Analiza weekendowa 08-12.12.2014

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj wszystko w stałej kolejności(to informacja dla tych których interesują tylko konkretne instrumenty). [youtube]http://youtu.be/3FnoDKPdsO0[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

43 Replies to “Analiza weekendowa 08-12.12.2014

 1. Przypomnę, ponad 2 – letnia linia trendu wzrostowego w rejonie 2355 powinna zadziałać, większość analizuje wykresy krótsze lub wręcz intra. Udanych zagrań!

  1. a po co przypominać i powinna zadziałać , na razie wykres idzie w dół i tak jak pisałem LUKA na 2280 pkt jest do zamknięcia

   1. Nawet jeśli linia ta będzie przebita to prawdopodobieństwo odbicia od takiego wsparcia jest bardzo duże, a ruch rzędu 40-50pkt. to nie jest mały ruch.

 2. Teraz może być zdechły kot do wybitej flagi, mogą rozliczyć 2400-2450 ale to wszystko co może się bykom przydarzyć. Na nowej serii obstawiam mocną spłuczkę.

 3. Albo dziś mamy dołek na najbliższe kilka lat, albo będę miał stratę
  @Qba
  zlecenie było na jedno z wybić w ostatniej konsoli. realnie miałem troszkę farta bo zaksięgowali na 04.12. obecnie na stracie nad stopem

  1. no ja dobrałem niżej ale jankesi prowadzą i tam 18500 i 2150 na sp 500 jak w banku mi wychodzi z kresek. Niżej nie zejdą ale widać, że straszą jednak kiepsko kiedyś to były sesje na odleszczanie a teraz to kabaret.

   1. Drugi kolega, który może sobie z poprzednikiem podać rękę. Kogo obchodzi Twoje stałe dobieranie pozycji L? Nikt przy zdrowych zmysłach i średnich umiejętnościach nie zachowywał by się tak jak Ty. Śmiem twierdzić, że albo jesteś bajkopisarzem, albo Twoje pozycje są w „mikro lotach na platformie” bo na pewno nie jesteś rekinem z niekończącym się kapitałem.

 4. swoją drogą ta luka na 2280 to by było idealnie równo od szczytu abc gdzie a=c , wszystko tutaj by pasowało po 5 tce w góre ,

  ale dopóki te dupki z RPP nie zdecydują się co ze stopami to kasa idzie w obligacje , 45% w tym roku tylko zysk na polskich obligacjach , akurat jak zabrali emerytowi 150 mld zł z obligacji to zrobiła się MEGA HIPERBOLICZNA HOSSA na tym instrumencie , dziwi was to w tym pojebanym kraju

  W KOŃCU ROLUJĄ , SERIA WYGAŚNIE PEWNIE DLA NIEDŹWIEDZIA BO POPRZEDNIA BYŁA PO 2550 , ZRESZTĄ TO 1 GRUBAS ZARABIA NA TYM BO MA STELAŻ NA WIG 20

  http://bankfotek.pl/view/1829768

  ja widzę takie 3 warianty korekty ,

  1. jasne luka na 2280 a może koncert życzeń na 2100 ? 🙂 idziemy w górę na koniec roku zawsze tak było grudzień/styczeń najlepsze statystycznie miesiące na giełdzie no i premie dla bankierów. Proste jak budowa cepa a ludziki sobie życie utrudniają i dają się w S pułapkę wprowadzać grubemu aby miał z czego rosnąć po rolowaniu.

   1. Sorry Koala_W za użycie określenia ale pieprzysz głupoty jak nakręcony! O L piszesz od ponad miesiąca i przez ten czas jesteśmy stale niżej. Takie teksty mógłby pisać „Kaziu z przedszkola” a Ty chyba taką osobą nie jesteś? Proszę Cię abyś zaprzestał pisania takich dyrdymałów bo to nie ma nic wspólnego z techniką i tym o czym tu się pisze. Nawet jeśli będzie wzrost to przy takim Twoim zachowaniu normalnym jest, że w końcu trafisz.

    1. Darku ja widzę bear trap w usa a co za tym idzie wszędzie jego pochodna. Dla mnie to sygnał kupna i nie obchodzi mnie reszta 🙂

     1. No oczywiście jeszcze rzuć paroma nazwami o których większość tu może nawet nie słyszała i tym na pewno zmienisz spojrzenie ludzi na swoje komentarze.

