Komentarz po ….

Dzisiejsze zmiany indeksu nie wnoszą kompletnie nic nowego. Konsolidacja intra 2500 – 2530. Dzienna zmiana 0.1%. To wszystko sprawia, że nie ma o czym pisać. Zatem już dzisiaj zapraszam do weekendowej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

25 Replies to “Komentarz po ….

 1. Mimo wszystko ja bym się upierał aby podawać swoje pozycje przed otwarciem a nie wtedy jak się uda. Coś takiego jak Łiktor, otwieram po tyle, stopa nie stawiam itd.

 2. Na HG.F na dziennym objęcie hossy(powstało w ważnym miejscu na lini trendu), a na godzinnym ORGR o ładnych symetrycznych ramionach, a to wszystko rozgrywa się w czym co przypomina flagę. Czy nadchodzą najbliższy okres będzie lepszy dla miedzi i przeniesie się to na naszego głównego konika wig20 KGHM? Jak sądzicie?

  1. zobacz swiece tygodiową , objęcie bessy, dodaj do tego dane z Chin które potwierdzja recesje i to że Chiny kupują 50% miedzi, dla mnie tutaj na razie nie ma nic ciekawego , lepiej na ropie i S&P bo tutaj albo wóz albo przewóz , wczoraj znó odbili od 2120 pkt , jak nie przejdą to pewnie kierunek na dół boczniaka

   1. Objęcie bessy nie zostało potwierdzone. Dzisiaj wybili linie szyi ORGR. Na dziennym potwierdzone objęcie hossy. Jak dla mnie bardzo ciekawie.

 3. Darek trzaśnij na szybki nam analize Dax , S&P , ropy i eur/usd

  dla ciebie to pikuś tak z marszu a my też sobie łatwiutko zarobimy 200 pkt dziennie

  dzięki z góry ,, i jak innym się to podoba to proszę o poparcie pomysłu , skoro na DAXie łatwiutko bez planu 200 pkt w 2 godziny a nasz nielot GPW 300 pkt robi w 4 miesiące , szkoda prawie godzinę w weekend się nad tym produkować

  1. Trzasnąć to się możesz sam. Mnie analizy nie interesują w Tradingu, czy taki niby giełdowiec jak Ty może to zrozumieć czy niestety za wysoki poziom? Raz jest 200 5 razy 80 a 3-4 strata 30 ale to zbyt ciężka sprawa aby taki pisarz jak Ty mógł to ogarnąć. I nie pisz już więcej na ten temat bo i tak nie ma sensu.

  2. Tutaj stane po stronie Darka, gdyz on robi regularne analizy i przewidywania tych indeksów. Te analizy sa dostepne w archiwum. Inna sprawa jak te przewidywania sie sprawdziwły, szczególnie mozesz prześledzic analizy sp500 od 2012 roku.

 4. long44 pisze:
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  Kwiecień 24, 2015 o 8:32 am

  Rubik oto twoja merytoryczna dyskusja rubik pisze:
  Kwiecień 23, 2015 o 9:42 am

  Nawiązywałem do tego co napisałeś: „z racji tego co dzieje się od stycznia czyli wzrostu należy zakładać dalszą jego kontynuację”
  …wyłapałeś po prostu jakis fragment wyp[owiedzi i wokół tego dorabiasz całą historię do dyskusji pod tytułem wywołać wilka z lasu …malutki wątek a nie całość wypowiedzi ale zdaję sobie sprawe że tobie jest trudno to dostrzec bo po prostu nie zwracasz na to uwagi ważne że massz punkt zaczepienia i możesz ciagnąć to do upadłego

  1. @long44 k………………….
   napisałem że w trendzie wzrostowym należy się spodziewać obrony wsparć i łamania oporów;
   dostałem odpowiedź, że mówiąc trend zależy co kto rozumie, interwał itd;
   uściśliłem więc swoją wcześniejszą wypowiedź właśnie tym co wkleiłeś, żeby było jasne który trend mam na myśli, czyli ruch od styczniowego dołka;

   a Ty wyciągasz jakiś fragment dyskusji i twierdzisz, że się kogoś czepiam, litości…

   1. rubik w porządku nie załapałem od poczatku o czym piszecie …Gospodarz swojego własnego bloga to MUSI miec anielską cierpliwość aby nie zwariować od ataków pod jego adresem przez niektórych piszących….

