Szansa na 80% zysku albo i więcej.

Dzisiaj zaskoczę chyba wszystkich czytelników za sprawą tego właśnie wpisu. Przyzwyczaiłem Was do analiz związanych z indeksami , towarami i walutami a tu nagle…..….. analiza spółki z naszej GPW. Przeglądając wykresy akcji (tak czasami to robię), trafiłem na techniczną „perełkę”, tak przynajmniej mnie się wydaje. Mianowicie chodzi o „sprzedawcę butów” czyli spółkę CCC.

ccc1

Są duże podstawy aby sądzić, iż oznaczenie fal jest ok. Potwierdza to nawet „pik” obrotów w końcowej fazie dużej fali 3 oznaczonej niebieskimi cyframi. Jeśli zatem oznaczenie jest ok to świadczyłoby to o tym, że obecnie akcje są w fali 4. Wyznaczając zniesienia zewnętrzne fali 3 widzimy, iż poziom 38.2 a więc ten najczęściej występujący został wybity. Tym samym należy uznać, że rynek będzie chciał dociągnąć ten ruch do kolejnego zniesienia 50%. Zmieńmy zatem wykres 1M na 1W.

ccc2

Na tym wykresie możemy dostrzec, iż najprawdopodobniej duża, niebieska fala 4 tworzy układ abc z klinem końcowym w fali c. Nakładając zniesienia na fale 5 niższego rzędu widać, iż fala a obecnej korekty zniosła jej 50% a obecnie fala c doszła do 78.6%. Mamy zatem w tej chwili układ Leonardo i …. no właśnie brak na tę chwilę jakiegokolwiek sygnału świecowego. No jednak to jest wykres tygodniowy więc przejdźmy do wykresu dziennego. Tu jeszcze może mała uwaga. Jak wiemy z zniesieniem 50% w parze idzie również 88.6% jako układ Nietoperza. O dziwo to większe zniesienie niemal idealnie pokrywa się z wspominanym na początku zniesieniem 50% całej dużej fali 3 (oznaczenia niebieskie na pierwszym wykresie). Dodatkowo mamy tu również strefę wsparcia cenowego. Co chcę przez to powiedzieć? Mianowicie tyle i tylko tyle, że cały obszar od 78.6% do 88.6% czyli ten oznaczony zielonym prostokątem warto brać pod uwagę w poszukiwaniu sygnału kupna. No dobrze teraz wykres dzienny.

ccc3

Jeśli chodzi o świece to trudno doszukać się obecnie jakieś formacji mogącej świadczyć o odwróceniu tendencji. Mamy wyraźną konsolidację idealnie na wspominanym zniesieniu 78.6% które jednocześnie nakłada się na 200% zniesienia zewnętrznego fali b w korekcie abc czyli w dużej fali 4. Jak już wcześniej wspominałem, fala c tej korekty ma postać klina a tu jak wiemy fale impulsu są trójkami. Na obecną chwilę można chyba założyć, że jesteśmy już w ostatnim impulsie tworzącym klin ale raczej brakuje jeszcze jego „trzeciej części”. To może świadczyć, że cena spadnie jeszcze w okolice wyznaczone przez układ Nietoperza.
Podsumowując, jesteśmy w górnej części strefy, w której pojawienie się sygnału kupna może okazać się strzałem w 10 bo jak wiemy najczęściej fala 5 wybija szczyt fali 3 a to oznacza jakieś 100 zł wzrostu?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kjPiotr RutkowskiDariusz BartłomiejczakSeweryn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seweryn
Gość
Seweryn

Darek to była perełka w 2009 kiedy kosztowała 24 zł i widzieli ją nieliczni ,teraz to raczej piramida finansowa . W dodatku trend tam się jakby już odwrócił więc to raczej przypomina spadający nóż, ale na korektę jak najbardziej popieram bo może być całkiem przyzwoita.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

To jest Twoje zdanie. Rozumiem że w 2009 wziąłeś „cały wagon” ale nie rozumiem na jakiej podstawie określasz że trend długoterminowy tam się już odwrócił zwłaszcza ze dałem Ci pełną analizę a Ty nie dałeś nawet jednego najmniejszego konkretu. Znowu bla, bla, bla … i nie ma tu nic do rzeczy czy to „bla,bla,bla” się spełni czy nie.

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeden konkret , zobacz sobie Darek C/WK 4,75 podczas gdy np. taki KGHM ma 0,43 Oznacza to, że akcje CCC są ciągle mocno przewartościowane przynajmniej 10 krotnie bardziej niż KGHM. Poza tym hiperbolę jaka tam była to chyba widać gołym okiem .

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

A wiesz gdzie ja mam fundamenty? Ja pokazałem wykres i chyba dokładnie go wytłumaczyłem. Mam nadzieję, że na tyle dokładnie iż zrozumiałeś dobrze. Masz odmienne zdanie ok. ale napisz dlaczego, na podstawie AT a nie mi tu wyskakujesz z jakimiś wartościami ceny do wartości księgowej.Jak tak patrzysz to od kiedy już KGHM jest poniżej 1? I co stał lub odbijał? Nie leciał na pysk.

Seweryn
Gość
Seweryn

Darek jeśli nie przeszkadza Ci kupować spadających przewartościowanych akcji to ja tym bardziej nie mam nic przeciwko.

kj
Gość
kj

Nie tylko jego, bo moje także. Po korekcie na moze 157 zł docelowo widze falowo ten walor na 46 zł.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

„Falowo” to Ty już tyle widziałeś że cały tomik bajek Andersena by powstał. Wstaw chociaż raz wykres albo oszczędź nam tych pustych frazesów.

Piotr Rutkowski
Gość
Piotr Rutkowski

Panie Dariuszu, a jak Pan ocenia obecne odbicie WIG. Mnie się wydaję, że to korekcyjne odbicie w górę i lecimy dalej na dół. Co do USA wydaje mi się, że pocałujemy jeszcze 10 % korekty w dół i potem może do końca roku wzrosty i czas bessy.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Tak jak pisałem, na dziennym mamy formację i zalezy czy zostanie potwierdzona czy zanegowana, na intra mamy 5-ke w górę ale jest jeszcze mała możliwość że to fala c korekty nieregularnej. To na najbliższe dni a co w dłuższym terminie? Potrzeba całego tygodnia.

Piotr Rutkowski
Gość
Piotr Rutkowski

A Turcję Pan też śledzi ? Wydaję mi się , że do końca 2016 roku będzie jeszcze wzrost giełdy USA po tej korekcie i oczywiście europejskich. Potem szykowałbym się na bessę. Jeden z moich znajomych analityków z banku twierdzi, ze w ogóle teraz przez 2 lata nie inwestować w fundusze akcyjne. Myślę, że o rok za szybko to powiedział.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Jakimś cudem dzisiaj publikowali zapowiedzi jednego banku, że trzeba uciekać od wszystkich akcji i tylko dobre obligacje. Widzę że karmią tym ludzi coraz mocniej a co to może oznaczać to każdy sam musi sobie powiedzieć.

Piotr Rutkowski
Gość
Piotr Rutkowski

Że straszą i gadają głupoty. Panie Dariuszu, a o Turcji może Pan udzielić informacje czy nie zajmuję się tym rynkiem. Zapomniałem dodać. Dziękuje za informacje i wiedzę.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Niestety nie śledzę tego rynku.