Postanowiłem spróbować dokonać małej zmiany. Od dzisiaj a właściwie od jutra, przez okres powiedzmy dwóch tygodni, będę zamieszczał komentarz rano przed sesją. Zmieni się tytuł wpisu 🙂 , chcę wprowadzić do komentarzy sytuację na DAX ponieważ widzę, że cieszy się on dużym zainteresowaniem. Dane z sesji DAX mam dostępne późnym wieczorem więc chcąc nie chcąc muszę pisać rano. Jedyne odstępstwa byłyby tylko w dni kiedy wybierałbym się „na ryby” wówczas bez DAX komentarz będzie wieczorem. Co Wy na to?
A zatem do jutra rana (przed 8:00).
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.
No wreszcie jakiś normalny indeks będzie, a nie trup20 na którym od 3 lat nic sie nie dzieje ale czuje, że długo to nie potrwa bo dax to trudny indeks i szybko zapał minie.
Dobrze że WIG20 jest łatwy i trudno na nim stracić.
🙂 a komentarze mogą być z rana. po końcówce w ameryce łatwiej się będzie obstawiało otwarcie:)
To już będzie aż za łatwo.
Panie Darku – dobry pomysł!
Ja nie gram na DAX ale zmiany są ZAWSZE konieczne. Börse SEx jest znacznie bardziej rozwinietym rynkiem niz gpw i ta zmiana wniesie jakas wartość dodaną do Pana komentarzy.
Moim zdaniem obecna godzina jest lepsza. Wieczorem mozna sobie podyskutować, zapoznac się z innymi opiniami. Czasami ktos wrzuci jakiś rysunek lub linka do artykulu.
Rano to się bierze kilof i idzie do roboty (realne zlecenia) i nie ma czasu na rozpatrywanie czyjegoś punktu widzenia. A w trakcie sesji to już zazwyczaj i tak po ptakach.
Argument nie do końca zgodny z rzeczywistością bo przeważająca część komentarzy pojawia się w godzinach dopołudniowych. Komentarze wieczorne należą do rzadkości ale oczywiście biorę to pod uwagę.
Ale głównym powodem dla którego ktoś tu wchodzi jest poznanie twojego spojrzenia na rynek. Forum to albo ktoś coś ciekawego da, albo gadka dla zabicia nudniejszej części sesji.
ps.
Czy ty spać nie możesz ?
Popieram. Rano 🙂
I popieram Dax:)
Zamykam krótka pozycję na sp500 po 2069 w ten oto sposób odrobiłem juz z nawiązką całą stratę z dax . odrazu ustawiam oczekujące zlecenie sprzedaży po 2,075 stop na 2106 . Widzisz Seweryn ja też umiem stawiać sl jak trzeba 🙂 .
Poziom na usdjpy , który podawałem 7 kwietnia też trzyma idealnie .
Po sesji zmieniam zlecenie sprzedaży na 2,080 . Lewar i stoplos naturalnie tak jak porzednio . Teraz można już tylko zarobić .
Moim zdaniem zaraz po sesji (ew po zesji w USA) komentarze są bardziej wskazane. Część osób robi wtedy własne analizy na kolejny dzień, wtedy Twoje zdanie może się im przydać. W ciągu dnia, owszem, jest więcej komentarzy, ale są one zwykle szybkie, bieżące, często emocjonalne i mylne. To po sesji przychodzi czas analiz.
to prawda,ludzie którzy siedzą przed kompem od rana to akceptują,bo to ich jedyne zajęcie,dla tych co z rana idą do roboty Twój koment będzie zbyteczny,Ty wybierasz…
jak chcesz forsować Twoją decyzję ,to za pewne (haha) Ci się uda
Tu nie chodzi o forsowanie ale o to że dane DAX mam późno. Mam jeszcze jeden pomysł, że zostanie tak jak było a o DAX w miarę codziennie napiszę rano. Muszę to przemyśleć.
Dax napewno będzie tu mile widziany i napewno zabieg ten zwiększy grono czytelników .
DAX – tak,
Rano – teraz to przynajmniej widno rano jest 😉 tak