     2. Widzę, że jednak przedszkole. Chłopie czy Ty nie rozumiesz, że z takim sposobem gry to wszyscy straciliby swoje kapitały. Piszesz bzdury od kilku dobrych tygodni i zapewniam Cię, że ta była ostatnia. Nie męcz się z takimi wpisami bo one już nie przejdą. Albo zaczniesz odnosić się konkretnie albo się nie męcz wcale.

     1. bo napisałem pierwszy raz o tym od tygodni 🙂 popatrz jak jankes bierze musiał przecież zejść na poziomy testowane w nocy przez skośnych i kupić też w ich cenach. Oni zawsze muszą mieć tak samo kupione jak chinolki i japońce, Podebrali czas pobujać i w górę.

     2. No ale teraz choć trochę uzasadniasz i w tym kierunku idź pisząc tu komentarze. 🙂

     3. no i widać jak schodzą do dołka wziętego przez skośnych po czym reakcja w górę – dla mnie kupowanie i straszenie na małych indeksach w europie. Jesteśmy blisko albo już w dołku 🙂 a potem rajd do końca roku !

     4. Reakcja w górę na każdym wsparciu jest czymś normalnym ale wynik tej reakcji nie jest tak prosto do przewidzenia jakby się mogło wydawać. Na DAX jak przez ostatnie 15 min się nie zatrzymają to pęknie bardzo ważny element (teraz już pękł ale jeszcze jest chwila aby wrócić). A jeśli chodzi o USA to oni zawsze grają twardzieli tylko, że dzisiaj musza to udowodnić zamykając się wyżej niż są teraz. Jeśli tego nie uczynią to ….

  1. Darku sorry ale zyski rodzą się w bólu i trzeba przeczekać 🙂 zawsze tak robiłem i zyski przychodziły same przez następne tygodnie. Jak ktoś myśli, że jak da ciasnego SL i pójdzie mu w górę to jest kiepski. Ja gram bez SL także mogą mi zasze z poziomu 2300-2400 zejść nawet na 2000 ba 1900 z moim depo – także luzik i nie gram na mikrolotach. Wielu tutaj bierze L i daje tylko 5 pkt zapasu i zawsze im wytnie pozycje zawsze ! amatorzy tak grają bo im biura tak podsyłają aby grać ze SL i tam ich koszą. pare pozycji depo w kosmos i wam nic nie zrobią – wrócą za chwilę do poziomów up. Stała zasada.

   1. Koala_W to co napisałeś bardzo mnie rozbawiło. Na kontraktach „10000 w plecy na jednej sztuce i nic się nie stanie” to objaw totalnej głupoty i nic ponad to! No może objaw bujnej wyobraźni ale nie będę prorokował bo nie znam wielkości Twojego kapitału. Jakby nie spojrzeć i tak źle i tak niedobrze.

    1. Seweryn ty byk widzisz 1500 ? daj Pan spokój. Grasz łapiesz L jak zaczyna spadać panikujesz a potem piszesz o 1500 ? no skoro taki byk się martwi dołek blisko panowie blisko 🙂 2280-90 znów wytrzymać powinno.

     1. Nie chce mi się szukać ale albo Ty albo bulls_eye kilka dni temu krzyczał że podbiera L z SL na 2370. Jakoś nie krzyczał tak głośno że go wyrzuciło i zjadło kilka złotych.

  1. skusiłem się podobierać elek od nas , niemcy, londyn do usa. Ciężko to wygląda ale stopy powinny wytrzymać są nisko i nie napisze gdzie 🙂

     1. No takich jałowych komentarzy to faktycznie nie pisz. Podbieranie L bez słowa dlaczego tylko „bo wydaje mi się….”. Na takie teksty to znajdziesz lepsze miejsca niż tutaj. Każdy może pisać ale choć odrobinę rzeczowo.

 5. Podczas gdy wszyscy się tutaj biją, czy pójdzie w górę, lub w dół. To ja bym prosił po prostu o ocenę tego jak narysowałem fale na PGNIG. Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś zasugerował gdzie popełniłem błędy 🙂

  http://bankfotek.pl/view/1829971

  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *