Komentarz przed sesją 17.11.2015

Pierwsza sesja nowego tygodnia , która była za razem pierwszą sesją po atakach terrorystycznych w Paryżu, zakończyła się stratą indeksu WIG 20 o -0.38%, chociaż samo otwarcie dnia miało miejsce na wyraźnie niższym poziomie. Emocjonalne otwarcie rynków miało miejsce niemal wszędzie ale każdy kto tę tragedię rozpatrywał w odniesieniu do giełd musiał zdawać sobie sprawę, że ten atak nie był pierwszym a w ostatnim czasie były nawet zamachy o zbliżonej liczebności ofiar i trudno było oczekiwać jakiś panicznych wyprzedaży.

wig20

Na wykresie dziennym WIG 20 powstała mała Doji pokazująca brak zdecydowania. Jest to o tyle bardzo ciekawe, że mimo wybicia 2000 i negatywnych zdarzeń, rynek nie miał zamiaru kontynuować spadku w „dużym wydaniu”. Oczywiście, sam fakt powstania takiej świecy, nie upoważnia do stwierdzeń o zatrzymaniu ostatecznym spadku a jedynie każe z jeszcze większą pilnością śledzić to co wydarzy się na rynku dzisiaj. Innymi słowy bardzo ważnym będzie to czy po takim niezdecydowaniu rynek pójdzie w górę (i to może już być oznaka zmiany kierunku) czy po jednym dniu przerwy będziemy dalej „maszerować na południe. Pierwszy istotny poziom oporu to rejony 2036 (oczywiście samo 2000 ma również jakieś znaczenie), istotny w sensie budowania co najmniej korekty ostatniego impulsu spadkowego.

fw20intra

Przyglądając się wykresowi intra kontraktów, możemy jednak stwierdzić, że tu poziom 2000 jest bardzo istotny ponieważ wypada tam overbalance a tuż nad tym poziomem mamy strefę oporu cenowego.
Na wykresie widać jednak również to, że mimo zatrzymania w przewidywanej strefie wsparcia i reakcji wzrostowej, końcówka dnia przyniosła bardzo nie ciekawą dla byków świecę wskazującą na możliwość testowania i nawet wybicia ostatniego minimum.
Mamy zatem poziom do którego branie L to nic innego jak chwytanie spadających noży i gra jedynie na możliwe wykończone ukształtowanie się impulsu spadkowego.
Swoją drogą patrząc na reakcje rynku w ostatnich 2,3 sesjach mam wrażenie, że potencjał do spadku jest mocno ograniczony i do brania S chyba potrzeba byłoby też jakiegoś wzrostu.

dax

Na DAX choć mieliśmy wyraźnie niższe otwarcie dnia to jednak nawet i ten moment nie wyszedł poza strefę wsparcia a biała świeca jaka zakończyła dzień pokazuje wyraźnie, że jeszcze chyba nie pora na większy spadek no chyba, że takie wybicie strefy będzie miało miejsce np. dzisiaj.

daxfutureintra

Patrząc jednak na wykres intra kontraktów na DAX, kwestia wybijania strefy wsparcia na indeksie wydaje się znacznie mniej prawdopodobna. Wczorajszy wzrost doprowadzi do wejścia w obszar pierwszego impulsu spadkowego od ostatniego szczytu i tym samym zanegował możliwość powstania impulsu spadkowego wyższego rzędu. To przekłada się na założenie, że na rynku przez ostatnie dni miała miejsce korekta „abc” w układzie 5-3-5 i sam wzrost z dnia wczorajszego który najprawdopodobniej jest impulsem wskazuje, że po jego wyczerpaniu powinniśmy mieć korektę a nie nowy impuls spadkowy. Poziomem docelowym dla wzrostów w tym impulsie są rejony oznaczone „złotym prostokątem”. Ewentualne zatrzymanie się w tym rejonie i utworzenie jakiegoś układu odwracającego powinno stać się zwiastunem wejścia w korektę ostatniego wzrostu, po której będzie można szukać kolejnej okazji na L.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

29
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
ŁiktorDariusz Bartłomiejczakmarcintaki tamLok Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Back to the Future
Gość
Back to the Future

Założenie w stosunku do pary E/D sprawdza się kolejny raz : http://www.bankfotek.pl/view/1951500 , po dzisiejszym close będzie można obniżyć SL na max wczorajszej sesji eliminując całkowicie ryzyko z kolejnego wejścia w krótkie pozycje. Rynek DAX wygląda bardzo ciekawie , nocne spadki zupełnie nie zostały wykazane na rynku kasowym a luka 10508/10587 wciąż pozostaje niewypełniona. Oczywiście rynki pokazały siłę w stosunku do zamachowców i graczy ( możliwe że również grup terrorystycznych ) którzy chcieli na tym skorzystać. Wzrosty wczorajsze w żaden sposób nie zmieniają sytuacji rynkowej i w dalszym ciągu oczekuję kontynuacji spadków ( Fali 3 ) , najlepiej ruch się… Czytaj więcej »

qba
Gość
qba

nie tak do konca się sprawdza bo wyleciałeś na stopie , teraz też wylecisz bo dla mnie branie teraz S to już za duże ryzyko ,

Back to the Future
Gość
Back to the Future

Rozumiem że wspominając o wywaleniu na SL miałeś na myśli wybicie kursu nad 1,08… uważasz że wybicie z zyskownej pozycji na prawie 300pip to taki dramat…? Życzę zatem samych transakcji kończących się wybitym SL w ten sposób 😉 Uważasz również iż całe założenie wybicia Bear Flag dołem na interwale DAY się nie sprawdza…? Hmmm, cóż ja mogę zatem dodać.. chyba tylko to że właśnie zaliczamy nowe dołki a zgrabnie wyrysowana formacja diamentu dziś w interwale 1H ma minimalny zasięg w okolice 1,0620. Przy korzystnym zamknięciu dla misia dnia dziś, jutro SL powedruje już na poziom wejścia ( czyli max wczorajszy… Czytaj więcej »

qba
Gość
qba

PLN pokazuje kto u nas gra na spadki a kto na wzrosty

czekamy na retest OPORU , wczoraj spadał trochę LOP to misie brały zyski , na oporze pewnie odbiorą

miedź najnizej od 6 lat a KGHM 3 % , bronią 70 zł

qba
Gość
qba

https://www.youtube.com/watch?v=UtBlunePJ84

jak ktoś chce tutaj codziennie Danielewicz robi analize WIG 20 i Daxa

qba
Gość
qba

inflacja w USA rośnie więc podwyżka pewna w grudniu , ale dolar już sie nie umacnia czyli już to wszystko jest w cenie jest , tak się wydaje ,

Tom'as
Gość
Tom'as

wygląda na to że usd index wybije 100 :
http://invst.ly/h-lq
Pozdro

22kk
Gość
22kk

Po zajętych długich (1968), można teraz spokojnie myśleć o S/L.
Jednak lata urodzin na coś się przydają.. Pozdrowienia – szczególnie dla gospodarza!

Seweryn
Gość
Seweryn

Dzisiaj to już możesz sobie darować SL prawdopodobnie zamknięcie wypadnie i tak na maksach.

qba
Gość
qba

to Darek ma 47 lat ,

qba
Gość
qba

a to powiedz nam kolego skoro już po fakcie się chwalisz pozycją gdzie teraz ustawisz LOGICZNY stop loss , bo ja innego jak pod 1960 nie widzę więc teoretycznie myśląc logicznie średnioterminowo masz stratę z takim stopem ,

22kk
Gość
22kk

Dzień wcześniej pisałem, czyli wczoraj, co obstawiam!
S/L 1999 , na dziś. Na razie nie widzę potrzeby modyfikacji zlecenia na dzień jutrzejszy.

qba
Gość
qba

a co na tym 1999 jest ważnego że tam masz STOP ,

22kk
Gość
22kk

Realny zysk

Back to the Future
Gość
Back to the Future

Krajowy rynek wykonał dziś ruch powrotny do wcześniej wybitych 5letnich dołków 2009/8 pkt na w20 czego można było prędzej czy później ( osobiście zakładałem że jednak troszkę później ) spodziewać… PLN jednakże w żaden sposób nie wspiera tego ruchu gdyż zachodni kapitał powinien kupować PLN a nie sprzedawać – co czyni wciąż konsekwentnie – więc ruch ma mała szansę na kontynuację w tej sytuacji, po raz kolejny również widać osłabiający się PLN vs EUR pomimo spadku E/D, o reszcie koszyka PLN nie wspominając…

MAFIK
Gość
MAFIK

Według mojej opinii wczorajszy poranek to koniec korekty na indeksach.
Skala pesymizmu na WIG20 była bardzo wysoka. Prognozuję, że do końca roku będa wzrosty.

http://myalterfinance.blogspot.com/2015/11/koniec-korekty-wall-street-nie-boi-sie.html

qba
Gość
qba

STRASZNY PESYMIZM musi być skoro ty po 1 białej świecy WIDZISZ do konca roku wzrosty ,

qba
Gość
qba

co ciekawe u Białka piszesz jako Rakówek , tutaj jako Mafik , na każdym blogu masz innego nika dobry jesteś

qba
Gość
qba

napiszę ci jeszcze jedno , łazisz po wszystkich forach i udajesz cwaniaka a każdy mój wpis który nie pasował do twojej teori nigdy nie puściłeś , dla mnie jesteś żenujący

qba
Gość
qba

patrzę na eur/usd

ostatni mega dołek jaki ustanowił na 0,80 to potem szedł dokładnie 8 miesięcy w bok , teraz mamy dokładnie 8 miesięcznych świec w bok , więc w grudniu powinna być niezła jazda ale według mnie na osłabienie dolara pewnie po FEDzie

qba
Gość
qba

co ciekawe DAX rośnie 8 tydzien , ostatnio z dołka jak szedł na szczyt też rósł 8 tygodni po czym skorekcił się o 50 % przez następne 5 tygodni , a potem zrobił nowy szczyt

na 10960 CFD na Daxa ma równośc 1 do 1 fal wzrostowych z dołka wczoraj

Back to the Future
Gość
Back to the Future

Kancelaria Prezydenta ogłosiła że Mariusz K. został ulaskawiony… ciekawe czasy nastały, wyrok jeszcze nieprawomocny a człowiek już wolny.

Teraz to oni już mogą wszystko… parafrazując końcowy komentarz Bolo z Piłkarski Poker.

Amen
.

Lok
Gość
Lok

Ciekawe od czego go ułaskawił ? ☺

Walesa jednak miał rację, cytuję :
„Durnia mamy za prezydenta”

Budyń ” doktor prawa” ☺

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

No tak kierować się wypowiedziami Bolka to na pewno dobra sprawa.

Łiktor
Gość
Łiktor

Człowieku takiego prezydenta to wy nie mieliscie jeszcze we współczesnej historii Polski .

taki tam
Gość
taki tam

niestety, albo stety – zależy dla kogo:
„żaden przepis ustawy nie wyklucza ułaskawienia przed prawomocnym skazaniem”

gibon
Gość
gibon

Tak jak Darek pisał,aby esować musi trochę wzrosnąć

marcin
Gość
marcin

Póki co mamy ładny ruch powrotny do wsparcia, obserwujemy dalej.

Łiktor
Gość
Łiktor

Stawiam stop na wysokości 6.10 do dwóch krótkich pozycjach branych w okolicach 6zl .do L branego wig20 w poniedzialek ustawiam stop na poziom wejścia i szukam szybkiej okazji do sprzedaży . Chyba że sytuacja na gbppln ulegnie radykalnej zmianie wtedy będę wiózł pozycję znacznie wyżej .