby miałby być on tylko falą C dużej korekty po „wielkim” impulsie spadkowym (choć w tym miejscu polecam wszystkim spojrzeć na wykres od momentu pierwszego notowania bo może okazać się że wielki impuls w dół był częścią jeszcze większej korekty spadkowej i zapoczątkowany wzrost w styczniu 2016 wcale nie musiał być falą A a mógł być falą 1 nowej dużej fali wzrostowej) to powinien osiągnąć wielkość ewentualnej fali A. Czyli innymi słowy powinniśmy mieć teraz ruch wzrostowy wybijający linię szyi i dochodzący co najmniej do poziomu ok. 45. Piszę „co najmniej” ponieważ jeśli będzie to fala wydłużona a nie równa to cena ok. 50 zł będzie jak najbardziej realna (zwłaszcza że pierwsze odbicie z stycznia doszło do 38.2 zatem drugi ruch albo do 61.8 albo do 88..6. Pierwszy poziom to właśnie 45 a drugi to właśnie 50. Całkowicie nie wchodzę w efekty w przypadku gdyby miał to być duży impuls fali hossy. Zatem zajęcie pozycji na tych akcjach w obecnych rejonach cenowych powinny przynieść odpowiednio ok. 25% , 38% a w najgorszym wypadku czyli zakończeniu wzrostu na pierwszej strefie w okolicach ok. 43 zł prawie 20%.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
kristofwacek245Dariusz BartłomiejczakPiotrpiter Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ksej
Gość
ksej

Super P. Darku,tego mi tutaj właśnie brakowało ,jestem stałym czytelnikiem a gram tylko na akcjach i za takie spojrzenie bardzo dziękuję, choć od czasu do czasu ,pozd serd

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Przeglądam raz na jakiś czas wykresy ale odnoszę się tylko do takich w których naprawdę widzę potencjał, tak jak styczniowa analiza CCC czy ta z lutego Bytom. Mam nadzieję że te również będą tak dobrze trafione.

Łiktor
Gość
Łiktor

Sprzedaje trzy pozycje na gbppln 5822. Depo starczy najwyższej do 6,12.

piter
Gość
piter

pieknie wyglada wykres atc arctic,czy warto cos o nim wspomniec czytelnikom? mysle ze warto

Piotr
Gość
Piotr

KGHM czy to już ?
..większych bzdur dawno nie słyszałem.. musiałem to szybko wyłączyć..
,,będą wzrosty do 90zł.. ..ale, może spaść do 57zł.
..ot, cała, stara, profesjonalna analiza,, waszego miszcza..
KGHM FUTURE (FKGH)
63.00
2016-05-27
(-2.57%)
I, co? jak zwykle nic? tym co uwierzyli że jest Pan nieomylny i zapakowali np. dzisiaj po ponad 65?

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Widać zaraz że z Ciebie jeszcze mały dzieciak który zaczął się bawić giełdą. Obrażasz się na prawdziwą i jak najbardziej należną krytykę i w rewanżu piszesz takie bzdury jakich użyć może tylko właśnie dzieciak. Przesłuchaj chłopczyku 14-16 min i naucz się że jak chcesz kogoś krytykować to musisz znać dokładnie całą jego wypowiedź. Najlepiej jednak zrobisz jak to robią wszystkie obrażone dzieci, weź zabawki i idź do domu.

wacek245
Gość
wacek245

taka ale przy 160 zlociszach pan Darek pisał o możliwości spadku nawet do 20 czy ktoś wtedy brał to na poważnie a jednak na jednym kontrakcie 100 złotych czystego zysku

kristof
Gość
kristof

Drogi darku wsparcie w ok.36 chyba nie wytrzyma ,co o tym sądzisz ???chodzi o spółke GPW

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Nie ma zielonego pojęcia. Jednak nie zmienia to układu a co najwyżej zmienia kwestię ewentualnego sygnału.