 5. http://bankfotek.pl/view/1886765

  czy moglibyscie , bo może ja jestem upierdliwy powiedzieć jak tutaj DAREK zarobił 80 pkt , bo według niego TO JEST TRANSAKCJA i on ją podał ,

  spadłem z krzesła , Darek ja wkleje ci jak wygląda historia transakcji bo może ty nie wiesz że coś takiego jest , albo sam wiesz dlaczego nie wkeisz , prawda

  1. Ty nie jesteś upierdliwy tobie dolega coś innego. Jakbyś znał obsługę platformy mt4 to takich głupich pytań byś nie zadawał.

   1. no teraz Qba to dałeś plamę jakich mało jak normalnie jestem spokojny to teraz aż sam z krzesła spadłem jak przeczytałem to co napisałeś, jest to jak najbardziej realny zapis transakcji od momentu otwarcia pozycji do momentu zamkniecia widać nawet gdzie był ustawiony SL zapewne poczatkowy był nad wejściem ale póżniej Darek przesunął go niżej tak aby w razie czego zostało mu na pokrycie kosztów …jestem ciekaw czego ty oczekujesz od Darka że niby co ma podać Ci za ile zagrał jaki ma stan rachunku a może też dostep do hasła? oj kabaret w dalszym ciągu trwa….

     1. Marcin sadze że teraz jakies przesilenie powinno nastąpić potrzeba wciągnąć tzw.drobnice w złą pozycję czyli S wszystko na to wskazuje wskażniki osylatory itp podobne bzedy nawet eliotowcy mogą sie pochwalić rozpiskami ale to nie znaczy ze grając S nie zarobi się na tej pozycji ..ciekaw jestem co o tym sądzi gracz

     2. Żaden scenariusz nie jest wykluczony. Póki co macamy od góry kanał spadkowy Qby, który wybiliśmy, ale mniejsze indeksy troszke podeszły wyżej (uwaga na SWIG80 – testuje bardzo ważne poziomy) co daje miejsce WIGowi na test jeszcze raz 55,5 a co pewnie sprowadziloby nas w obszar tego kanału spadkowego i zachęciło niedźwiedzi do zwiększenia S. Zobaczymy, aczkolwiek – ja jestem raczej średnioterminowcem niż DT, stąd przesuwanie stop loss’a i rączki pod siedzenie.

  1. Teraz nie doszli do wyznaczonych miejsc na DAX więc patrzymy dalej co będzie się dziać. Mamy możliwość powstania „duble 88”. Jeśli padnie sygnał to gramy.

   1. Jeśli ktoś skorzystał z „duble 88” to myślę że na 11940 warto mieć TP. To będzie ok. 160 pkt. Oczywiście SL teraz już przesunięty na co najmniej 11820 (czyli 40 pkt zysk).

    1. Panie Darku nie wiem co to jest duble 88…jakiś podwójny ślimak czy zygzak.. nie znam tego skrótu co to oznacza jeśli mozna jasniej???

     1. Sorry nie wszyscy to znają bo to jest taki mój autorski wzorzec. Na szkoleniu jakiś rok temu miałem ponad 200 osób i one wiedzą. Trudno jest mi tak w kilku zdaniach opisać ale głównie chodzi o to że po ruchu od dołka mamy głęboką korektę na 78.6 lub 88.6 następnie ponowny ruch w górę do ostatniego szczytu a częściej wybijający ostatni szczyt i znowu korektę głęboką na 78.6 lub 88.6. Po takim układzie w 6-7 przypadkach na 10 jest wystrzał ot chociażby tak jak dzisiaj na DAX, chociaż to nie był jeszcze taki super. Oczywiście trzeba wiedzieć kiedy i jak wejść ale tego już nie dam rady tu opisać.

  1. Jak będą kontynuować to i naszych za sobą pociągną? Raczej tak. Pytanie czy będą szli dalej czy nie będzie pułapki na byki?

   1. Trudno powiedzieć co będzie, szczyt przebili, no powiedzmy naruszyli co jest mocnym sygnałem dla techników. Ale jeśli z tego miałaby się zrobić hossa to docelowe poziomy zarówno u nich jak i u nas nawet jeszcze się nikomu nie śnią. Niemniej należy być póki co ostrożnym bo kto wie, czy nie będzie pułapki na byka, a że to świeczki miesięczne to zanim się sytuacja wyjaśni może minąć nawet rok. Pamiętam jak S&P wyrównywał trzeci szczyt, mało kto wówczas wierzył, że poziom 1500 zostanie pokonany, tymczasem niecałe dwa lata później jesteśmy 40% wyżej. Na giełdzie nie ma niemożliwego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *